Jak negocjować kredyt hipoteczny?

kredyt-hipoteczny-krok-po-kroku

Witaj! Nazywam się Olga i pracuję jako ekspert kredytowy. Jestem jednocześnie szefem firmy doradców kredytów hipotecznych. Możesz mnie także kojarzyć z hasztagu #zapytajolgę Każdego tygodnia w czwartek na naszej stronie na Facebook – Małycha Business Finance - podpowiadamy klientom w sprawach kredytu hipotecznego. Naszą pracę reguluje ustawa o kredycie hipotecznym. Oznacza to, że jesteśmy wynagradzani przez banki. Tak właśnie w Polsce funkcjonuje pośrednictwo kredytowe. Przygotowałam dla Ciebie zbiór informacji jak negocjować kredyt hipoteczny.

Z mojego doświadczenia wynika, że to bardzo ważny wątek dla każdego naszego klienta. Skoro tu trafiłeś to pewnie i dla Ciebie. Sprawdź co dla Ciebie przygotowałam z moim zespołem.

Co można negocjować z bankiem
01

Marża kredytu

➡️ Marża kredytu to pierwsze, co można negocjować z bankiem. W tym materiale dowiesz się, dlaczego jest to podstawowy oraz najważniejszy parametr negocjacji z bankiem. Bank zarabia przede wszystkim na marży kredytu, dlatego chodzi o to, by była ona jak najniższa. Marża jest jedną ze składowych oprocentowania kredytu, na które składa się właśnie marża banku (zarobek banku) oraz stawka WIBOR-u trzy- lub sześciomiesięcznego.
02

Prowizja za udzielenie kredytu

➡️ Może Cię zaskoczę, ale nie ma czegoś takiego jak kredyt bez prowizji. Oczywiście możesz znaleźć takie oferty, ale bank na pewno zamiennie zaproponuje Ci ubezpieczenie na życie bądź od utraty pracy, a czasem i jedno, i drugie. Jak więc obniżyć wartość prowizji i uniknąć dodatkowych kosztów ze strony banku? Dowiesz się z poradnika, który dokładnie opisuje, co można negocjować z bankiem!
03

Opłata za wcześniejszą spłatę

➡️ Czy opłata za wcześniejszą spłatę to coś, co można negocjować z bankiem? Jeśli zależy Ci na nadpłacaniu kredytu, bądź wcześniejszej jego spłacie, to koniecznie powinieneś zapoznać się z tą częścią ebooka. Dziś po wprowadzeniu ustawy o kredycie hipotecznym jest trochę prościej, ale nadal niektóre banki pobierają opłatę za ten ważny aspekt kredytu.
04

Ubezpieczenie na życie

➡️ Ubezpieczenie na życie to ważny parametr kredytu. Warto je posiadać, ale wybrane przez siebie, do tego w momencie najbardziej dla Ciebie odpowiednim. Sprawdź, czy ubezpieczenie to coś, co można negocjować z bankiem i jak ominąć wymóg ubezpieczenia bankowego, zastępując je własnym produktem, bądź rezygnując z niego całkowicie!

Czy jesteś ciekawy kim jesteśmy?