Kredyt premium – co to znaczy?

5/5 (3)

Kredyt premium kojarzy się z czymś wyjątkowym, z kredytem dla osób określanych mianem klienta premium w bankach. Pracuję jako właściciel firmy pośrednictwa kredytowego, oraz doradca nieruchomości rynku premium. Zanim zostałem ekspertem w tym obszarze przez wiele lat pracowałem w bankowości, min. jako dyr.regionalny dla klienta private banking. Piszę o tym dlatego, że chciałbym Cię przekonać, że na temat zakupu i finansowania nieruchomości segmentu premium wiem bardzo dużo. Niestety banki nie są dziś przygotowane na tego typu transakcje. Dlaczego? Jest kilka wyzwań, z którymi bankowcy nie potrafią sobie poradzić.

Kredyt premium – co to jest w praktyce?

Mianem kredytu premium w Polsce określane jest finansowanie na zakup domu lub apartamentu o podwyższonym standardzie. Za takie nieruchomości uznaje się mieszkania powyżej 1 mln złotych i domy powyżej 2,5 złotych. Kredyt premium z kolei powinien spełniać kryteria kredytu z wolumenem od 1 mln złotych. Takich kredytów w Warszawie udzielanych jest w każdym miesiącu kilkadziesiąt. Niedużo, może więc dlatego banki nadal nie opracowały procesów dla takich transakcji?

Bolączki banków – kredyty premium.

Wycena nieruchomości, pierwsza bolączka. Wyobraźcie sobie minę analityka kredytowego w banku, kiedy otrzymuje na swoje biurko dokument z wyceną nieruchomości domu wartego dla przykładu 4 mln złotych. Jeśli taki człowiek podobne nieruchomości do tej pory widział tylko w telewizji, jak może prawidłowo ocenić wycenę tej nieruchomości. Banki popełniają błąd wyceniając nieruchomości o podwyższonym standardzie poprzez metodę porównawczą. Polega to na tym, że porównuje się nieruchomości po podobnym metrażu z okolicy, abstrahując od wykończenia, użytych materiałów, koncepcji architektonicznej, jak i pierwiastka zmysłu, który na rynku nieruchomości premium odgrywa ogromną rolę.

Wkład własny, druga bolączka. Najlepiej 40%, to jest zdanie banków. Trzeba przyznać, że klienci premium bardzo często taki posiadają. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy klienci nie chcą angażować środków własnych chcąc tym samym wykorzystać dźwignię finansową i wtedy zaczynają się schody. Co do zasady klienci mają rację. Na dziś w Polsce (Luty 2018) nadal można podjąć kredyt hipoteczny z 10% wkładem własnym. Czego więc się obawiają banki? Bankowcy boją się, że tego typu nieruchomość w przypadku ewentualnej egzekucji, czyli upadku kredytu i przymusowej sprzedaży nieruchomości, będzie trudno sprzedawana. To nieprawda. Ten argument pokazuje kolejną bolączkę banków i zamknięte myślenie. Jestem pasjonatem nieruchomości rynku premium. Dziś w Polsce mamy taką sytuację, że jest bardzo dużo osób chętnych do zakupu nieruchomości, a nadal mało apartamentów i domów z dobą ceną. Gdyby więc banki opracowały system sprzedaży nieruchomości poprzez outsorcing do najlepszych biur nieruchomości rynku premium w Polsce, problem rozwiązałby się sam.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w wyborze kredytu hipotecznego, skontaktuj się z ekspertem Małycha Busines Finance

Klienci zagraniczni, trzecia bolączka banków. Żyjemy w takich czasach, że nawet do Polski w celach zarobkowych przyjeżdżają bardzo zamożni klienci. Najczęściej są to prezesi firm, członkowie zarządów, bądź dyrektorzy departamentów i pracownicy sektora organizacji publicznych skupionych wokół Unii Europejskiej. To normalni ludzie, którzy także chcąc posiadać dom lub apartament. Podam tutaj ciekawy przykład. Właśnie pracujemy w biurze nad kredytem premium dla naszych klientów. Klient pochodzi z Francji i został przez bank poproszony o zgodę na zakup nieruchomości w Polsce, mimo tego że jego małżonka jest Polką. Według obowiązujących przepisów takiej zgody nie musi mieć. Dlaczego o taki dokument poprosił bank? Pozostawiam to bez komentarza.

Dlaczego kredyt premium w biurze pośrednictwa kredytowego, nie w banku?

Odpowiedź jest prosta. Banki na hasło kredyt premium głupieją. Twierdzę to jako były wieloletni pracownik sektora bankowego, a dziś specjalista od tego typu nieruchomości i ich finansowania. Pośrednik kredytowy, pod warunkiem że posiada odpowiednie doświadczenie i wiedzę będzie w stanie Ci pomóc. Dziś pośrednictwo kredytowe oparte jest o ustawę o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami, o której pisaliśmy kilka miesięcy wcześniej. Dlatego jest to bardzo bezpieczna forma współpracy dla klienta, oraz gwarantująca mu możliwość rozmów z wieloma bankami jednocześnie.

Twój pośrednik kredytowy musi się koniecznie znać na tym segmencie nieruchomości, ponieważ jest on specyficzny. Trzeba go czuć, a to już wyższa szkoła jazdy. Jeśli chcesz zrozumieć, co dokładnie mam na myśli możesz zapoznać się z innym naszym artykułem, który przedstawia nieruchomości premium.

Kredyt premium jest tak samo Twoim, jak i naszym celem. Dzięki uzyskaniu takiego kredytu dla Ciebie wiemy, że nas polecisz. Aby tak się stało, umów się na spotkanie i przyjdź do nas do biura. Zobaczysz na żywo to, o czym dziś przeczytałeś, dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rodzaju kredytów wejdź na naszą stronę kredyty premium.

 

Dawid Małycha – Z miłości do nieruchomości i finansów

Małycha Business Finance – nasze usługi wynagradza bank

Olga i Dawid to właściciele firmy pośrednictwa kredytowego. Posiadają kilkunastoletnie doświadczenie i specjalizują się w finansowaniu nieruchomości. Olga zarządza w biurze linią kredytów na zakup mieszkania w celach mieszkaniowych, Dawid z kolei zajmuje się linią kredytów private banking (kredyty powyżej 1 mln złotych) Wspólnie zarządzają linią kredytów dla Inwestorów, ponieważ oboje kochają nieruchomości. W dwóch ostatnich latach zespół MBF pomógł klientom uzyskać kredyty na kwotę 100 mln złotych.

Jeśli artykuł nie odpowiedział na wszystkie Twoje pytania, skontaktuj się ze mną.

Podziel sie wiedzą:
Facebook
Google+
http://malychabusinessfinance.com/kredyt-premium-co-to-znaczy/
LinkedIn

Może zainteresuje Cię również:

Rynek nieruchomości premium, a kredyt. Rynek nieruchomości premium - jak sfinansować zakup nieruchomości kredytem bankowym? Przeczytaj artykuł i zdobądź odpowiednią wiedzę! Rynek nieruchomości premium w Polsce znajduje się w fazie rozwoju. Niestety regulacje bankowe nadal nie zostały p...
Luksusowe mieszkania Jak finansować luksusowe mieszkania w Polsce? Apartamenty i domy o podwyższonym standardzie wymagają specjalnej wiedzy na temat możliwości kredytowania. Luksusowe mieszkania w Polsce to rynek rozwijający się coraz prężniej. Kredyty premium to z ko...

Oceń powyższy artykuł

Zostaw proszę komentarzLuksusowe mieszkania - Małycha Business Finance

10 miesięcy ago

[…] Luksusowe mieszkania w Polsce to rynek rozwijający się coraz prężniej. Kredyty premium to z kolei kwestia trudna dla bankowców. Mniej więcej połowa nieruchomości segmentu premium w Polsce kupowana jest na kredyt, dlatego warto wiedzieć co zrobić, aby go otrzymać? Nazywam się Dawid Małycha i pracuję jako doradca nieruchomości rynku premium. Możesz porozmawiać ze mną zarówno na temat finansowania tego typu nieruchomości, jak również o ich zakupie. Luksusowe mieszkania stały się dla mnie bardziej pasją, niż wykonywanym zawodem. Dziś przedstawię Ci historie moich klientów, którym pomogłem zakupić i sfinansować luksusowe nieruchomości. Jeśli to Twoje pierwsze doświadczenia z finansowaniem nieruchomości premium to możesz zacząć od przeczytania innego mojego artykułu na temat, w którym przedstawiam co to jest kredyt premium. […]

Kredyty hipoteczne ING - co warto wiedzieć? - Małycha Business Finance

10 miesięcy ago

[…] słabo w tym aspekcie. O komentarz poprosiłam tutaj mojego męża, który specjalizuje się w kredytach premium. Dawid na co dzień pracuje jako doradca nieruchomości luksusowych nieruchomości i posiada […]

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Potrzebujesz najlepszego kredytu? Napisz do Nas!

logo_mbf_wh

Znajdź Nas:

Skontaktuj się z Nami

©2017 Małycha Business Finance