Luksusowe mieszkania

5/5 (3)

Luksusowe mieszkania w Polsce to rynek rozwijający się coraz prężniej. Kredyty premium to z kolei kwestia trudna dla bankowców. Mniej więcej połowa nieruchomości segmentu premium w Polsce kupowana jest na kredyt, dlatego warto wiedzieć co zrobić, aby go otrzymać? Nazywam się Dawid Małycha i pracuję jako doradca nieruchomości rynku premium. Możesz porozmawiać ze mną zarówno na temat finansowania tego typu nieruchomości, jak również o ich zakupie. Luksusowe mieszkania stały się dla mnie bardziej pasją, niż wykonywanym zawodem. Dziś przedstawię Ci historie moich klientów, którym pomogłem zakupić i sfinansować luksusowe nieruchomości. Jeśli to Twoje pierwsze doświadczenia z finansowaniem nieruchomości premium to możesz zacząć od przeczytania innego mojego artykułu na temat, w którym przedstawiam co to jest kredyt premium.

Luksusowe mieszkania Warszawa, najlepszy adres na mapie nieruchomości premium w Polsce.

Zlota 44, Cosmopolitan, The Tides, Noakowskiego 16, Złota Chmielna Apartments itd. Można by wyliczać jeszcze długo. To tutaj, w stolicy naszego kraju dzieje się najwięcej na rynku nieruchomości, to tutaj klient ma ogromny wybór. To wreszcie tutaj można inwestować w nieruchomości i liczyć na dwucyfrowe stopy zwrotu. Luksusowe mieszkania za stolicę rynku nieruchomości przyjęły również Warszawę. Dlatego historie, które Ci dziś opowiem związane są właśnie z tym lokalnym rynkiem.

Warszawa Złota 44, adres który pobudza zmysły.

Panią Adriannę poznałem kilka lat temu pracując jako dyrektor regionalny private banking dla jednego z polskich banków. Do moich obowiązków należało wtedy zarządzanie majątkiem najbogatszych klientów banku. Mniej więcej połowa portfela inwestycji składała się zawsze z nieruchomości. Pamiętam jak dziś jak dyskutowaliśmy na ubogą ofertą na rynku nieruchomości premium i brakiem możliwości zainwestowania środków.  Na takich mieszkaniach nie można stracić pieniędzy, to bardzo pewna lokata kapitału. Jakby popatrzeć na ceny apartamentów na Złotej 44 sprzed dwóch lat i obecnie to poziom wzrostu jest niesamowity, a nadal zostało wiele w sprzedaży. Czemu tak się dzieje? Po prostu rynek jest nadal zbyt ubogi i rosną ceny tych luksusowych nieruchomości, które są w obiegu.

No i stało się. Kilka lat po tym, jak odszedłem z korporacji, aby pracować na wyłączność dla klientów i mieć wybór wielu różnych rozwiązań na rynku nieruchomości i kredytów Pani Adrianna zdecydowała się na zakup apartamentu na Złotej 44. Pomagałem zarówno przy zakupie mieszkania, jak i jego finansowaniu. Dziś w trakcie tego artykułu chciałbym się skupić na pomocy w udzieleniu kredytu.

Pani Adrianna pracuje w korporacji, jako szef sprzedaży (branża kosmetyczna) Zarabia jak klient premium, posiada dobrą historię kredytową, oraz odpowiedni majątek. Mimo to zderzyliśmy się ze ścianą, ponieważ banki nie były w stanie wycenić wartości nieruchomości na poziomie ceny zakupu od dewelopera. Luksusowe mieszkania niestety często cierpią z tego powodu w banku. Piszę o tym często, ponieważ to klasyczne zachowanie banku. Wycena nieruchomości następuje metodą porównawczą, czyli porównuje się mieszkania z okolicy. Niby więc do czego porównać taki projekt jak Złota 44? Dziś można do Cosmopolitan, choć niektórzy powiedzą że to dwie inne inwestycje. Na pewno jednak nie można porównywać tego, do zwykłych mieszkań rynku masowego, co robiły wtedy banki. Finalnie po długiej batalii znaleźliśmy jeden bank, którym nam pomógł sfinansować zakup tej nieruchomości z 10% wkładem własnym.

Saska Kępa, miejsce magiczne dla artystycznych dusz.

Przyjęło się mówić, że luksusowe mieszkania na saskiej kępie są wykupowane przez artystów. Coś w tym jest. Królowej Aldony to bardzo dobry adres, to ulica równoległa do Francuskiej i znajdują się tam piękne kamienice. Właśnie w takiej kamienicy pomagałem kupić mieszkanie Panu Adamowi. Wyobraźcie sobie, trzy i pół metra do sufitu, balkon z widokiem na wewnętrzne zielone patio (tylko na saskiej są takie rzeczy) , trzy pokoje w 80 metrach. Bajka. Pan Adam też jest jak z bajki, właściciel firmy odzieżowej, a na co dzień pasjonat malarstwa. Kiedy pierwszy raz obejrzeliśmy mieszkanie, Pan Adam powiedział: „nie ma zmiłuj Panie Dawidzie, bierzemy a Pan niech targuje dobrą cenę” No i wytargowaliśmy.

Tydzień później bank powiedział, że chce sprawdzić kondycję firmy Pana Adama, mimo że ten zgodnie z prawem był w niej zatrudniony na kontrakcie menadżerskim i dodatkowo co miesiąc wystawiał fakturę za doradztwo strategiczne w firmie uzależnione od ilości przepracowanych godzin. Bank się uparł. Kolejny klasyczny błąd banków – powiązania właścicielskie. Wyobraź sobie, że 6 banków odmówiło finansowania, dwa zakopały nas listą dodatkowych dokumentów, a zgodził się finalnie jeden, na który ja stawiałem od początku. Luksusowe mieszkania wymagają zawsze sprawdzenia oferty wielu banków, powtarzam to zawsze moim klientom. Nie ma znaczenia, w jakim private banking posiada się rachunek, później przychodzi szara rzeczywistość i głupie miny bankowców na hasło: nieruchomości premium.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w wyborze kredytu hipotecznego, skontaktuj się z ekspertem Małycha Busines Finance

Dom na Zawadach, o tym marzy każda rodzina.

Praca przy nieruchomościach premium dostarcza wielokrotnie okazji inwestycyjnych. Właśnie taką okazją stał się dom na zawadach sprzedawany z powodu rozwodu dwójki zamożnych osób. To jedna z tych nieruchomości kiedy wchodzisz i klękasz myśląc, gdzie był Twój architekt kiedy dawano lekcje gustu i smaku. To ile pieniędzy zostało włożonych w tą nieruchomość pobudza wyobraźnię do jakichś nieznanych do tej pory granic. Przynajmniej dla mnie. Wiedziałem jednak, że ktokolwiek będzie chciał to kupić będzie walczył jak lew o tą nieruchomość. Tak było.

Niestety dla mnie, ja jak lew walczyłem o kredyt na ten luksusowy dom. Nabywcą okazał się sympatyczny Pan pochodzący z Grecji, a pracujący na kontrakcie dla organizacji skupionej wokół działań Unii Europejskiej. Fajna praca, co kilka lat inne miejsce zamieszkania. W tym czasie mój Klient nabył kilka domów i w każdym z państw, gdzie mieszkał dorobił się statusu kredytobiorcy. To znowu sprawiło, że musieliśmy w bankach udowadniać wiele spraw z pozoru prostych, ale trudnych z punktu widzenia logistycznego. Na szczęście nie była to nasza pierwsza przeprawa przez tego typu transakcję kredytową.

Luksusowe mieszkania, na co zwrócić uwagę idąc do banku po kredyt?

Niestety nie ma jednego rozwiązania. Każda sprawa jest inna, w każdej co innego może okazać się ważne. Myślę, że jeśli miałbym udzielić jednej ale doskonałej rady, to powiedziałbym że trzeba udać się na konsultacje do eksperta kredytowego, który zna się na rynku premium. Nie mam wcale na myśli siebie, bądź mojej firmy. Może w Warszawie są inni specjaliści posiadający podobne doświadczenie zawodowe do mojego. Oczywiście z przyjemnością Ci pomogę, ale niech to będzie Twój wybór, nie tania reklama poprzez artykuł. Wiem jedno. Luksusowe mieszkania to nie są zwykłe nieruchomości. Nie każdy będzie w stanie o nich rozmawiać, ani nie każdy będzie w stanie posiadać wystarczające znajomości, jak chociażby w bankach spółdzielczych, pisałem o tym w innym naszym artykule rynek nieruchomości premium.

Luksusowe mieszkania po wielu latach pracy stały się moją pasją. Mogę pomóc Ci je znaleźć, ale także sfinansować. Przyjdź do nas do biura. Zobaczysz na żywo to, o czym dziś przeczytałeś, dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rodzaju kredytów wejdź na naszą stronę kredyty premium.

 

Dawid Małycha – Z miłości do nieruchomości i finansów

Małycha Business Finance – nasze usługi wynagradza bank

Olga i Dawid to właściciele firmy pośrednictwa kredytowego. Posiadają kilkunastoletnie doświadczenie i specjalizują się w finansowaniu nieruchomości. Olga zarządza w biurze linią kredytów na zakup mieszkania w celach mieszkaniowych, Dawid z kolei zajmuje się linią kredytów private banking (kredyty powyżej 1 mln złotych) Wspólnie zarządzają linią kredytów dla Inwestorów, ponieważ oboje kochają nieruchomości. W dwóch ostatnich latach zespół MBF pomógł klientom uzyskać kredyty na kwotę 100 mln złotych.

Jeśli artykuł nie odpowiedział na wszystkie Twoje pytania, skontaktuj się ze mną.

Podziel sie wiedzą:
Facebook
Google+
http://malychabusinessfinance.com/luksusowe-mieszkania/
LinkedIn

Może zainteresuje Cię również:

Kredyt premium – co to znaczy? Kredyt premium, czyli kredyt na zakup domu lub apartamentu o podwyższonym standardzie. Sprawdź, co ta nazwa oznacza w praktyce dla banków? Kredyt premium kojarzy się z czymś wyjątkowym, z kredytem dla osób określanych mianem klienta premium w bank...
Rynek nieruchomości premium, a kredyt. Rynek nieruchomości premium - jak sfinansować zakup nieruchomości kredytem bankowym? Przeczytaj artykuł i zdobądź odpowiednią wiedzę! Rynek nieruchomości premium w Polsce znajduje się w fazie rozwoju. Niestety regulacje bankowe nadal nie zostały p...

Oceń powyższy artykuł

Zostaw proszę komentarzTreści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Potrzebujesz najlepszego kredytu? Napisz do Nas!

logo_mbf_wh

Znajdź Nas:

Skontaktuj się z Nami

©2017 Małycha Business Finance