O co pytać doradcę kredytowego?

5/5 (2)

Kiedy wyobrażam sobie nad czym mogą zastanawiać się nasi klienci przed pierwszą wizytą w naszym biurze, to z pewnością zastanawiają się o co pytać doradcę kredytowego, bądź jak wybrać najtańszy kredyt hipoteczny? Ten drugi wątek opisaliśmy szczegółowo w poprzednim naszym artykule. Oba wpisy są częścią cyklu jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, oraz najlepszego eksperta kredytowego.

Dziś skupimy się na przedstawieniu pytań jakie należy zadać doradcy kredytowemu podczas pierwszego spotkania. Większość osób nie ma doświadczenia w wyborze kredytu hipotecznego. Kalkulator kredytowy w internecie jest zazwyczaj jedynym źródłem informacji. Dlatego postanowiliśmy w dniu dzisiejszym pomóc wszystkim tym, którzy zamierzają udać się na spotkanie do fachowca „od kredytów” Z naszej najlepszej wiedzy wynika, że w Polsce wykonuje ten zawód około 30.000 osób. To ważne więc, aby dobrze wybrać. Doradca kredytowy może tak samo pomóc, jak i przeszkodzić w wyborze najlepszego kredytu. Szczęśliwe to Ty decydujesz, kto będzie Ci pomagał. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się:

 • dlaczego doradca kredytowy powinien posiadać kilkuletnie doświadczenie zawodowe?
 • jak dużo dla Ciebie powinien zrobić doradca kredytowy?
 • czemu referencje są kluczowe?

Dla uproszczenia zrozumienia całego tematu postanowiliśmy, że dzisiejszy wpis będzie miał formę pytań, jakie powinieneś zadać podczas pierwszego spotkania z ekspertem kredytowym. Pytania ułożyliśmy w kolejności, w jakiej powinna toczyć się rozmowa.

O co pytać doradcę kredytowego, kiedy zobaczycie się po raz pierwszy?

Podczas pierwszego spotkania poproś, aby Twój rozmówca się przedstawił, oraz opowiedział o swoim doświadczeniu zawodowym. Dlaczego to takie ważne? To działa tak samo, jak w każdej innej branży. Zazwyczaj ekspertem w danej dziedzinie zostajesz po kilku latach pracy. Osobiście uważam, że jeśli doradca ma w swoim CV zawodowym kilkaset spraw kredytowych to pewnie wie już bardzo dużo. Jeśli pomyślisz, że każdy z nas kiedyś zaczynał, to odpowiem że masz rację. My na przykład naszą karierę zawodową zaczynaliśmy w banku. Zanim wyszliśmy na rynek jako eksperci kredytowi i nieruchomości, wspólnie z moim mężem Dawidem pracowaliśmy kilkanaście lat w sektorze bankowym zdobywając cenne doświadczenie. Najgorsze więc co może się zdarzyć to sytuacja, kiedy ktoś będzie się uczył na Tobie.

Ustawa o kredycie hipotecznym – o co dokładnie chodzi?

Od lipca 2017 roku funkcjonuje w Polsce ustawa o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami. W naszym biurze zawsze opowiadamy o niej bardzo szczegółowo. Niestety często okazuje się, że klienci którzy trafiali do nas po spotkaniu z innymi przedstawicielami zawodu eksperta kredytowego słyszą o tym po raz pierwszy. Zapytaj więc o ustawę, dlaczego została wprowadzona, jak zmieniła rynek pośrednictwa kredytowego w Polsce, oraz jakie dziś obowiązki ciążą na doradcy? Dzięki tej regulacji klientowi w niektórych sytuacjach jest prościej uzyskać kredyt. Na naszym blogu opisaliśmy w szczegółach wspomnianą ustawę, link do artykułu znajdziesz na końcu tego wpisu.

Kredyt hipoteczny krok po kroku

Innymi słowy potrzebujesz wiedzieć, co wydarzy się na każdym etapie Twojej współpracy z bankiem. Kiedy trzeba sprawdzić zdolność kredytową, a kiedy zacząć zbierać dokumenty? Ile czasu trwa przygotowanie decyzji kredytowej, a kiedy następuje uruchomienie kredytu? Nie krępuj się. Z naszego doświadczenia we współpracy z klientami wynika, że na tym etapie warto zadawać jak najwięcej pytań. Dzięki temu unikniesz w przyszłości nieprzewidzianych sytuacji.  Na naszym blogu opisaliśmy także i ten wątek, czytając artykuły po kolei zapoznasz się także z tym wpisem.

O co pytać doradcę kredytowego to także pytanie o zdolność kredytową

Może wydawać się to bardzo oczywiste, ale nie zawsze jest. Słyszeliśmy o historiach, kiedy ekspert kredytowy po przeprowadzeniu wywiadu z klientem znikał na godzinę, aby „przeliczyć klienta” Doświadczony ekspert kredytowy powinien przy Tobie wyliczyć Twoją zdolność kredytową w przeciągu 10 minut. Następnie powinien pokazać Ci wyniki przedstawiając wysokość zdolności kredytowej oddzielnie w każdym banku. Może zdarzyć się tak, że powstaną wątpliwości. To nic złego, czasem tak po prostu jest. W takiej sytuacji doradca kredytowy może skonsultować się bezpośrednio z bankiem. My tak zawsze robimy, dzięki czemu składając wnioski kredytowe w imieniu naszych klientów mamy pewność, że posiadają zdolność kredytową w danym banku. Jeśli masz wątpliwości dotyczące swojej zdolności kredytowej koniecznie powiedz o nich podczas spotkania. Dotyczy to zarówno Twojego źródła zarobku, jaki i historii spłacanych wcześniej kredytów.

Jakie rekomendacje możesz przedstawić na temat swojej pracy?

Zawsze uważałam, że miarą pracy wszelkiej maści doradców finansowych są ich zadowoleni klienci. W przypadku doradcy kredytowego również tak jest. Kiedy ja wybieram firmę z szerokiej branży usługowej zawsze sprawdzam opinie w Internecie, na forach internetowych, ale także na stronie danej firmy na Facebook, oraz Linkedin. Nie ma w tym nic złego, jeśli po prostu zadasz pytanie: „czy może się Pan/Pani pochwalić rekomendacjami swoich klientów”?

Najtańszy kredyt hipoteczny, zapytaj o parametry kredytu

Z mojego doświadczenia we współpracy z klientami wynika, że klienci najbardziej zainteresowani są wysokością raty kredytowej. Poniekąd ich rozumiem. W końcu to miesięczna rata wpływa ostatecznie na zakup danego mieszkania. Należy jednak pamiętać, że kredyt hipoteczny to bardzo wielowątkowy produkt kredytowy. Wysokość raty kredytu hipotecznego jest jednym z kilkunastu ważnych paramentów. Co ciekawe, nie najważniejszym. Porównanie ofert kredytów hipotecznych powinno być przedstawione w trakcie spotkania z doradcą kredytowym. Po takiej prezentacji powinieneś wiedzieć wszystko na temat tego, w jaki sposób wybrać kredyt hipoteczny. Oczywiście masz prawno (a nawet obowiązek) poprosić o przesłanie symulacji kredytowej na maila, aby na spokojnie w domu móc przeanalizować wszystkie oferty kredytów.

Czy ten zawód jest wykonywany z pasją?

Nie wiem jak Ty, ale ja bardzo cenię ludzi z pasją. Pracowaliśmy z Dawidem przez wiele lat w korporacjach bankowych. Co by nie mówić o bankach uczą jednak profesjonalizmu wobec klienta. Jakość obsługi klienta jest więc w naszym DNA zawodowym. Uciekliśmy z korporacji z wielu powodów. Jednym z nich było serce do pracy, a właściwie już jego brak.  Doszliśmy do wniosku, że nie wierzymy już w tą historię „korpo” kariery zawodowej, a zaczęliśmy wierzyć w naszą własną historię zawodową. Dziś po kilku latach od tamtej sytuacji mam wrażenie, że prowadzimy profesjonalną firmę pośrednictwa kredytowego. Dla naszych klientów piszemy BLOG, prowadzimy aktywnie nasze kanały w Social Media. Mamy know-how dla klientów kupujących mieszkania, nieruchomości segmentu Premium, a także dla inwestorów rynku nieruchomości. Dawid pracuje na rynku nieruchomości Premium, więc pomagamy też w zakupie i sprzedaży tego segmentu nieruchomości.

O niewielu rzeczach w moim życiu mogę powiedzieć, że są moją pasją. Właściwie mogę powiedzieć tylko o dwóch. Poświęcam się dla mojej córeczki Antosi, oraz angażuję mój czas w naszą pracę. Myślę, że to taki warunek, który może, ale nie musi zaistnieć. Tą ocenę zostawiam Tobie, czy warto aby obsługiwał Cię doradca kredytowy z pasją do pracy, czy taki który ją wykonuje tylko z powodów zawodowych?

O co pytać doradcę kredytowego – podsumowanie

Dla uproszczenia przedstawię krok po kroku zakres obszarów, o jakie powinieneś zapytać eksperta kredytowego podczas pierwszego spotkania.

 • Doświadczenie zawodowe doradcy kredytowego
 • Ustawa o kredycie hipotecznym
 • Kredyt hipoteczny krok po kroku
 • Sprawdzenie zdolności kredytowej, oraz wyjaśnienie Twoich wątpliwości
 • Rekomendacje pracy eksperta kredytowego
 • Porównanie kredytów hipotecznych
 • Prezentacja ofert w PDF
 • Czy doradca żyje swoim zawodem?

Jak widzisz pierwsze spotkanie powinno dać Ci pogląd na wiele wątków. Jeśli tylko ekspert kredytowy będzie miał odpowiednią wiedzę w przeciągu jednej godziny możesz dowiedzieć się tak dużo, że zebranie tej wiedzy samemu zajęłoby Ci pewnie kilka tygodni. To jest właśnie niezwykła wartość pośrednictwa kredytowego. Twój doradca kredytowy może za Ciebie wykonać wiele spraw, oraz pomóc Ci w świadomym wyborze najlepszego kredytu. Wierzę, że tak właśnie powinniśmy pracować dla naszych klientów, dlatego już dziś zapraszam Cię na bezpłatne konsultacje do naszego biura.


Zajmiemy się za Ciebie wszystkim w uzyskaniu kredytu 

Zapisz się na spotkanie z Ekspertem Kredytowym


Wybierz najlepszy dla Ciebie termin, oddzwonimy z potwierdzeniem spotkania.


Kolejny ciekawy wpis

Dzisiejszy artykuł jest częścią cyklu artykułów na temat jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, oraz najlepszego eksperta kredytowego? Jeśli jesteś ciekawy kolejnego naszego wpisu to koniecznie zapoznaj się tekstem jak negocjować kredyt hipoteczny. Dowiesz się z niego, jakie techniki w rozmowie z bankiem zastosować, aby uzyskać najtańszy kredyt hipoteczny.


Małycha Business Finance – Z miłości do nieruchomości i finansów – nasze usługi wynagradza bank

doradca kredytowyOlga i Dawid Małycha to właściciele firmy pośrednictwa kredytowego, oraz agencji nieruchomości operującej na rynku Premium i mieszkań inwestycyjnych.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje kariery zawodowe w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

W dwóch ostatnich latach zespół MBF pomógł klientom uzyskać kredyty na kwotę 100 mln złotych. Olga zarządza w biurze linią kredytów na zakup mieszkania w celach mieszkaniowych, Dawid z kolei zajmuje się linią kredytów private banking (kredyty powyżej 1 mln złotych). Wspólnie zarządzają linią kredytów dla Inwestorów.

Agencja nieruchomości dostarcza dla klientów specjalnie przygotowane mieszkania przeznaczone pod wynajem. Dawid prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości rynku Premium.

Szukasz możliwości na rynku nieruchomości? Sprawdź ten adres Małycha Nieruchomości Premium

Podziel sie wiedzą:
Facebook
Google+
http://malychabusinessfinance.com/o-co-pytac-doradce-kredytowego/
LinkedIn

Może zainteresuje Cię również:

Jak negocjować kredyt hipoteczny? Jak negocjować kredyt hipoteczny skutecznie? Poznaj 4 elementy zwiększające możliwości negocjacji z bankiem, a  zaoszczędzisz dużo pieniędzy! W naszej branży wiedza z zakresu jak negocjować kredyt hipoteczny jest w czymś rodzaju Złotego Grala. Ostat...
Doradca Kredytowy czy warto? W dzisiejszym artykule dowiesz się dlaczego doradca kredytowy jest niezbędny dla osób szukających najlepszego kredytu hipotecznego? Pracujemy w tym zawodzie wiele lat, od kilkunastu lat pracujemy w sektorze bankowym. Gdybyśmy mieli odpowiedzieć je...
Najtańszy kredyt hipoteczny Najtańszy kredyt hipoteczny - jak wybrać najlepszy kredyt ze wszystkich banków? Przeczytaj artykuł i zdobądź przydatną wiedzę. Najtańszy kredyt hipoteczny to najpierw marzenie wielu Polaków, a następnie udręka części z nich. W dzisiejszym artykule...

Oceń powyższy artykuł

Zostaw proszę komentarzNajtańszy kredyt hipoteczny - Małycha Business Finance

5 miesięcy ago

[…] chcesz się dowiedzieć o co pytać doradcę kredytowego podczas pierwszego spotkania, to zapoznaj się z naszym kolejnym […]

Ustawa o kredycie hipotecznym - Małycha Business Finance

5 miesięcy ago

[…] W ostatnim czasie przedstawiliśmy Wam szczegółowo jak wybrać najtańszy kredyt hipoteczny, oraz o co pytać doradcę kredytowego. Po zapoznając się z dzisiejszym wpisem Wasza wiedza powinna być już znacznie większa i […]

Jak negocjować kredyt hipoteczny? - Małycha Business Finance

4 miesiące ago

[…] hipoteczny jest w czymś rodzaju Złotego Grala. Ostatnim razem na naszym blogu opisałam wątek o co pytać doradcę kredytowego podczas pierwszego spotkania. Dziś postanowiliśmy podzielić się z naszymi czytelnikami wiedzą […]

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Potrzebujesz najlepszego kredytu? Napisz do Nas!

logo_mbf_wh

Znajdź Nas:

Skontaktuj się z Nami

©2017 Małycha Business Finance