Rynek nieruchomości premium, a kredyt.

5/5 (2)

Rynek nieruchomości premium w Polsce znajduje się w fazie rozwoju. Niestety regulacje bankowe nadal nie zostały przystosowane do tego typu apartamentów, co może przysporzyć kłopotów inwestorom kupującym taką nieruchomość. Na naszym rynku tylko kilka banków może sfinansować zakup tego rodzaju. Mam tutaj na myśli zarówno banki komercyjne, jaki i spółdzielcze. Postanowiłam więc napisać ten artykuł, ponieważ tylko w ostatnim miesiącu w naszym biurze pomagaliśmy dwóm takim Klientom, a według danych AMRON w każdym miesiącu w Warszawie udzielanych jest około 30 takich kredytów (kredyty powyżej 1 mln PLN), w Polsce w sumie około 60.

Rynek nieruchomości premium, a wycena bankowa. 

Apartament premium to nieruchomość specyficzna dla banku, dająca duże możliwości zarobku, ale przez niektóre z nich traktowana jako trudno zbywalna (choć za kilka lat w miarę rozwoju tego rynku w Polsce będzie już łatwiej) Z tych powodów należy przygotować wycenę nieruchomości, a to oznacza, że nie można polegać na bankowej inspekcji nieruchomości. Przykład? Miesiąc temu bank zapytał mnie, czy fakt, że na Złotej 44 nie sprzedano jeszcze wielu apartamentów oznacza, że to słaba inwestycja dla Klienta. Ciężko sobie uzmysłowić, jak ktoś mógł wpaść na tak szalony pomysł.

Jak wygląda wybór banków?

Rynek nieruchomości premium to nie jest chleb powszedni dla banków. Właściwie tylko dwa, czasami trzy banki komercyjne i kilka spółdzielczych dziś bez problemu będą kredytować tę inwestycję. Należy od razu rozmawiać z przedstawicielem działu private banking (osobiście – bądź jeśli Twój ekspert kredytowy ma wystarczające znajomości). Klient, który do mnie trafił w ostatnim miesiącu, niestety przeszedł swoistą ścieżkę zdrowia, będąc zmuszonym przez mało doświadczonego doradcę do składania wniosków w 7 bankach (!!!) i w żadnym z wymienionych przeze mnie. Kliencie, sprawdź więc, czy Twój ekspert kredytowy ma jakiekolwiek doświadczenie w obsłudze zamożnych klientów, jakie ma kontakty, know-how, a także jak się reprezentuje. Tak, to ważne, szczególnie jeśli musisz uzyskać kredyt poprzez bank spółdzielczy. Tak jak będą widzieć Twego doradcę, tak będą oceniać Ciebie!

Czy banki spółdzielczy mogą pomóc?

Banki spółdzielcze są zainteresowane takimi transakcjami (tutaj jednak znowu pojawia się kwestia kontaktów Twojego doradcy – patrz wyżej).

Co jeszcze może być ważne?

Wypada, aby Twój doradca dobrze opisał Twoje doświadczenie zawodowe, Twój plan „B” na wypadek utraty pracy, co możesz zaoferować bankowi, gdybyś musiał upłynnić natychmiast nieruchomość. Tutaj zasada posiadania kilku nieruchomości może działać in plus dla Ciebie. Jeśli chcesz wiedzieć jak się zabezpieczyć na wypadek utraty płynności finansowej koniecznie przeczytaj mój inny artykuł mówiący o tym jakie masz prawa jako konsument hipoteczny? Wynikają one wprost z dyrektywy unijnej, którą sankcjonuje w Polsce ustawa o kredycie hipotecznym. Kolejnym ważnym aspektem jest ubezpieczenie na życie. Może zdarzyć się, że bank będzie wymagał ubezpieczenia na życie. Da się to jednak ominąć. Przy odpowiednim wkładzie własnym (powyżej 35%) można z bankiem negocjować ten zapis, ale też nie z każdym.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w wyborze kredytu hipotecznego, skontaktuj się z ekspertem Małycha Busines Finance

Ile kosztuje kredyt na nieruchomość rynku premium?

Jaka cena kredytu? Możliwie najniższa! To przecież rynek nieruchomości premium i warto o tym pamiętać. Miałam kiedyś taki przypadek, kiedy Klient przyszedł do mnie z ofertą swojego doradcy private banking i – jak się okazało – cena nie była aż tak atrakcyjna, jak mogłaby być. Dlatego Klient poprosił mnie o pomoc. Pamiętaj, że powinieneś rozmawiać z wieloma bankami, powierzając tę sprawę komuś, kto wie, jak ją przeprowadzić. Czy to łatwa sprawa? Nie można dać się omamić doradcy, że to łatwa sprawa. To trudna sprawa i trzeba wiedzieć, jak precyzyjnie przygotować bank i Klienta do takiej transakcji. Jeśli chcesz dowiedzieć się co dla banku oznacza kredyt premium, przeczytaj nasz kolejny artykuł.

 

Dawid Małycha – Z miłości do nieruchomości i finansów

Małycha Business Finance – nasze usługi wynagradza bank

Olga i Dawid to właściciele firmy pośrednictwa kredytowego. Posiadają kilkunastoletnie doświadczenie i specjalizują się w finansowaniu nieruchomości. Olga zarządza w biurze linią kredytów na zakup mieszkania w celach mieszkaniowych, Dawid z kolei zajmuje się linią kredytów private banking (kredyty powyżej 1 mln złotych) Wspólnie zarządzają linią kredytów dla Inwestorów, ponieważ oboje kochają nieruchomości. W dwóch ostatnich latach zespół MBF pomógł klientom uzyskać kredyty na kwotę 100 mln złotych.
Podziel sie wiedzą:
Facebook
Google+
http://malychabusinessfinance.com/rynek-nieruchomosci-premium/
LinkedIn

Może zainteresuje Cię również:

Luksusowe mieszkania Jak finansować luksusowe mieszkania w Polsce? Apartamenty i domy o podwyższonym standardzie wymagają specjalnej wiedzy na temat możliwości kredytowania. Luksusowe mieszkania w Polsce to rynek rozwijający się coraz prężniej. Kredyty premium to z ko...
Kredyt premium – co to znaczy? Kredyt premium, czyli kredyt na zakup domu lub apartamentu o podwyższonym standardzie. Sprawdź, co ta nazwa oznacza w praktyce dla banków? Kredyt premium kojarzy się z czymś wyjątkowym, z kredytem dla osób określanych mianem klienta premium w bank...

Oceń powyższy artykuł

Zostaw proszę komentarzLuksusowe mieszkania - Małycha Business Finance

10 miesięcy ago

[…] Niestety nie ma jednego rozwiązania. Każda sprawa jest inna, w każdej co innego może okazać się ważne. Myślę, że jeśli miałbym udzielić jednej ale doskonałej rady, to powiedziałbym że trzeba udać się na konsultacje do eksperta kredytowego, który zna się na rynku premium. Nie mam wcale na myśli siebie, bądź mojej firmy. Może w Warszawie są inni specjaliści posiadający podobne doświadczenie zawodowe do mojego. Oczywiście z przyjemnością Ci pomogę, ale niech to będzie Twój wybór, nie tania reklama poprzez artykuł. Wiem jedno. Luksusowe mieszkania to nie są zwykłe nieruchomości. Nie każdy będzie w stanie o nich rozmawiać, ani nie każdy będzie w stanie posiadać wystarczające znajomości, jak chociażby w bankach spółdzielczych, pisałem o tym w innym naszym artykule rynek nieruchomości premium. […]

Szybka sprzedaż nieruchomości - Małycha Business Finance

9 miesięcy ago

[…] Jeśli jest to rynek Premium – możesz sprawdzić mój inny artykuł na ten temat: rynek nieruchomości premium W przypadku kupna mieszkania w celu inwestycyjnym należy ograniczyć koszt uruchomienia kredytu i […]

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Potrzebujesz najlepszego kredytu? Napisz do Nas!

logo_mbf_wh

Znajdź Nas:

Skontaktuj się z Nami

©2017 Małycha Business Finance