Olga kredyty mieszkaniowe

Kredyty Mieszkaniowe

Sfinansujemy Twoje wymarzone mieszkanie lub dom.

Przewodnik po kredycie mieszkaniowym

Przeczytaj i przygotuj się do podjęcia kredytu hipotecznego!

Porównanie kredytów hipotecznych

Przeczytaj i sprawdź w szczegółach oferty kredytów hipotecznych!

#ZapytajOlgę

Obejrzyj filmy, w których Olga wyjaśnia jak przygotować się do podjęcia kredytu mieszkaniowego!

Najczęściej zadawane pytania

Kliknij w tytuł, by poznać jego dokładną zawartość

Zgodnie z ustawą o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami eksperci kredytowi wynagradzani są przez banki. Wysokość wynagrodzenia jest jawna i przedstawiona jest w formularzu informacyjnym, jaki otrzymuje klient w trakcie procesu kredytowego. Kredyty mieszkaniowe stały się przez to jeszcze bardziej bezpiecznym produktem dla klientów.
Kredyty mieszkaniowe są udzielane niejako pod zastaw nieruchomości. Innymi słowy bank zabezpiecza się w IV dziale Księgi Wieczystej danej nieruchomości. Do czasu, kiedy wniosek o wpisanie tego zabezpieczenia się uprawomocni bank podwyższa oprocentowanie kredytu poprzez ubezpieczenie pomostowe.
Kredyty mieszkaniowe mogą być dostosowane do sytuacji klienta. Tak właśnie jest z karencją w spłacie, czyli czasowym zawieszeniu spłaty rat kapitałowych. Oznacza to, że przez czas trwania karencji rata kredytu zmniejsza się o część kapitałową, ale w dalszym ciągu spłacamy odsetki. Okres karencji trwa najczęściej do uruchomienia ostatniej transzy kredytu, choć część banków umożliwia wydłużenie tego okresu na życzenie klienta. Najczęściej karencja w spłacie stosowana jest dla nieruchomości, które są w trakcie budowy (np. budowa domów lub zakup mieszkania budowanego przez dewelopera)
Kredyty mieszkaniowe mogą być spłacane w systemie rat równych, lub malejących. Raty annuitetowe to inaczej raty równe. Dokładniej polegają one na tym, że przez cały okres trwania danej stopy procentowej, raty nie ulegają zmianie. Kiedy oprocentowanie się zmieni rata tez się zmienia, ale jest równa przez czas, kiedy obowiązuje dana stopa procentowa.
Wskaźnik określający stosunek kwoty kredytu do wartości nieruchomości określany w procentach. Jest wykorzystywany przez banki do określenia wysokości oprocentowania kredytu, czy też innych kosztów około kredytowych. Im niższy wskaźnik tym zwykle niższe oprocentowanie kredytu hipotecznego. Wskaźnik ten nie może być większy niż 90%, czyli kredytobiorca musi posiadać 10% wartości nieruchomości, a te 90% będzie kwotą kredytu. Kredyty mieszkaniowe wymagają posiadania tzw. twardego (gotówkowego) wkładu własnego.

Czy jesteś ciekawy kim jesteśmy?