kredyt_hipoteczny_krok_po_kroku_2

Kredyt hipoteczny krok po kroku

Poznaj, jak wygląda proces uzyskania kredytu hipotecznego w naszym biurze.

Witaj! Nazywam się Olga i pracuję jako współwłaściciel firmy pośrednictwa kredytowego – Małycha Business Finance – oraz jako Ekspert Kredytowy. Możesz mnie także kojarzyć z social media. Praktycznie każdego dnia na naszej stronie na Facebook – Małycha Business Finance - podpowiadamy klientom w sprawach kredytu hipotecznego. Naszą pracę reguluje ustawa o kredycie hipotecznym. Oznacza to, że jesteśmy wynagradzani przez banki. Tak właśnie w Polsce funkcjonuje pośrednictwo kredytowe. Przygotowałam dla Ciebie zbiór informacji jak w praktyce przebiega kredyt hipoteczny krok po kroku. Z mojego doświadczenia wynika, że to bardzo ważny wątek dla każdego naszego klienta. Skoro tu trafiłeś to pewnie i dla Ciebie. Czytając ten artykuł dowiesz się:

  • Jak przygotować się do wyboru banku?
  • W jaki sposób ogarnąć tą całą papierologię kredytową?
  • Jak wygląda proces kredytowy w banku?
  • Dlaczego warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego?
  • Kredyt hipoteczny krok po kroku – podsumowanie graficzne.

Zawsze mówimy naszym klientom, że kredyt hipoteczny to bardzo prosty produkt bankowy, ale wielowątkowy. Te kilkanaście parametrów jakie powienienś poznać zanim zdecydujesz się na jeden z banków sprawia, że kredyt hipoteczny może stać się bardzo trudny dla każdego z klientów. Zła decyzja o wyborze banków może skutkować stratą kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tyle więcej zarobi na Tobie bank, kiedy wybierzesz niewłaściwą ofertę. Wraz z zespołem każdego dnia porównujemy oferty kredytów hipotecznych, dzięki temu wiem jak jest to bardzo ważne.

Jak wybrać kredyt hipoteczny?

Wierzę, że dziś ludzie są zapracowni. Wierzę także, że dziś ludzie potrzebują fachowej i profesjonalenj porady w wielu dziedzinach, ponieważ sami są zbyt zajęci swoją pracą i rodziną. Dlatego rola eksperta kredytowego jest nieoceniona w procesie wyboru banku dla kredytu hipotecznego. Oczywiście możesz na własną rękę szukać najlepszego kredytu. W takim przypadku powienieś udać się do każdego banku z osobna. W każdym banku z osobna możesz sprawdzić swoją zdolność kredytową i ofertę danego banku. Musisz jednak posiadać w excellu narzędzie, które porówna za Ciebie następnie wszystkie oferty kredytowe. To może być trudne. A teraz posłuchaj mojej rady. Możesz udać się do eksperta kredytowego, który wszystko to, co napisałam powyżej przygotuje dla Ciebie w przeciągu jednej godziny, podczas jednego spotkania. To ogromna oszczędność czasu. Takie spotkanie jest dla Ciebie bezpłatne. Nie ma tutaj ukrytego tricku, nie pracuję charytatywnie. Moje wynagrodzenie otrzymam od banku, kiedy pomogę Ci uzyskać kredyt hipoteczny.

Ważna rzecz. Nie wierz w rankingi internetowe. Zazwyczaj są sponsorowane. Nie wierz także w kalkulatory internetowe dla liczenia zdolności kredytowej. Zazwyczaj są niedokładne. Skąd więc masz mieć pewność, że doradca kredytowy ma czyste intencje? To proste, zanim do nas przyjdziesz sprawdź co proponuje Twój bank. Porównasz to następnie z ofertami przygotowanymi przez biuro kredytowe. Gwarantuję Ci, że będą takie same. Eksperci kredytowi pracują z poleceń klientów, nie jesteśmy dużą korporacją więc to jedyna słuszna droga. Myślisz, że ludzie polecaliby tak chętnie kogoś, kto im źle doradził? No właśnie, nasze rekomendacje możesz sprawdzić na naszej głównej stronie, oraz na stronie Facebook w zakładce recenzje.

Jak ogarnąć tą całą papierologię kredytową?

Zakładam, że znasz już swoją zdolność kredytową i wybrałeś już trzy banki. Dlaczego trzy, a nie jeden? Bank zawsze zachęci Cię do złożenia tylko jednego wniosku kredytowego, bo bank wychodzi z założenia że jego oferta jest najlepsza. Doradca kredytowy zachęci Cię do złożenia przynajmniej trzech wniosków. Aby Cię zabezpieczyć, aby dla Ciebie negocjować, oraz abyś odczuł prawdziwą wartość pośrednictwa kredytowego. Polega to na tym, że ktoś w Twoim imieniu załatwia za Ciebie sprawy w wielu miejsca jednocześnie. Prawda, że to jest świetne? W naszym biurze pomagamy klientom w zebraniu dokumentów. Odbieramy je bezpośrednio od zbywcy lub dewelopera.

Pomagamy także w wypełnieniu wniosków. Posiadamy do tego specjalną aplikację, która po wprowadzeniu podstawowych danych uzupełnia za klienta wnioski we wszystkich bankach. Następnie w imieniu klienta zawozimy dokumenty do banku. Doradca kredytowy jakiego wybierzesz, powinien pracować w taki sposób, aby maksymalnie odciążyć Cię od zajmowania się dokumentami. A teraz ciekawostka. Wiesz ile stron papieru liczy wniosek kredytowy dla trzech banków? Ryza papieru. Niech to będzie odpowiedzią, czy masz czas i cierpliwość, aby się tym wszystkim zająć.

Jak wygląda proces kredytowy w banku?

Proces kredytowy to inaczej kredyt hipoteczny krok po kroku. Dzisiaj banki bardzo uproszczają procedury - to dobry kierunek we współpracy z klientem. Decyzji kredytowej możesz spodziewać się w okresie 3-4 tygodni. W tym czasie wniosek będzie kierowany na kolejne etapy, które opisuję poniżej. Ważna rzecz. W naszym biurze dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki wysyłamy do klientów raport z postępu naszej pracy nad ich wnioskiem kredytowym. Robimy to po to, abyś czuł że nasz Doradca Kredytowy czuwa nad Twoją sprawą kredytową.

Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że klienci bardzo cenią te raporty, działają na nich bardzo uspokajająco. Nie jest to jednak standardem, to nasz know-how i nasza przewaga konkurencyjna nad kolegami z branży i przede wszystkim bankami. Czy spotkałeś się kiedyś z sytuacją, że pracownik banku raportował swoją aktywność do klienta? Ja też nie, ale nie mam z tym problemu jeśli chodzi o pracę moją i całego naszego zespołu. Moje biuro pracuje bardzo profesjonalnie i wymagam od wszystkich wsółpracowników takiego własnie podejścia do pracy z klientem.

Analiza kredytowa zazwyczaj dzieli się na 4 etapy:

• sprawdzenie dokumentów,
• analiza finansowo-osobista,
• aspekty prawne,
• wycena nieruchomości.

Sprawdzenie dokumentów – to pierwsza selekcja mająca na celu sprawdzić kompletność dokumentów, oraz ich ważność, zazwyczaj wykonywana na poziomie oddziału banku.
Analiza finansowo-osobista – to ważna część, w niektórych bankach tutaj następuje weryfikacja zdolności kredytowej, oraz można otrzymać promesę kredytową.
Aspekty prawne – to możliwość akceptacji wniosku kredytowego pod kątem obowiązujących regulacji danego banku.
Wycena nieruchomości – to inspekcja lub wycena nieruchomości. To tutaj bank określa wartość nieruchomości, oraz jej stan techniczny.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego?

Kredyt hipoteczny krok po kroku to jak widzisz długa historia. Jeśli to Twoje pierwsze doświadczenia w tym temacie to może się okazać, że to będzie duże wyzwanie. Jeśli ze względu na tryb życia i pracy masz mało czasu, to tym bardziej ktoś musi Ci pomóc. Mam nadzieję, że tym, co napisałam wcześniej choć trochę Cię przekonałam do współpracy z dobrym biurem pośrednictwa kredytowego. Doradca kredytowy to postać bardzo ważna w procesie uzyskania kredytu hipotecznego. Może pomóc Ci zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy i czasu, który też możesz przecież przeliczyć na pieniądze.
Od sprawdzenia zdolności kredytowej, przez pomoc w wyborze banków, a następnie przygotowanie dokumentów i bieżące raportowanie Ci postępów prac. Przecież to jest to, czego dziś szukają zapracowani ludzie. Do tego wszystkiego na koniec możemy Ci pomóc w analizie umowy kredytowej i będziemy z Tobą uczestniczyć w podpisaniu umowy kredytowej w banku. Od początku do końca procesu doradca kredytowy będzie Ci pomagał. To jest wartość dodana zarówno dla zapracowanych, jak i osób potrzebujących pomocy w takim wydarzeniu.

Zapraszam Cię do profesjonalnej obsługi klienta i naszego biura kredytów hipotecznych.

Olga Małycha

Ekspert Kredytowy / Członek Zarządu MBF & MNP

Kredyt hipoteczny krok po kroku

Zobacz, jak dużo dla Ciebie zrobimy

Sprawdzenie zdolności kredytowej Sprawdzimy Twoją zdolność kredytową we wszystkich bankach w Polsce. Na podstawie naszego doświadczenia podpowiemy jak można zbudować zdolność kredytową zgodnie z regulacjami banków. Powiemy Ci także, czego należy uniknąć starając się o kredyt – zmiana pracy lub formy zatrudnienia itd.
Sprawdzenie zdolności kredytowej Podczas jednego spotkania porównamy wszystkie oferty kredytów w Polsce. Prowizje, ubezpieczenia bankowe, marże, oraz koszty wycen. To wszystko wpływa na całkowity koszt kredytu. Bez pomocy specjalisty nie jesteś w stanie tego sprawdzić, nam zajmie to kilka minut.
Sprawdzenie zdolności kredytowej Przedstawimy Ci wykaz dokumentów, jakich będziesz potrzebować do złożenia wniosku kredytowego. Możemy Ci pomóc kontaktując się w Twoim imieniu z deweloperem, agencją nieruchomości, czy biurem księgowym. Pracujemy w taki sposób, aby maksymalnie odciążyć Cię od „papierkowej roboty”.
Sprawdzenie zdolności kredytowej Korzystamy z profesjonalnych aplikacji internetowych, dzięki którym wypełnienie wniosku kredytowego staje się bardzo proste. Dajemy Ci do nich dostęp i pomagamy z nich korzystać.
Sprawdzenie zdolności kredytowej To najważniejszy punkt naszej pracy dla Ciebie. W każdy wtorek i piątek otrzymasz od nas raport z postępu prac na Twoim wnioskiem kredytowym. My pracujemy nad Twoją sprawą kredytową, kiedy Ty zajmujesz się swoją pracą.
Sprawdzenie zdolności kredytowej Umowa kredytowa jest prostym dokumentem dla eksperta kredytowego, nie dla Klienta. Zanim udasz się do banku na jej podpisanie możesz liczyć na naszą pomoc – wytłumaczymy Ci wszystkie zagadnienia umowy z bankiem. Etapy przyznawania kredytu hipotecznego możemy wtedy uznać za spełnione.  
Uczestnictwo w podpisaniu umowy kredytowej Razem z Tobą udamy się do banku na podpisanie umowy kredytowej, możesz na nas liczyć w tym Ważnym dla Ciebie dniu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od pierwszego naszego spotkania do ostatniego etapu naszej współpracy.

Wraz z zespołem zajmujemy się tylko kredytami, czasami kilkanaście godzin dziennie. Dzięki temu możemy powiedzieć, że wiemy na ten temat bardzo dużo, choć każda sprawa jest inna i człowiek uczy się całe życie. Czy Ty możesz mieć taką wiedzę? Nie, tak samo jak my nie możemy mieć wiedzy z Twojej dziedziny na Twoim poziomie. Możemy z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że jesteśmy specjalistami w dziedzinie kredytów – nieskromnie mówiąc uważamy, że jesteśmy najlepsi na lokalnym rynku biur pośrednictwa w Warszawie. Przyjdź do nas i się o tym przekonaj.