Kredyt hipoteczny na remont mieszkania

3/5 - (4 votes)

Kupione mieszkanie lub dom są z reguły spełnieniem marzeń praktycznie każdej osoby. Wszelkie wykończenia, świeżość wnętrz czy nawet najlepsze zdobienia potrafią zagwarantować mnóstwo radości i cieszyć oko przez długi okres, jednak niestety nic nie trwa wiecznie… Zakup mieszkania na rynku wtórnym na kredyt, następnie samo użytkowanie oraz mijający czas, nie wpływają korzystnie na stan techniczny nieruchomości. Niezależnie od tego jak dbamy o mieszkanie lub dom, przychodzi okres czy rozważać kredyt hipoteczny na remont mieszkania.

Bardzo podobna sytuacja pojawia się, gdy jesteśmy w trakcie planowania zakupu mieszkania. Nie ważne, czy jest to rynek pierwotny bądź wtórny, często taka nieruchomość wymaga remontu lub wykończenia. Nierzadko stanowi to pewnego rodzaju kłopot dla kupujących. Mając na głowie koszty oraz procedury związane z samym mieszkaniem, dochodzą jeszcze kwestie typowo remontowe. Czy istnieje jakiś sposób, aby maksymalnie ułatwić sobie tę sprawę, oszczędzając przy tym jak najwięcej pieniędzy?

Oczywiście, najkorzystniejszym rozwiązaniem jest bez wątpienia sfinansowanie remontu z własnych środków. Mając jednak świadomość, że nie każdy może sobie na to pozwolić, warto przeanalizować możliwość uzyskania kredytu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny na remont mieszkania. Z pewnością może on uprościć oraz ułatwić modernizację danej nieruchomości wielu osobom!

Nazywam się Olga Małycha i pracuję jako Ekspert Kredytowy, zajmując się pomocą w uzyskiwaniu kredytów hipotecznych. Wskazuję każdemu mojemu Klientowi najkorzystniejsze oferty kredytów, pomagam liczyć zdolność kredytową oraz zajmuję się całym procesem kredytowym. Dzisiaj omawiam szerzej tak ciekawe rozwiązanie jakim jest kredyt hipoteczny na remont mieszkania.

Czego można dowiedzieć się z artykułu?

  • Czym charakteryzuje się kredyt hipoteczny na remont mieszkania?
  • Jak dostać kredyt hipoteczny na remont mieszkania?
  • Do jakiego celu można wykorzystać kredyt hipoteczny na remont mieszkania?
  • Czy można łączyć kredyt hipoteczny na remont mieszkania przy zakupie nieruchomości?

Kredyt hipoteczny na remont mieszkania a kredyt gotówkowy


Przygotowując się do wszelkich modernizacji nieruchomości i rozważając dodatkowe finansowanie można natknąć się głównie na oferty kredytu gotówkowego. Kredyt hipoteczny na remont mieszkania to wciąż mało popularne rozwiązanie. Każda z tych możliwości finansowania ma swoje pewne cechy, które warto omówić.

Za kredytem gotówkowym przemawiają konkretne kwestie, jak chociażby dosyć krótki czas oczekiwania na uzyskanie kredytu czy brak wymaganych zabezpieczeń. Wybierając kredyt gotówkowy, formalności są ograniczone wręcz do minimum i można go spożytkować w zasadzie na dowolny cel. Czym jednak ograniczony jest kredyt gotówkowy? Najważniejszym czynnikiem, który przemawia za kredytem hipotecznym jest jego znacznie niższe oprocentowanie. Można uzyskać go przy oprocentowaniu wahającym się wokół 4-6%, natomiast w przypadku kredytu gotówkowego jest to nawet 10-12%. Tak niskie oprocentowanie kredytu hipotecznego wynika z faktu, iż zabezpieczony jest on dodatkowo daną nieruchomością.

Kolejna kwestia dotyczy samej wysokości takiego dofinansowania. Kredyt hipoteczny na remont mieszkania można uzyskać w kwocie kilkudziesięciu, a nawet ponad stu tysięcy złotych. W przypadku kredytu gotówkowego nie jest to wcale takie oczywiste. Kredyt hipoteczny celem wykorzystania na remont mieszkania można otrzymać zarówno w przypadku posiadanej już nieruchomości, jak również przygotowując się do jej zakupu.


Dla kogo kredyt hipoteczny na remont mieszkania to najlepsza opcja?


Kredyt hipoteczny jest najczęściej kojarzony z zakupem mieszkania czy domu. Tak jak wspomniałam powyżej, można przeznaczyć go również na cele związane z modernizacją nieruchomości. Kredyt hipoteczny na remont mieszkania charakteryzuje się pewnymi czynnikami, które stanowią o jego atrakcyjności dla konkretnych kredytobiorców.

Podejmując decyzję o dofinansowaniu remontu należy podejść do całej tej kwestii z opracowanym planem. Mam przede wszystkim na myśli analizę wszelkich kosztów oraz rozpisany dokładny zakres prac.  Posiadając nawet ogólnie nakreślony punkt widzenia można stwierdzić wielkość tych modyfikacji. Istotne dla dalszych kroków kredytowych jest to, czy planujemy kosmetyczny, wymagający niewielkiego wkładu remont, czy raczej większe działania.

Kredyt hipoteczny wymaga pewnych procedur, a okres oczekiwania na jego uzyskanie dotyczy nawet nieco ponad jednego miesiąca. Dlatego wybierając remont, którego wartość wyniesie zaledwie kilka tysięcy złotych, można rzeczywiście zdecydować się na kredyt gotówkowy. Pozwoli to na szybką realizację celu, a koszty jego otrzymania nie powinny być aż tak znacząco wysokie. Co jednak zrobić, gdy potrzebujemy większej ilości środków finansowych w okolicach kilkudziesięciu czy nawet kilkuset tysięcy złotych?


W takiej sytuacji polecanym rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny na remont mieszkania. Pomimo, iż czas oczekiwania to nawet nieco ponad jeden miesiąc oraz wymagane jest spełnienie pewnych formalności, niskie oprocentowanie kredytu hipotecznego stanowi jego kluczowy atut. Co więcej umożliwia on otrzymanie stosunkowo wysokich środków finansowych, a okres ich spłaty można rozłożyć na kilkanaście lat. Właśnie z racji tego, kredyt hipoteczny to idealna opcja dofinansowania dla osób planujących stosunkowo duży remont własnego mieszkania.


Kredyt hipoteczny na remont mieszkania – co obejmuje?


Kredyt hipoteczny na remont danego mieszkania ma konkretne przeznaczenie. Środki finansowe otrzymane w ramach tego kredytu można wykorzystać właśnie tylko celem trwałego udoskonalenia nieruchomości. Co to dokładnie oznacza? Kredyt hipoteczny obejmuje jedynie zakup materiałów czy skorzystanie z usług bezpośrednio związanych z remontem czy podwyższeniem standardu mieszkania. Nie można zatem wydać pieniędzy na takie artykuły jak chociażby meble, ale również zasłony czy wszelkie inne dodatki. Dlaczego? Według banków nie są one nierozerwalnie związane z konkretną nieruchomością.

Kolejna kwestia, którą warunkuje kredyt hipoteczny na remont mieszkania dotyczy dokumentowania kosztów. Wszystkie wydatki związane z zakupionymi materiałami czy usługami powinny być przedstawione na fakturach lub rachunkach. Podlegają one do wglądu dla banku udzielającego kredyt hipoteczny na remont mieszkania, który może wymagać również dokumentacji zdjęciowej stanu po modyfikacji danej nieruchomości.


Jak otrzymać kredyt hipoteczny na remont mieszkania?


Wybierając kredyt hipoteczny należy odpowiednio przygotować się do całego procesu kredytowego. Dokładne opracowanie wszelkich kwestii może przede wszystkim usprawnić wszystkie procedury. Na pewno pozwoli to oszczędzić czas, poprzez przyspieszenie procesu, prowadząc do zakończonego sukcesem uzyskania kredytu.


1. Zdolność kredytowa


Przystępując do procesu związanego z uzyskaniem kredytu hipotecznego na samym początku należy ustalić swoją zdolność kredytową. Jest to w zasadzie pierwszy i konieczny krok. Nie warto korzystać z internetowych czy ogólnodostępnych kalkulatorów kredytowych, które przy wyliczaniu zdolności wprowadzają po prostu w błąd. Dobrą praktyką jest umówieniem kontaktu oraz wizyty z Ekspertem Kredytowym, który rzetelnie zweryfikuje zdolność oraz zgodnie z ustawą o kredycie hipotecznym wykona to wszystko bezpłatnie.


2. Niezbędne dokumenty


Procedura jaką uwarunkowany jest kredyt hipoteczny na remont mieszkania jest bardzo podobna jak przy zakupie nieruchomości. Należy udokumentować swoje dochody czy okres zatrudnienia. Istotna jest również taka kwestia jak kredyt hipoteczny a zatrudnienie. Dokładna dokumentacja jest uzależniona od samego banku. Dokładną listę potrzebnych zaświadczeń z pewnością przedstawi Ekspert Kredytowy.


3. Formalności kredytowe


Jeszcze przed złożeniem wniosku i otrzymaniem wszelkich decyzji należy wycenić mieszkanie oraz przygotować dokładny kosztorys remontu. Będzie to niezwykle istotny punkt wymagany przez bank w przypadku wydania decyzji kredytowej. Trudno bez poznania indywidualnych potrzeb kredytobiorcy zweryfikować konkretne formalności. Część kwestii może zostać narzucona przez bank, jeszcze inne mogą wynikać z konkretnej sytuacji osoby wnioskującej o kredyt.


4. Wnioskowanie do kilku banków


Mając przygotowane całą dokumentację, jeżeli to możliwe zawsze rekomenduję złożenie wniosku kredytowego do co najmniej kilku banków. Ogranicza to ryzyko związane z odrzuceniem wniosku przez bank. Wiąże się to z wydłużeniem całego procesu kredytowego i utratą czasu dla kredytobiorcy. Co więcej, mając do porównania kilka ofert bankowych, można wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.


Łączenie kredytu hipotecznego na remont mieszkania


Niezależnie czy planujesz zakup mieszkania na rynku wtórnym czy też zakup mieszkania od dewelopera a kredyt hipoteczny. Może się zdarzyć, że taka nieruchomość wymagać będzie remontu bądź wykończenie okaże się nie w pełni wystarczające. Przede wszystkim wybierając nieruchomość na rynku pierwotnym, należy również wiedzieć jak sprawdzić dewelopera.

Praktycznie większość kupowanych mieszkań upomina się o odświeżenie, a praktycznie każdy nowy właściciel nierzadko chce dopasować je również do własnych preferencji. Czy wnioskując zatem o kredyt hipoteczny na zakup mieszkania, można otrzymać równolegle kredyt na jego remont?

Tak, istnieje taka możliwość i również jest jak najbardziej rekomendowana. Wiele osób nie jest zorientowana, że można łączyć kredyt hipoteczny na zakup oraz remont mieszkania. Często kredytobiorcy dopiero po uzyskaniu kredytu hipotecznego wnioskują o dodatkowe dofinansowanie na remont mieszkania za pośrednictwem kredytu gotówkowego. Jest to niestety związane z wyższym oprocentowaniem, a co za tym idzie, utratą pieniędzy.

Należy mieć jednak na uwadze, iż bank nie przyzna kredytu na mieszkanie, które jest obciążone hipoteką. Remont czy wykończenie należy odpowiednio wcześniej zaplanować. Chodzi dokładnie o to, iż niemożliwy jest zatem do uzyskania kredyt hipoteczny na jakiekolwiek modyfikacje danej nieruchomości po pewnym czasie od finalizacji transakcji.

Jako Ekspert Kredytowy pomagam swoim Klientom również w takich kwestiach jak łączenie kredytów hipotecznych. U wielu osób zapewne pojawia się pytanie – doradca kredytowy czy warto korzystać z jego pomocy? Rynek kredytów hipotecznych jest dosyć specyficzny i wymaga konkretnej wiedzy. Gwarantuję wsparcie w całym procesie kredytom, dbam o wszelkie formalności. Zwracam uwagę na różne kwestie, jak chociażby Księga Wieczysta a kredyt hipoteczny. Wskazuję najkorzystniejsze możliwości, aby dbać o pieniądze i czas wszystkich osób zwracających się do mnie z prośbą o wsparcie. Dzięki doświadczeniu wiem również, jak negocjować kredyt hipoteczny.


Kredyt hipoteczny na remont mieszkania – zalety i wady


Przedstawiona możliwość dodatkowego finansowania ma swoje wady i zalety. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb oraz możliwości kredytobiorcy. Podane plusy i minusy charakteryzujące kredyt hipoteczny na remont mieszkania są mocno uogólnione. Nie należy zatem traktować ich jako ostatecznego wskaźnika wybierając kredyt hipoteczny na remont mieszkania, zestawiając go z kredytem gotówkowym. Warto przed podjęciem decyzji skonsultować się z Ekspertem Kredytowym, który z pewnością wskaże najlepsze rozwiązanie.

Chyba głównym czynnikiem uznawanym za wadę jaki charakteryzuje ten rodzaj finansowania jest jego przeznaczenie. Nie można wykorzystywać go do innych celów niż właśnie modernizacja i podwyższenie standardu nieruchomości. Co więcej, każdy wydatek należy dokumentować przed bankiem. Innym negatywnym czynnikiem jest także czas oczekiwania na decyzję kredytową, który może potrwać nawet ponad miesiąc.

Taka forma kredytowania może jednak poszczycić się konkretnymi atutami. Najważniejsze zdecydowanie jest niskie oprocentowanie, oscylujące wokół 4-6%. Taka atrakcyjność wynika z tego, że zabezpieczeniem dla banku jest konkretna nieruchomość. Kolejna kwestia dotyczy maksymalnej kwoty kredytu, która może osiągnąć nawet kilkadziesiąt czy też ponad kilkaset tysięcy złotych. Nie bez znaczenia jest również długość spłaty kredytu, który można rozłożyć nawet na 30 lat. Oczywiście pojawia się taka możliwość jak nadpłata kredytu hipotecznego.


Kredyt hipoteczny na remont mieszkania – Podsumowanie


Podsumowując kredyt hipoteczny wykorzystywany na remont mieszkania należy zauważyć, iż ciągle nie jest on popularny. Kredytobiorcy bez bezpłatnej konsultacji z Ekspertem Kredytowym wybierają zbyt często pochopnie kredyt gotówkowy, tracąc pieniądze na niekorzystnym oprocentowaniu.

Dla kogo zatem najlepszy jest ta forma finansowania? Mówiąc najogólniej, jeżeli nieruchomość wymaga dużego remontu, gdzie potrzebna będzie dosyć duża kwota finansowania, warto rozważyć właśnie taki kredyt hipoteczny. Owszem, na decyzję kredytową trzeba czekać ponad miesiąc i należy spełnić pewne formalności, ale w tym bezpłatnie pomagają Eksperci Kredytowi. Taki kredyt hipoteczny charakteryzuje się stosunkowo niskim oprocentowaniem, a możliwa do otrzymania kwota wsparcia to nawet kilkaset tysięcy złotych. Co ważne, spłatę kredytu można rozłożyć na kilkanaście lat.

Zapraszam każdą osobę planującą uzyskanie kredytu hipotecznego na zakup mieszkania oraz jego remont, a wskażę jak najlepsze rozwiązania. Jako Ekspert Kredytowy służę wiedzą opartą na wieloletnim doświadczeniu. Mogę również zadbać o zdobycie ofert kredytowych z jak najszerszej liczby banków i pomóc w ich porównaniu. Pomoc jaką gwarantuje Ekspert Kredytowy zgodnie z tym, co wskazuje ustawa o kredycie hipotecznym jest bezpłatna!


Zleć Nam Pozyskanie Najlepszego Kredytu Hipotecznego

Profesjonalizm, wiedza, doświadczenie


Olga Małycha – Ekspert Kredytów Hipotecznych


Obserwuj nas na Facebook: Małycha Business Finance i Małycha Nieruchomości Premium


Pomocne Materiały:


Strony, osoby i tematy wymienione we wpisie:


Sprawdź nasz blog nieruchomości:


Małycha Business Finance – Z miłości do nieruchomości i finansów – nasze usługi wynagradza bank

doradca kredytowyOlga i Dawid Małycha to właściciele firmy pośrednictwa kredytowego, oraz agencji nieruchomości operującej na rynku Premium i mieszkań inwestycyjnych.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje kariery zawodowe w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

W każdym roku zespół MBF pomaga uzyskać kredyty hipoteczne na kwotę kilkudziesięciu milionów złotych. Olga pracuje jako Ekspert Kredytowy, Dawid kieruje agencją nieruchomości, prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości rynku Premium.

Szukasz możliwości na rynku nieruchomości? Sprawdź ten adres Małycha Nieruchomości Premium

3/5 - (4 votes)

Oceń powyższy artykuł:

3/5 - (4 votes)

Zostaw proszę komentarzTreści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Czy jesteś ciekawy
kim jesteśmy?

Potrzebujesz najlepszego kredytu? Napisz do Nas!

Skontaktuj się z Nami

©2017 Małycha Business Finance