Ekspert Kredytowy - Małycha Business Finance  >  Słownik kredytowy  >  Negocjacje kredytu hipotecznego

Negocjacje kredytu hipotecznego

Na tej stronie znajdziesz zbiór artykułów na temat pojęcia negocjacje kredytu hipotecznego. Lista artykułów dostępna jest TUTAJ.

Negocjacje kredytu hipotecznego

Dwie osoby prowadzące rozmowę w kawiarni, której tematem są negocjacje kredytu hipotecznegoNegocjacje kredytu hipotecznego - są to rozmowy na temat warunków i kosztów kredytu, które z bankiem podejmuje klient bądź doradca kredytowy działający w imieniu klienta. Negocjacjom podlega marża kredytu hipotecznego, prowizja za udzielenie kredytu, opłata za wcześniejszą spłatę kredytu oraz ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym negocjowane oddzielnie. Nie można negocjować wszystkich tych parametrów jednocześnie.

Na możliwości negocjacji marży wpływa np. minimalny wkład własny, a na niższą prowizję za udzielenie kredytu - przedstawienie ofert konkurencyjnych podmiotów przez doradcę kredytowego. Większe możliwości wynegocjowania tańszego kredytu ma również klient, który zbudował pozytywną historię kredytową w BIK oraz korzysta z innych usług banku, z którym negocjuje. Negocjacje kredytu można przeprowadzić także po latach w ramach renegocjacji warunków umowy kredytowej.

Na co zwracać uwagę wybierając negocjacje kredytu hipotecznego?

W zasadzie każda osoba planująca zakup swojego mieszkania chce uzyskać najkorzystniejszy kredyt hipoteczny. Pierwszym krokiem jest oczywiście rozpoczęcie całego procesu polegającego na rzetelnym ustaleniu zdolności kredytowej. W oparciu o własne możliwości można wybrać najlepszą ofertę, którą można dodatkowo negocjować. Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę, przygotowując się do negocjacji oferty kredytowej?

  • Marża kredytu – jest to w zasadzie najbardziej podstawowa kwestia, jaką można negocjować z bankiem i kredytobiorcy powinno zależeć, aby była ona jak najniższa,
  • Prowizja za udzielenie kredytu – wybierając ten aspekt, należy pamiętać o wyliczeniu pozostałych kwestii, które bank może podnieść przy obniżce prowizji,
  • Opłata za wcześniejszą spłatę – oczywiście jest to element, który również warto negocjować,
  • Ubezpieczenie na życie – warto rozważyć, czy taki wariant rzeczywiście jest potrzebny, a jeśli tak, jaka oferta ubezpieczenia będzie najkorzystniejsza.

Zapytaj nas o kredyt hipoteczny

Przejdź do przewodnika kredytowego

Jak negocjować kredyt hipoteczny?

Jak negocjować kredyt hipoteczny?

Jak negocjować kredyt hipoteczny, czyli Ty też możesz oszczędzić pieniądze! Odkryj sprawdzone sposoby, jak negocjować kredyt hipoteczny!
Przewodnik kredytowy

Przewodnik po kredycie mieszkaniowym

Poradnik inwestora rynku nieruchomości

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, oraz eksperta kredytowego?