Ekspert Kredytowy - Małycha Business Finance  >  Słownik kredytowy  >  Porównywarka kredytów hipotecznych

Porównywarka kredytów hipotecznych

Na tej stronie znajdziesz zbiór artykułów na temat pojęcia porównywarka kredytów hipotecznych. Lista artykułów dostępna jest TUTAJ.

Porównywarka kredytów hipotecznych

Grafika ukazująca lupę skierowaną na makiety domów, symbolizując narzędzie, jakim jest porównywarka kredytów hipotecznychPorównywarka kredytów hipotecznych - to raport prezentujący oferty różnych banków oferujących kredyt hipotecznych dla wskazanych i tych samych parametrów. Raport analizuje informacje takie jak kwota kredytu, okres spłaty, marża kredytu hipotecznego, minimalny wkład własny, oprocentowanie nominalne, prowizja za udzielenie kredytu, podatki od czynności cywilno-prawnych oraz ewentualne dodatkowe zobowiązania takie jak ubezpieczenie kredytu hipotecznego. Na ich podstawie porównywarka kredytów określa wysokość miesięcznej raty kredytu, którą kredytobiorca będzie zobowiązany spłacać przez okres obowiązywania umowy kredytowej z bankiem. Ta operacja wykonywana jest dla wszystkich banków ujętych w raporcie. Pozwala to na porównanie różnych ofert kredytów hipotecznych pod kątem wskaźników takich jak całkowity koszt kredytu. Porównywanie ofert pozwala na wybór tej, która jest korzystniejsza cenowo.

Porównywarka kredytów hipotecznych, czyli jak wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytową?

Wybór właściwej oferty kredytowej to niezwykle ważna, ale i jednocześnie odpowiedzialna decyzja. Dlatego tak ważne jest właściwe przygotowanie do całego procesu kredytowego. Nieoceniona okazuje się wtedy pomoc eksperta kredytowego. Taka osoba potrafi wskazać nie tylko właściwe kroki w całym procesie kredytowym, ale również dba o wybór najkorzystniejszej oferty kredytowej. 

Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiednim wyliczeniu zdolności finansowej, która pozwoli na rzetelną ocenę własnego potencjału finansowego. Bezsprzecznie należy unikać ogólnodostępnych kalkulatorów internetowych, które niestety nie pokazują właściwych wyliczeń. 

Kolejna kwestia to ocena konkretnych preferencji, które dopasowane będą do możliwości kredytobiorcy. Chodzi tutaj o wysokość wkładu własnego czy nawet chociażby samego wariantu spłaty kredytu. Niezwykle ważna jest także znajomość wszystkich kosztów, jakie składają się na kredyt hipoteczny. 

Warto zwracać uwagę, iż najkorzystniejszy kredyt hipoteczny, to nie w każdym przypadku ta oferta, którego marża jest najniższa. Wybierając konkretną ofertę, należy analizować ją pod jak najszerszym kątem, biorąc pod uwagę różne czynniki. Porównywarka kredytów to bardzo wartościowe narzędzie, które pomaga podjąć słuszną decyzję.

Zapytaj nas o kredyt hipoteczny

Przejdź do przewodnika kredytowego

Przewodnik kredytowy

Przewodnik po kredycie mieszkaniowym

Poradnik inwestora rynku nieruchomości

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, oraz eksperta kredytowego?