Minimalny wkład własny
Na tej stronie znajdziesz zbiór artykułów na temat pojęcia minimalny wkład własny. Lista artykułów dostępna jest TUTAJ.
Minimalny wkład własny
Minimalny wkład własny - jest to dopłata do kredytu, jaką kredytobiorca musi wpłacić do banku, w którym zaciąga kredyt hipoteczny. Jej celem jest obniżenie wartości zadłużenia i zwiększenie stabilności finansowej osób, które zaciągają zadłużenia na zakup mieszkania lub domu. Minimalny wkład jaki obowiązuje w Polsce stanowi wysokość 20% ceny zakupu lokalu. Istnieje jednak możliwość obniżenia tej stawki do 10% wartości mieszkania lub domu w sytuacji, kiedy pozostała część zostaje objęta tzw. ubezpieczeniem niskiego wkładu. Taką możliwość oferują niektóre banki w Polsce. Wówczas kredytobiorca musi wpłacić 10% wartości lokalu (tzw. twardy wkład własny, którego wysokości nie da się już obniżyć), a pozostała część jest zabezpieczona na podstawie umowy pomiędzy bankiem udzielającym kredytu a towarzystwem ubezpieczeniowym, czym zostaje obciążony kredytobiorca.
Dlaczego minimalny wkład własny jest tak istotny dla każdej osoby wnioskującej o kredyt hipoteczny?
Zakup mieszkania lub domu to dla niejednej osoby duże wyzwanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim w zasadzie każdy kredytobiorca chce uzyskać najkorzystniejszy kredyt hipoteczny. Świadomość całego procesu kredytowego i kolejnych kroków to jak najbardziej istotna kwestia. Wkład własny do kredytu hipotecznego odgrywa chyba jednak niezwykle ważną, a może nawet i kluczową rolę. Bezsprzecznie należy wiedzieć, że w zasadzie im wyższy przygotowany wkład własny, tym banki są w stanie oferować ciekawsze warianty. Podsumowując, warto mieć na uwadze, że dzięki większemu własnemu finansowaniu, można oszczędzić stosunkowo dużą ilość środków.
Wkład własny do kredytu hipotecznego
Wkład własny do kredytu hipotecznego. Dowiedz się kiedy bank wymaga 10%, w jakiej 20%, a kiedy nie wymaga w ogóle wkładu pieniężnego dla kredytu!