RRSO

Na tej stronie znajdziesz zbiór artykułów na temat RRSO. Lista artykułów dostępna jest TUTAJ.

RRSO

Laptop oraz szblon nieruchomości wskazujące na RRSORRSO - jest to skrót od terminu Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Oznacza całkowity koszt, który w skali roku poniesie kredytobiorca i jest podstawą do obliczenia całkowitego kosztu kredytu. Przede wszystkim wskaźnik Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania wyrażony jest w procentach. Pozwala oszacować i porównać oferty kredytowe różnych banków i instytucji pożyczających pieniądze. Wylicza się go indywidualnie w oparciu o trzy główne dane: wysokość zadłużenia, okres spłaty oraz koszty dodatkowe kredytu. Do kosztów dodatkowych wlicza się przede wszystkim oprocentowanie (WIBOR + marża kredytu hipotecznego), ewentualne ubezpieczenie kredytu hipotecznego, prowizja za udzielenie kredytu oraz podatki. Parametr Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania jest więc terminem szerszym niż samo tylko oprocentowanie kredytu. Maksymalną wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania oraz sposób jego naliczania reguluje ustawa o kredycie konsumenckim z 2011 roku.

W jaki sposób poprawnie wyliczyć RRSO?

Oczywiście wnioskowanie o kredyt hipoteczny bez wątpienia wymaga odpowiedniego przygotowania. Właściwe wyliczenie zdolności kredytowej czy analiza wszelkich ofert kredytowych to dopiero początek całej drogi. Podsumowując, niezastąpiona okazuje się jak najszersza wiedza we wszelkich kwestiach związanych z kredytami. Bez wątpienia warto wiedzieć, w jaki sposób liczona jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania.

Chcąc obliczyć wartość Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania należy posiadać informacje o wysokości kredytu, dane dotyczące okresu kredytowania, oprocentowanie, prowizja, rodzaj rat czy ewentualne koszty dodatkowe. Można skorzystać z kalkulatorów dostępnych na stronach banków lub wybrać dedykowane wzory matematyczne. Najskuteczniejszą radą służy jednak bez wątpienia ekspert kredytowy. Swoją pomocą pozwoli on oszczędzić czas kredytobiorcy oraz da gwarancję poprawnie wyliczonych wskaźników takich jak chociażby Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania oraz Całkowitego Kosztu Kredytu.

Zapytaj nas o kredyt hipoteczny

Przejdź do przewodnika kredytowego

RRSO a kredyt hipoteczny

RRSO a kredyt hipoteczny

RRSO to inaczej Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Sprawdź, co dokładnie oznacza i jaki jest najlepszy parametr RRSO!

Przewodnik kredytowy

Przewodnik po kredycie mieszkaniowym

Poradnik inwestora rynku nieruchomości

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, oraz eksperta kredytowego?