Scoring bankowy

Na tej stronie znajdziesz zbiór artykułów na temat pojęcia scoring bankowy. Lista artykułów dostępna jest TUTAJ.

Scoring bankowy

Suwmiarka mierząca szerokość ustawienia monet, symbolizując scoring bankowyScoring bankowy to ocena wiarygodności kredytowej osoby, która wnioskuje do banku o przyznanie kredytu. Przede wszystkim procedura scoringu zakłada między innymi weryfikację wiarygodności klienta poprzez Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Historia kredytowa, czyli wszystkie adnotacje odnośnie przeszłych i trwających zobowiązań wnioskodawcy, mają wpływ na scoring bankowy. W konsekwencji także na decyzję przyznającą kredyt hipoteczny. Oczywiście negatywna ocena w BIK może być podstawą do odmowy udzielenia kredytu przez instytucję finansową.

Jak uzyskać korzystny scoring bankowy?

Przede wszystkim banki lepiej oceniają wnioskodawców, którzy zbudowali sobie pozytywną historię kredytową w BIK. Oczywiście oznacza to, iż swoje zadłużenia spłacali regularnie, nie zalegając ze spłatą rat w ogóle lub nie zalegając zbyt długo. Wiarygodność kredytobiorcy podnosi także sam fakt zasięgania w przeszłości pożyczek, dokonywania zakupów na raty i brak zwłoki w ich spłacaniu. Podsumowując, jest to informacja dla banku, iż osoba wnioskująca o kredyt jest godna zaufania. Chcąc rzetelnie ocenić swój scoring bankowy, warto zwrócić się o pomoc do eksperta kredytowego.

Zapytaj nas o kredyt hipoteczny

Przejdź do przewodnika kredytowego

Kredyt hipoteczny a zatrudnienie

Kredyt hipoteczny a zatrudnienie

Kredyt hipoteczny a zatrudnienie to kwestia, którą powinien znać każdy kredytobiorca! Dowiedz się, jak forma zatrudnienia wpływa na zdolność kredytową!

Kredyt hipoteczny a rozwód

Kredyt hipoteczny a rozwód

Kredyt hipoteczny a rozwód to temat bardzo delikatny i jednocześnie trudny. Sprawdź, jak można sprawnie poradzić sobie z tą kwestią!

Kredyt hipoteczny a umowa zlecenie

Kredyt hipoteczny a umowa zlecenie

Umowa zlecenie stwarza szansę uzyskania kredytu hipotecznego. Sprawdź, jakie spełnić warunki, aby uzyskać kredyt hipoteczny przy umowie zlecenie!

Kredyt hipoteczny a ciąża

Kredyt hipoteczny a ciąża

Kredyt hipoteczny a ciąża to ważny wątek w życiu każdej przyszłej mamy. Sprawdź, jak radzić sobie ze spłatą kredytu hipotecznego w czasie ciąży!

Kredyt hipoteczny a zmiana pracy

Kredyt hipoteczny a zmiana pracy

Kredyt hipoteczny a zmiana pracy to sytuacja, która może mieć wpływ na zakup mieszkania. Sprawdź, o czym musisz wiedzieć!

Kredyt hipoteczny a działalność gospodarcza

Kredyt hipoteczny a działalność gospodarcza

Kredyt hipoteczny a działalność gospodarcza, czyli jak przedsiębiorcy mogą wnioskować o kredyt. Sprawdź, jakie dokładnie spełnić formalności!

Odmowa kredytu hipotecznego

Odmowa kredytu hipotecznego

Odmowa kredytu hipotecznego to częsty problem wielu kredytobiorców. Sprawdź, jakie są najczęstsze przyczyny odmowy kredytu hipotecznego!

Przewodnik kredytowy

Przewodnik po kredycie mieszkaniowym

Poradnik inwestora rynku nieruchomości

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, oraz eksperta kredytowego?