Ekspert Kredytowy - Małycha Business Finance  >  Słownik kredytowy  >  Ubezpieczenie kredytu hipotecznego

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego

Na tej stronie znajdziesz zbiór artykułów na temat pojęcia ubezpieczenie kredytu hipotecznego. Lista artykułów dostępna jest TUTAJ.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego

Miniatura nieruchomości ułożona bezpośrednio na kalkulatorze, wskazując na ubezpieczenie kredytu hipotecznegoUbezpieczenie kredytu hipotecznego - jest to polisa wymagana przez bank udzielający kredytu hipotecznego. Przede wszystkim jest gwarancją zabezpieczającą interesy instytucji udzielającej kredytu. Niektóre z polis są obowiązkowe i warunkują podjęcie decyzji o przyznaniu pożyczki. To np. ubezpieczenie pomostowe oraz ubezpieczenie niskiego minimalnego wkładu własnego. Istnieją także ubezpieczenia dodatkowe, opcjonalne, których wykupienie może wpływać na wysokość rat kredytu. To na przykład polisa na życie do kredytu hipotecznego. W rezultacie stanowi gwarancję, że w razie śmierci kredytobiorcy zadłużenie zostanie spłacone.

Niekiedy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia kredytu hipotecznego poprawia zdolność kredytową wnioskodawcy oraz zmniejsza koszty kredytu. Bank może w zamian zrezygnować z pobrania prowizji za udzielenie kredytu lub obniżyć marża kredytu hipotecznego. Oczywiście, polisę do kredytu można wykupić na miejscu w banku lub poszukać dogodnej oferty na wolnym rynku.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego – czy warto wybierać dodatkowe polisy?

Wybór dodatkowego dofinansowania jakim jest kredyt hipoteczny to bez wątpienia dla wielu osób ważna życiowa decyzja. Oczywiście, zakup domu lub mieszkania to w takim przypadku to zobowiązanie na wiele lat. Przede wszystkim stabilność finansowa domowego budżetu uzależniona jest od czynników, które ciężko przewidzieć w dłuższej perspektywie czasu. Bezsprzecznie ważny jest spokój oraz wszelkie gwarancje finansowe, które mogą zapewnić różnego rodzaju ubezpieczenia, oferowane przy wnioskowaniu o kredyt hipoteczny. Podsumowując, czasami warto rozważyć takie rozwiązania. Zapłata składki, która finalnie wcale nie musi być bardzo wysoka, może w niejednym przypadku rzeczywiście pomóc. Jeżeli wybór dodatkowego ubezpieczenia może wpłynąć pozytywnie na korzystność danej oferty, tym bardziej dobrze jest przeanalizować taki wariant.

Zapytaj nas o kredyt hipoteczny

Przejdź do przewodnika kredytowego

Ubezpieczenie pomostowe

Ubezpieczenie pomostowe

Ubezpieczenie pomostowe to rodzaj zabezpieczenia banku. Sprawdź, dlaczego ubezpieczenie pomostowe to tak ważna kwestia!

Ubezpieczenia do kredytu hipotecznego

Ubezpieczenia do kredytu hipotecznego

Ubezpieczenia do kredytu hipotecznego to część oferty banków. Sprawdź, czy ubezpieczenia do kredytu hipotecznego będą dla Ciebie korzystne!

Ubezpieczenie niskiego wkładu

Ubezpieczenie niskiego wkładu

Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego przy kredycie hipotecznym to jeden z parametrów ubezpieczeń kredytowych. Dowiedz się więcej!

Ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym

Ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym

Ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym to ważny parametr wyboru banku. Sprawdź, jak ubezpieczenie na życie zapewnia bezpieczeństwo!

Ubezpieczenie nieruchomości do kredytu hipotecznego

Ubezpieczenie nieruchomości do kredytu hipotecznego

Ubezpieczenie nieruchomości do kredytu hipotecznego to często pomijany wątek przez kredytobiorców. Sprawdź, dlaczego to tak ważna kwestia!

Przewodnik kredytowy

Przewodnik po kredycie mieszkaniowym

Poradnik inwestora rynku nieruchomości

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, oraz eksperta kredytowego?