Flipowanie nieruchomości

Na tej stronie znajdziesz zbiór artykułów na temat flipowanie nieruchomości. Lista artykułów dostępna jest TUTAJ.

Flipowanie nieruchomości

Przedmioty takie jak pieniądze, kalkulator czy szablon domu, symbolizujące flipowanie nieruchomościFlipowanie nieruchomości - polega na kupnie lokalu (mieszkania lub domu) po niższej cenie, a następnie odsprzedaniu go z zyskiem. Przede wszystkim istnieją dwie strategie inwestowania w mieszkania na flipa. Pierwsza zakłada zakup nieruchomości inwestycyjnej poniżej jej ceny rynkowe oraz późniejszą sprzedaż za wyższą cenę. Druga oparta jest o kupno stosunkowo taniego lokalu. W rezultacie chodzi o wyremontowanie go i odprzedanie z zyskiem. W tym przypadku wartość mieszkania po remoncie jest znacznie wyższa, niekiedy w standardzie nieruchomości premium. Inwestowanie takie jak flipping nieruchomości zawsze odbywa się według modelu: kupić możliwie jak najtaniej, a sprzedać możliwe jak najdrożej.

Oczywiście powodzenie inwestycji zależy w dużej mierze od tego, jak duże szanse istnieją na zbycie lokalu z zyskiem. Szansę tę podnosi dobra lokalizacji nieruchomości, a nawet rozkład pomieszczeń. Flipowanie nieruchomości wymaga dobrego rozeznania w rynku lokali na sprzedaż, w czym pomocne jest wsparcie profesjonalnego agenta nieruchomości.

Na jakie błędy należy uważać wybierając flipowanie nieruchomości?

Inwestowanie w nieruchomości, pomimo iż brzmi atrakcyjnie, jest bardzo trudną oraz specyficzną sztuką. Zarówno doświadczeni, ale przede wszystkim początkujący inwestorzy powinni być niezwykle uważni. Przede wszystkim kolejna kwestia to posiadanie jak najszerszej wiedzy, jakich dokładnie unikać błędów. Czego zatem należy unikać wybierając flipowanie?

  • Błędne szacowanie wartości mieszkania,
  • Brak umiejętności odpowiedniego przygotowania mieszkania do sprzedaży,
  • Liczenie zdolności kredytowej w oparciu o dochody z flipowania,
  • Zakup kolejnych mieszkań bez konsultacji z ekspertem kredytowym,
  • Wpłata zadatku na zakup mieszkania, bez sprawdzenia zdolności kredytowej,
  • Wybór błędnej i mało korzystnej oferty kredytowej.

Zapytaj nas o kredyt hipoteczny

Przejdź do przewodnika kredytowego

Flip mieszkania podatek – jak rozliczyć flipa?

Flip mieszkania podatek – jak rozliczyć flipa?

Flip mieszkania podatek, czyli jak rozliczyć podatek kiedy stosujesz flip mieszkania. Poznaj skuteczne wskazówki i cenne porady! Dowiedz się więcej!

Kredyt hipoteczny Millenium

Kredyt hipoteczny Millenium

Kredyt hipoteczny Millenium to jedna z ciekawszych ofert na rynku. Odkryj, czy kredyt hipoteczny Millenium w pełni odpowiada Twoim wymaganiom!

Flipping mieszkań

Flipping mieszkań

Flipping mieszkań bardzo często jest posiłkowany kredytem hipotecznym. Sprawdź, jak skutecznie inwestować wybierając flipping mieszkań!

Podpisywanie umowy u notariusza

Umowa przedwstępna zakupu nieruchomości

Umowa przedwstępna zakupu nieruchomości - czym dokładnie jest ten dokument? Sprawdź, jak najlepiej przygotować się do podpisania takiej umowy!

Kredyt na flipa dla inwestorów

Kredyt na Flipa dla inwestorów

Kredyt na flipa dla inwestorów pozwala uniknąć prowizji za udzielenie kredytu i opłaty za jego wcześniejszą spłatę. Sprawdź jak zdobyć kredyt na flipa!

Szybka sprzedaż nieruchomości

Szybka sprzedaż nieruchomości

Szybka sprzedaż nieruchomości - jak można na tym zarobić? Sprawdź, jaki wybrać kredyt, jeśli chcesz zastosować house flipping!

Przewodnik kredytowy

Przewodnik po kredycie mieszkaniowym

Poradnik inwestora rynku nieruchomości

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, oraz eksperta kredytowego?