Kredyt hipoteczny Millenium

Kredyt hipoteczny Millenium uznawany jest na rynku kredytów mieszkaniowych za stosunkowo dobry produkt. Bardzo często wybierany przez klientów inwestujących w nieruchomości oraz przez klientów potrzebujących skorzystać z odstępstwa. Z mojej perspektywy bank jest bardzo dobrze zorganizowany procesowo. Dla przykładu to jeden z nielicznych banków, gdzie można uzyskać pełną decyzję kredytową w dosłownie kilka dni.

Nazywam się Olga Małycha i pracuję jako ekspert kredytów hipotecznych. Na co dzień prowadzę biuro Małycha Business Finance, a w wolnych chwilach dzielę się swoją wiedzą na blogu. Przede wszystkim od razu chciałabym napisać, że ten artykuł nie jest sponsorowany. Dla naszych klientów przybliżam oferty poszczególnych banków. To będzie już kolejny tego typu wpis. Ostatnim razem przedstawiałam na naszym blogu kredyt hipoteczny w PKO BP. Dziś skupimy się na banku Millenium – kredyt hipoteczny to jeden z kluczowych produktów tego banku.

Czego można dowiedzieć się z artykułu?

  • Jaki wkład własny wymagany jest przez bank?
  • Dlaczego kredyt hipoteczny Millenium stał się ulubionym produktem inwestorów rynku nieruchomości?
  • W jaki sposób można uzyskać pełną decyzję kredytową w zaledwie kilka dni?
  • Dlaczego kredyt hipoteczny Millenium nie jest kredytem dla klientów Private Banking?
  • Jakie są minimalne wymogi banku w zakresie akceptacji dochodu?
  • Jakie są plusy i minusy kredytu mieszkaniowego w Millennium?

Kredyt hipoteczny Millenium – jak czytać nasz artykuł?


Naszą intencją jest przedstawienie tego artykułu w taki sposób, jakbyście byli na spotkaniu w naszym biurze. Dlatego podzielimy go na kilka części. Po pierwsze pokażemy Wam, jak bank liczy zdolność kredytową, a następnie przedstawimy ofertę banku. Kolejnym etapem artykułu będzie opisanie procesu kredytowego wraz z ciekawostkami proceduralnymi i naszymi wolnymi wnioskami. Na koniec gratka dla klientów Premium oraz inwestorów rynku nieruchomości, czyli jak bank z współpracuje z klientami tego sektora. Wierzymy, że taki podział tekstu na etapy pozwoli Wam łatwo nawigować po całym artykule.


Kredyt hipoteczny Millenium, a źródła dochodów


1. Umowa o pracę czas nieokreślony

Minimalny akceptowalny okres zatrudnienia w banku wynosi tylko trzy miesiące. Bank potwierdzi Wasze wynagrodzenie wpływami na rachunek oraz wypełnionym na druku bankowym zaświadczeniem o zarobkach. Jeżeli pracujesz od co najmniej miesiąca na czas nieokreślony możesz przedstawić świadectwo pracy dokumentujące pełny rok pracy u poprzedniego pracodawcy, umowy zlecenia lub umowy o dzieło. W ramach odstępstwa kredytowego masz szansę na zaakceptowanie Twojego dochodu.

2. Umowa o pracę czas określony

Umowa o pracę a kredyt hipoteczny w odróżnieniu od wielu innych banków, wybierając Kredyt hipoteczny Millenium wygląda stosunkowo prosto. Zatrudnienie powinno trwać minimum od trzech miesięcy wstecz a umowa musi być podpisana na sześć miesięcy w przód. Dodatkowo należy wykazać co najmniej sześć miesięcy stażu pracy.

3. Umowa zlecenie i umowa o dzieło

Bezsprzecznie jest to jedna z przewag konkurencyjnych oferty banku. Kredyt hipoteczny Millenium w zakresie umów zlecenie i dzieło jest elastycznym rozwiązaniem, analizując rynek kredytów hipotecznych. Aby Wasz dochód został zaakceptowany, należy wykazać się podpisanymi umowami wstecz za okres minimum 12 miesięcy. Co bardzo ważne – umowy nie muszą być zawarte z tym samym pracodawcą. Ważne jednak, abyście wykonywali obowiązki w ramach jednego sektora zatrudnienia. Innymi słowy, ktoś kto pracuje jako asystent zarządu i jednocześnie nauczyciel muzyki może mieć kłopot. To przykład dosyć odosobniony, ale obrazujący politykę banku w tym zakresie.

Co najważniejsze, bank akceptuje całość wpływu na rachunek bankowy. Nie ma znaczenia koszt uzyskania przychodu! Do zdolności brana jest pod uwagę średnia za ostatnie sześć miesięcy. Dlaczego to jest kluczowe? Podam Wam przykład innych banków, gdzie czasami bank przyjmuje tylko 40% dochodów z wpływu na rachunek. Więcej o ty możecie przeczytać w naszym artykule kredyt hipoteczny a umowa zlecenie.

4. Działalność gospodarcza

Kredyt hipoteczny a działalność gospodarcza w tym przypadku obejmuje minimalny okres prowadzenia przez dwanaście miesięcy, jak w większości banków na rynku. W tym przypadku pojawia się jednak kolejna ciekawa rzecz z zakresu polityki kredytowej. Możliwe jest zaakceptowanie dochodu uzyskiwanego z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej w okresie krótszym niż dwanaście miesięcy, ale jednocześnie nie krótszym niż sześć miesięcy. Taka sytuacja może nastąpić, jeśli zakres tej działalność jest kontynuacją wcześniejszej umowy o pracę lub umowy zlecenia bądź umowy o dzieło. Co jeszcze ważniejsze, nie ma znaczenia czy współpraca w ramach prowadzonej działalności jest kontynuowana z dotychczasowym pracodawcą, czego często wymagają inne banki.

5. Dochody z najmu

Wybierając kredyt hipoteczny Millenium, bank przyjmuje dochody z najmu do liczenia zdolności kredytowej. Jest to dobra informacja przede wszystkim dla inwestorów rynku nieruchomości. Najem musi być prowadzony od dwunastu miesięcy. Bank potwierdzi to umową podpisaną z najemcą oraz wpływami na rachunek bankowy.

6. Dochody Premium

Kredyt hipoteczny Millenium raczej nie jest kredytem dla klientów segmentu Private Banking. Nie mają tu jednak znaczenia dochody klientów, nawet te bardziej skomplikowane. Kredyt premium charakteryzuje się zazwyczaj wysoką ceną nieruchomości za jeden metr kwadratowy, a w tej kwestii bank nie radzi sobie z tym zjawiskiem.

7. Zasiłek macierzyński i zwolnienie lekarskie z powodu ciąży

W tym aspekcie kredyt hipoteczny Millenium wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klienta i sytuacji życiowych. Może Was zaskoczę, ale nie każdy bank podchodzi do tego tematu w ten właśnie sposób. Więcej na temat kredyt hipoteczny a ciąża pisałam w innym naszym artykule. Generalnie bank akceptuje bez problemu zwolenienie lekarskie z powodu ciąży. Przede wszystkim jak zawsze w tego typu przypadkach należy oświadczyć, iż nie skorzysta z urlopu wychowawczego. Nie jest to później weryfikowane i nie ma żadnych konsekwencji, jeśli ktoś zmieni zdanie.


Kredyt hipoteczny Millenium – oferta


1. Jaki wkład własny jest wymagany przez kredyt hipoteczny Millenium?

Bank wymaga wkładu własnego w wysokości 10%. To pierwsza bardzo dobra informacja, jest ich jednak więcej. Kredyt hipoteczny Millennium akceptuje wkład własny pochodzący z książeczki mieszkaniowej. W przypadku budowy domu, działka jest traktowana jako wkład własny. Wkład własny do kredytu hipotecznego i jego wysokość ma z kolei wpływ na wysokość oprocentowania. Im wyższy, tym tańszy jest kredyt hipoteczny. W rezultacie najdroższy kredyt będzie ten z 10% wkładem, trochę tańszy z 20% wkładem i najtańszy ze środkami własnymi w wysokości 40%. To co ważne dla inwestorów rynku nieruchomości – nie ma możliwości zastąpienia gotówki w postaci zabezpieczenia na drugiej nieruchomości.

2. Kredyt hipoteczny Millenium a wcześniejsza spłata kredytu

Nadpłata kredytu hipotecznego, jak i jego całkowita spłata jest możliwa od pierwszego dnia bez dodatkowych opłat. To bardzo duża wartość dla wszystkich klientów. Mogą z tego korzystać zarówno inwestorzy nieruchomości i klienci premium, jak i osoby nastawione po prostu na zakup mieszkania, planujące wcześniej spłacić kredyt hipoteczny.

Nadpłacać kredyt można oczywiście poprzez bankowość elektroniczną. W trakcie nadpłaty zostaniemy zapytani, czy wybieramy skrócenie okresu kredytowania z dostosowaniem do aktualnej wysokości raty czy obniżenie raty kredytu i pozostawienie tego samego okresu spłaty.

3. Kredyt hipoteczny Millenium a wycena nieruchomości

To bardzo trudny punkt. Tak, jak można pozytywnie oceniać proces kredytowy sam w sobie, tak i o części dotyczącej wycen nieruchomości można niestety już tylko narzekać. Na rynku przyjęło się mówić, że każda wycena musi być podważona przez bank. Co więcej, bank nie dokonuje sam takiej wyceny nieruchomości. Oczekuje, iż klient w ramach procesu kredytowego dostarczy operat szacunkowy. W tym właśnie momencie zaczynają się schody. Szczęśliwie do pokonania, ale wszystkie trudniejsze transakcje – szczególnie wysokie wolumeny na rynku Private Banking mają niskie szanse powodzenia w tym banku. Z drugiej strony, jeśli kupujesz nieruchomość w okazyjnej cenie i bank zaakceptuje operat, może to pomóc w ustalaniu lepszych warunków cenowych.

4. Ubezpieczenie niskiego wkładu 

Ubezpieczenie niskiego wkładu wybierając kredyt hipoteczny Millenium pokrywane jest przez bank w ramach podstawowej marży kredytu. Czy jest w tym jakiś haczyk? Nie, po prostu warto wiedzieć, że Millenium nigdy nie był najtańszym bankiem, choć okresowo zdarza się że można go klasyfikować jako ofertę TOP3 lub TOP4 dla kredytów z 10% wkładem własnym. Ma za to sporo innych zalet, o których wspominam w tej publikacji.

5. Kredyt hipoteczny Millenium a ubezpieczenie na życie

Taki produkt funkcjonuje w banku, co więcej z mojego doświadczenia wynika, że klienci są z niego zadowoleni. Wpływa na to wiele powodów: wysokość składki miesięcznej, zakres ubezpieczenia, brak formalności z przyznaniem ubezpieczenia. Minimalną wartością wybierając ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym jest saldo kredytu. W przypadku dwóch lub większej ilości kredytobiorców, składkę należy podzielić zgodnie z procentowym udziałem w wyliczonym dochodzie wszystkich kredytobiorców. Koszt polisy bankowej to 0,02% od salda zadłużenia w skali miesiąca. Składka oczywiście maleje wraz ze spłatą kapitału. Zamiennie można skorzystać z własnej polisy zewnętrznej. Tu należy pamiętać, że kredyt hipoteczny Millenium nie akceptuje polis grupowych, tylko rozwiązania indywidualne.

6. Kredyt hipoteczny Millenium a ubezpieczenie od utraty pracy

W chwili obecnej bank nie oferuje żadnego ubezpieczenie od utraty pracy.

7. Ubezpieczenie nieruchomości w Millenium

Bank posiada ubezpieczenie nieruchomości do kredytu hipotecznego, ale tutaj z moich obserwacji wynika, że klienci rzadko decydują się na jego zakup. Nie ma wymogu korzystania z takiego ubezpieczenia, ale jego koszt jest na tyle wysoki, że klientom opłaca się znaleźć takie ubezpieczenie na własną rękę.

8. Ubezpieczenie pomostowe

Analizując tę ofertę, można wskazać dosyć niecodzienne ubezpieczenie pomostowe. Bank nalicza stałą stawkę i wynosi ona 0,0833% za miesiąc od kwoty kredytu i nie ma zatem znaczenia, jaka część kredytu została wypłacona. Jest to niekorzystne rozwiązanie szczególnie na rynku pierwotnym, na niskim stanie zaawansowania, gdy do założenia Księgi Wieczystej i wpisu hipoteki banku jest jeszcze bardzo długi czas.

9. Jaki jest maksymalny okres kredytu wybierając kredyt hipoteczny Millenium?

Maksymalny okres kredytowania wybierając kredyt hipoteczny Millennium to 35 lat. Podobnie jak w przypadku kredytu chociażby w PKO BP mało osób korzysta z tego rozwiązania. Dlaczego? Jeśli porównać całkowity koszt kredytu w okresie 30 oraz 35 lat to okazuje się, że niższa rata wynikająca z dłuższego okresu kredytowania nie ma matematycznego sensu. Po prostu kosztuje to dużo.

10. Kredyt hipoteczny Millenium – oprocentowanie

Kredyt hipoteczny Millenium nie jest nigdy najtańszym rozwiązaniem. Uczciwie muszę przyznać, że wielu naszych klientów mimo to korzysta z tej oferty. Na pewno wpływ na to mają koszty uruchomienia tego kredytu, jego wcześniejszej spłaty oraz niektóre przewagi konkurencyjne o których dziś pisałam. Moim zdaniem potwierdza się stara prawda, iż cena kredytu nie zawsze jest najważniejsza, a co więcej konkurencja rodzi segmentację banków. Ewidentnie kredyt hipoteczny Millenium ma swoich zwolenników wśród naszych klientów.


Kredyt hipoteczny Millenium a proces kredytowy


1. Decyzja wstępna – czy taka funkcjonuje w Millenium?

Tak i jest to doskonałe rozwiązanie. Życzę sobie, aby wszystkie banki miały tak ułożony proces kredytowy. Jeśli dostarczymy kompletny wniosek kredytowy to możemy liczyć, że bank wyda decyzję w okresie około 3-5 dni roboczych. Jest to rzecz niesamowita i nie funkcjonuje w żadnym innym banku. Co jednak ważne, bank musi zaakceptować operat szacunkowy, a z tym jak wiemy bywa różnie.

2. Kredyt hipoteczny Millenium a alimenty

Millennium jako prawdopodobnie jeden z niewielu banków na rynku daje możliwość, by na podstawie uzyskiwanych alimentów obniżyć koszty gospodarstwa domowego. Bezsprzecznie jest to niezwykle przydatne rozwiązanie, szczególnie dla osób którym potrzeba pomóc w podwyższeniu zdolności kredytowej. Nierzadko wiąże się to także z kwestią jaką jest kredyt hipoteczny a rozwód. Co trzeba przedstawić do banku w takiej sytuacji? Alimenty muszą mieć formę wyroku sądowego lub mediacji alimentacyjnej. Dodatkowo w ramach przedstawionych dokumentów finansowych należy przedstawić wpływy z alimentów na rachunek bankowy.

3. Kredyt hipoteczny Millenium a waluta inna niż PLN

Jest to w dużej mierze istotna kwestia dla osób, które wybierają kredyt hipoteczny dla obcokrajowca w Polsce. Bank Millennium oferuje kredyt hipoteczny tylko w złotówkach. Tu jednak bank zrobił kolejną przewagę konkurencyjną. Mianowicie oferuje uzyskanie kredytu hipotecznego w złotówkach dla osób zarabiających w innej walucie. Jak to jest możliwe? Warunkiem uzyskania finansowania jest to, aby do kredytu podeszła osoba uzyskująca dochód w złotówkach. Dodatkowo osoba z dochodem w złotówkach musi być w tym samym gospodarstwie domowym co osoba uzyskująca dochód w innej walucie. Jak dla mnie jest to w rezultacie bardzo innowacyjne rozwiązanie patrząc na przepływy ludności w Europie w celach zarobkowych.

4. Bankowość elektroniczna Millenium

Według mnie Bank Millennium obok ING Bank Śląski oferuje prawdopodobnie najbardziej zaawansowane rozwiązania z zakresu bankowości elektronicznej. Mówią o tym wszyscy nasi klienci, więc zapewne tak jest. Można bez problemu nadpłacić kredyt, skrócić okres karencji, a sam interfejs bankowy jest bardzo przyjemny w obsłudze.

5. Kredyt hipoteczny Millenium z perspektywy Eksperta Kredytowego

Bank jest przygotowany doskonale do współpracy z pośrednikami. Mamy dedykowaną nam infolinię kredytów hipotecznych oraz departament wsparcia sprzedaży. Dzięki temu możemy szybko reagować na różne sytuacje. Co więcej, w określonych sprawach możemy bezpośrednio kontaktować się z analitykami pracującymi nad wnioskiem kredytowym. Wielokrotnie pomogło to nam w wyjaśnieniu zawiłych sytuacji klientowskich. Dodatkowo nasi Asystenci Kredytowi mają dostęp do systemów bankowych, dzięki czemu na bieżąco jesteśmy w stanie monitorować na jakim etapie znajduje się wniosek kredytowy, śledząc kredyt hipoteczny krok po kroku. Konkludując, oby wszystkie banki poszły w tym kierunku, a świat kredytów będzie prostszy.


Kredyt hipoteczny Millenium dla Private Banking


Mój mąż Dawid jest właścicielem agencji nieruchomości operującej na rynku nieruchomości premium i inwestycyjnych – Małycha Nieruchomości Premium. Na co dzień pracuje jako doradca luksusowych nieruchomości. Dzięki temu w każdym miesiącu mamy w biurze od kilku do kilkunastu tego typu transakcji. Nieśmiało mogę zaryzykować stwierdzenie, że jesteśmy w Warszawie prawdopodobnie czołowym biurem pośrednictwa kredytowego, które przeprowadza na tym rynku najwięcej transakcji kredytowych.

Niestety Bank Millenium nie jest przygotowany dla kredytów premium zarówno w kwestii negocjacji warunków cenowych, jak i warunków pozakredytowych oraz przede wszystkim wyceny nieruchomości. Dlatego w zdecydowanej większości przypadków klienci segmentu Private Banking Millenium podejmują za naszym pośrednictwem kredyt w innych bankach, głównie z tych wyżej wymienionych powodów.


Kredyty dla Inwestorów w Millenium


Na rynku zwykło się mówić, że kredyt hipoteczny Millenium to inaczej kredyt dla inwestorów rynku nieruchomości, wybierających kredyt na flipa. Co to oznacza w praktyce? Jeśli jesteś inwestorem, który kupuje mieszkania, następnie remontuje je i sprzedaje z zyskiem to od banku oczekujesz jak najniższych opłat związanych z udzieleniem kredytu, jak i jego wcześniejszą spłatą. Kredyt hipoteczny Millenium ma to w swojej ofercie.

Prawdopodobnie bank nie spodziewał się, że będzie trafiał do takiej grupy klientów. Co więcej, bank dziś ma na uwadze kwestię jaką jest kredyt hipoteczny a BIK. Każdy jest w pełni weryfikowany chociażby w kwestii tego, czy wracający do banku po kolejny kredyt klienci nie zrobili właśnie takiej transakcji. W tego typu przypadkach bank może odmówić udzielenia finansowania. Bank też odmówi udzielenia kredytu hipotecznego, kiedy w KPiR zobaczy mieszkanie jako towar. Więcej o tym pisaliśmy w artykule odmowa kredytu hipotecznego. Podsumowując, kredyt hipoteczny Millenium jest kredytem dla inwestorów, ale tylko dla jednej transakcji.


Zalety kredytu hipotecznego w Millenium


  • wymagany wkład własny tylko na poziomie 10%,
  • szybka decyzja kredytowa do 5 dni od daty złożenia dokumentacji kredytowej,
  • wysoki maksymalny wiek kredytobiorcy.
  • brak prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego,
  • możliwość wykorzystania własnej wyceny nieruchomości.
  • wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego bez prowizji, to samo dotyczy nadpłaty kredytu,
  • zorientowana na klienta postawa wobec akceptacji zasiłku macierzyńskiego i dochodów na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży jako dochodu,
  • możliwość uzyskania kredytu w złotówkach dla osób uzyskujących dochód w walucie obcej,
  • wysoki standard bankowości elektronicznej
  • możliwość uzyskania kredytów na zakup mieszkań dla Inwestorów rynku nieruchomości – choć bank pewnie nie uzna tego jako swojej przewagi konkurencyjnej.

(NIE)Zalety kredytu hipotecznego w Millenium


  • wysoki wymóg wpływu z wynagrodzenia, jako produkt dodatkowy oraz konieczność wywiązywania się do końca okresu kredytowania,
  • niekorzystny dla klienta system naliczania kwoty dla ubezpieczenia pomostowego,
  • permanentne korekty dostarczanych wycen nieruchomości,
  • brak pomysłu na klientów private banking.

Kredyt hipoteczny Millenium – Podsumowanie


Jesteśmy firmą pośrednictwa kredytowego, uważamy że jedną z lepszych w Warszawie. Mamy duży know how i wieloletnie doświadczenie. Dzielimy się naszą wiedzą pozyskując w ten sposób nowych klientów. Moim zawodowym celem jest to, aby nasi klienci w sposób świadomy podejmowali kredyt hipoteczny. Dlatego tak dużo czasu poświęcamy przygotowaniom materiałów edukacyjnych dla naszych klientów. Czytasz właśnie jeden z nich. Jeśli chcesz zapoznać się z ofertą kolejnego, banku zapraszamy Cię do wpisu kredyt hipoteczny Pekao.

Mam nadzieję, że ten artykuł przybliżył Ci bank Millenium, jak i jego ofertę. Na pewno warto porównywać oferty banków, a najlepiej zrobić to w biurze pośrednictwa kredytowego. Nasz doradca kredytowy pomoże Ci w dokonaniu takiego wyboru. Ponieważ prowadzimy również agencję nieruchomości operującą na rynku nieruchomości Premium i inwestycyjnych, możemy pomóc naszym klientom kompleksowo – Małycha Nieruchomości Premium. Dzięki temu nasi klienci mają dostęp do pełnej obsługi na rynku nieruchomości i kredytów, a nasi eksperci mają bardzo duży know how.


Zleć Nam Pozyskanie Najlepszego Kredytu Hipotecznego

Profesjonalizm, wiedza, doświadczenie


Olga Małycha – Ekspert Kredytów Hipotecznych


Obserwuj nas na Facebook: Małycha Business Finance i Małycha Nieruchomości Premium

 


Pomocne Materiały:


Strony, osoby i tematy wymienione we wpisie:


Sprawdź nasz blog nieruchomości:


doradca kredytowy

Olga i Dawid Małycha to właściciele firmy pośrednictwa kredytowego, oraz agencji nieruchomości operującej na rynku Premium i mieszkań inwestycyjnych.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje kariery zawodowe w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

W każdym roku zespół MBF pomaga uzyskać kredyty hipoteczne na kwotę kilkudziesięciu milionów złotych. Olga pracuje jako Ekspert Kredytowy, Dawid kieruje agencją nieruchomości, prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości rynku Premium.

Szukasz możliwości na rynku nieruchomości? Sprawdź ten adres Małycha Nieruchomości Premium

 

Oceń powyższy artykuł:

Zostaw proszę komentarz



Jarek

5 lat ago

z wyceną nieruchomości nie ma co szaleć, zbyt wysoka w stosunku do wnioskowanego kredytu spowoduje iż bank zażąda 20% wkładu własnego (mimo iż klient chce 10% wnieść), a poza tym świetny proces i bankowośćś online 🙂

Mateusz

5 lat ago

Czy to prawda, że trzeba z nimi co 5 lat renegocjować warunki swojego kredytu hipotecznego?

Dawid Małycha

5 lat ago

Nie, nie ma takiej praktyki na rynku. Należy na bieżąco sprawdzać aktualne warunki kredytów hipotecznych 🙂

tn

5 lat ago

3-5 dni decyzja wstępna….jasne….3 tygodnie to się zgodzę

Dawid Małycha

5 lat ago

Dzień dobry! Nasza dalsza rozmowa to jakbyśmy powiedzieli, że czarne to czarne, a Pan(i) że niebieskie 🙂 Pracujemy w sektorze bankowym i pośrednictwa już kilkanaście lat, nie my wypracowaliśmy taki proces a bank Milellnium i super to działa. Jeśli jest Pan(i) klientem to zapraszamy do nas, a jeśli kolegą pośrednikiem to zapraszamy na korepetycje 🙂 3-5 dni tyle zajmuje wydanie PEŁNEJ, nie WSTĘPNEJ decyzji kredytowej w banku jeśli wniosek jest odpowiednio przygotowany i nie jest to żadna magia, ani tajemny know-how tylko STANDARDOWA procedura banku. Więcej wiary 🙂

Arek

5 lat ago

Hmm,
złożyłem wniosek (kompletny) dokładnie 2 tygodnie temu. Do dzisiaj w kolejce…
P.S. Nie jestem pośrednikiem, jestem byłym pracownikiem sektora bankowości, świadomym byłym pracownikiem 🙂

Dawid Małycha

5 lat ago

cześć Arek! Coś w takim razie poszło nie tak. A złożyłeś wniosek wraz z wyceną nieruchomości? Jeśli miałbyś komplet dokumentów, oraz wycenę otrzymałbyś decyzję w kilka dni, tak jak inni nasi klienci 🙂

Arek

5 lat ago

Oczywiście. Operat plus kosztorys. Dam znać jak to się zakończy. Już brak mi cierpliwości…

Asia

5 lat ago

Witam
We wtorek minie 3tyg od złożonego wniosku o kredyt hipoteczny. Wstepna decyzja finansowa przeszła pozytywnie i operat szacunkowy również czy jest szansa że do wtorku będziemy znać ostateczna decyzję? I czy bank może zmienić zdanie? Pozdrawiam

Dawid Małycha

5 lat ago

Tu niestety nie ma jednoznaczniej odpowiedzi, co do zasady powinien wydać taką decyzję. Tak, bank może zawsze zmienić swoją decyzję, dopóki nie jest wydana decyzja ostateczna.

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Czy jesteś ciekawy
kim jesteśmy?

Potrzebujesz najlepszego kredytu? Napisz do Nas!

Skontaktuj się z Nami

©2017 Małycha Business Finance