Kredyt hipoteczny dla Ukraińca

Na tej stronie znajdziesz zbiór artykułów na temat pojęcia kredyt hipoteczny dla Ukraińca. Lista artykułów dostępna jest TUTAJ.

Kredyt hipoteczny dla Ukraińca

Młoda dziewczyna z kartą kredytową w dłoni, szukająca na smartfonie porad, jak uzyskać kredyt hipoteczny dla UkraińcaKredyt hipoteczny dla Ukraińca i obcokrajowców - udzielany jest przez polskie banki cudzoziemcom pochodzących zarówno w krajów należących do Unii Europejskich, jak i będących poza tą strefą. Obcokrajowiec mieszkający w Polsce może uzyskać kredyt hipoteczny na dom lub mieszkanie na podobnych zasadach, co rodowity Polak. Warunkiem jest przedstawienie dokumentów potwierdzających m.in. więzi z Polską. Banki wymagają potwierdzenia:

  • zdolności kredytowej potwierdzonej przez zagraniczny odpowiednik Biura Informacji Kredytowej (BIK),
  • prawa do pobytu i pracy w Polsce,
  • nadany numer PESEL, zameldowanie w Polsce, karta stałego pobytu lub niekiedy zezwolenie na pobyt czasowy,
  • zezwolenia na nabycie nieruchomości przez cudzoziemca – w przypadku chęci nabycia prawa własnościowego do lokalu lub prawa użytkowania wieczystego nieruchomości.

Podstawą prawną, w oparciu o którą polskie banki mogą przyznać kredyt hipoteczny dla Ukraińców jest ustawa o kredycie hipotecznym z 2017 roku.

Jakie można popełnić błędy wnioskując o kredyt hipoteczny dla Ukraińca?

W zasadzie każdy kredyt hipoteczny dla obcokrajowca jest analizowany dokładnie na takich samych warunkach, jak w przypadku obywateli polskich. Przede wszystkim nie ma wyższej ceny czy dodatkowych rodzajów ubezpieczeń. Należy również zwrócić uwagę, iż długość samego procesu kredytowego nie odbiega od normy. Bezsprzecznie należy jednak zwracać uwagę, na najczęściej popełniane błędy wybierając kredyt hipoteczny dla Ukraińców:

  • nieprzygotowany raport kredytowy BIK
  • brak zameldowania i prawa do pobytu oraz pracy na terenie Polski
  • pominięcie numeru PESEL

Zapytaj nas o kredyt hipoteczny

Przejdź do przewodnika kredytowego

Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca

Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca w Polsce

Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca jest możliwy do uzyskania! Zobacz, jakie musisz spełnić warunki, aby otrzymać kredyt hipoteczny dla obcokrajowca!

Kredyt Premium

Kredyt premium – co to znaczy?

Kredyt premium, czyli kredyt na zakup domu lub apartamentu o podwyższonym standardzie. Sprawdź, jak sprawnie otrzymać kredyt premium!

Przewodnik kredytowy

Przewodnik po kredycie mieszkaniowym

Poradnik inwestora rynku nieruchomości

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, oraz eksperta kredytowego?