Nieruchomości Inwestycyjne

Na tej stronie znajdziesz zbiór artykułów na temat pojęcia nieruchomości Inwestycyjne. Lista artykułów dostępna jest TUTAJ.

Nieruchomości Inwestycyjne

Osiedle z lotu ptaka, ukazujące nieruchomości inwestycyjne
Nieruchomości inwestycyjne to grunty, budynki i lokale i mieszkania, których wynajem lub sprzedaż ma przynieść właścicielowi zysk. Przede wszystkim celem ich obrotu jest między innymi:

  • budowanie dochodu pasywnego z wynajmu,
  • utrzymanie w posiadaniu ze względu na rosnącą wartość,
  • dochód natychmiastowy ze sprzedaży mieszkania czy domu z zyskiem.

Od czego zależy zysk, jaki można wypracować wybierając nieruchomości inwestycyjne?

To, jak wysoki zysk uda się wypracować inwestorowi, zależy od czynników takich jak jego zamożność, zdolność kredytowa (w przypadku, gdy zaciąga on kredyt inwestycyjny) oraz oczekiwania odnośnie rentowności przedsięwzięcia. Nieruchomości inwestycyjne to na przykład nieruchomości premium, kawalerka inwestycyjna, gotowce inwestycyjne, luksusowy apartament czy lokal z licytacji komorniczej.

Oczywiście przyjętą strategią może być najem krótkoterminowy, cesja deweloperska czy flipowanie nieruchomości (flipping). Podsumowując, co do zasady nieruchomości inwestycyjne powinny przynosić właścicielowi wyższą niż standardową stopę zwrotu w wynajmu (7% - 10%) lub wysoki zysk ze sprzedaży nieruchomości. Bezsprzecznie warto jest współpracować z doświadczoną agencją nieruchomości, z której pomocą można osiągać konkretne zyski.

Zapytaj nas o kredyt hipoteczny

Przejdź do przewodnika kredytowego

Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu

Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu

Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu może być kredytowane przez bank. Sprawdź, co gwarantuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu!
Flip mieszkania podatek – jak rozliczyć flipa?

Flip mieszkania podatek – jak rozliczyć flipa?

Flip mieszkania podatek, czyli jak rozliczyć podatek kiedy stosujesz flip mieszkania. Poznaj skuteczne wskazówki i cenne porady! Dowiedz się więcej!

Kredyt hipoteczny Millenium

Kredyt hipoteczny Millenium

Kredyt hipoteczny Millenium to jedna z ciekawszych ofert na rynku. Odkryj, czy kredyt hipoteczny Millenium w pełni odpowiada Twoim wymaganiom!

Gotowiec inwestycyjny a kredyt hipoteczny

Gotowiec inwestycyjny a kredyt hipoteczny

Gotowiec inwestycyjny to sposób na inwestowanie w nieruchomości. Sprawdź, jak gotowiec inwestycyjny można finansować kredytem hipotecznym!

Kredyt deweloperski

Kredyt deweloperski

Kredyt deweloperski to sposób na finansowanie projektów mieszkaniowych. Sprawdź, jak skutecznie pozyskać kredyt deweloperski!

Jak napisać biznes plan?

Jak napisać biznes plan?

Jak napisać biznes plan, aby otrzymać finansowanie z banku? Sprawdź nasz poradnik, jak napisać biznes plan krok po kroku!

Kredyt hipoteczny na mieszkanie pod wynajem

Kredyt hipoteczny na mieszkanie pod wynajem

Kto może zaciągnąć kredyt hipoteczny na mieszkanie pod wynajem? Dowiedz się, jaką politykę stosują banki i na co należy zwrócić największą uwagę!

Podpisywanie umowy u notariusza

Umowa przedwstępna zakupu nieruchomości

Umowa przedwstępna zakupu nieruchomości - czym dokładnie jest ten dokument? Sprawdź, jak najlepiej przygotować się do podpisania takiej umowy!

Kredyt na flipa dla inwestorów

Kredyt na Flipa dla inwestorów

Kredyt na flipa dla inwestorów pozwala uniknąć prowizji za udzielenie kredytu i opłaty za jego wcześniejszą spłatę. Sprawdź jak zdobyć kredyt na flipa!

Szybka sprzedaż nieruchomości

Szybka sprzedaż nieruchomości

Szybka sprzedaż nieruchomości - jak można na tym zarobić? Sprawdź, jaki wybrać kredyt, jeśli chcesz zastosować house flipping!

Przewodnik kredytowy

Przewodnik po kredycie mieszkaniowym

Poradnik inwestora rynku nieruchomości

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, oraz eksperta kredytowego?