Kredyt gotówkowy bez prowizji – czy warto?

5/5 - (1 vote)

Kredyt gotówkowy bez prowizji brzmi niezwykle zachęcająco, jednak czy to rzeczywiście tak korzystny wariant? W zasadzie każda osoba chcąca uzyskać dodatkowe dofinansowanie w postaci kredytu, szuka jak najatrakcyjniejszej oferty. Możliwość oszczędzenia konieczności zapłaty prowizji, która zazwyczaj stanowi dosyć spory dodatkowy koszt, to atrakcyjna wizja dla niejednego kredytobiorcy. Tak więc stwierdziłam, że nadszedł najwyższy czas, aby tutaj na blogu powiedzieć – sprawdzam to!

Nazywam się Olga Małycha i prowadzę własne biuro pośrednictwa kredytowego Małycha Business Finance. Jestem ekspertem kredytowym, a swoją wiedzą zbudowaną na wieloletnim doświadczeniu w bankowości i branży finansowej dzielę się na prowadzonym przeze mnie blogu. Wskazuję, na co zwracać uwagę oraz jak nie być stratnym, wybierając pozornie korzystne oferty.

No cóż, nie da się ukryć, że panująca pandemia koronawirusa zdecydowanie utrudnia życie wielu osobom. Razem z naszym zespołem uważamy, iż w związku z bieżącą sytuacją ekonomiczną więcej osób może chcieć zaciągnąć kredyty gotówkowe. Właśnie dlatego uznałam, że warto szerzej skupić się na zagadnieniu, jakim jest kredyt gotówkowy bez prowizji.

Czego można dowiedzieć się z artykułu?

  • Jakie czynniki wpływają na całkowity koszt kredytu gotówkowego?
  • Czym jest kredyt gotówkowy bez prowizji?
  • Dlaczego banki oferują kredyt gotówkowy bez prowizji?
  • Czy kredyt gotówkowy bez prowizji zawsze jest korzystny?
  • Kto może otrzymać kredyt gotówkowy bez prowizji?
  • Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt gotówkowy bez prowizji?

Jakie czynniki wpływają na całkowity koszt kredytu gotówkowego?


Przygotowując się do wnioskowania o kredyt gotówkowy czy też jakiegokolwiek innego dofinansowania należy wiedzieć, jakie będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty. Zawsze podkreślam, iż warto świadomie analizować każdą ofertę. Widziałam już wielokrotnie zdziwienie niejednej osoby, która dowiadywała się, że prawdziwy koszt kredytu nieco odbiega od tego, przedstawianego w folderach reklamowych. Każdemu z moich Klientów w pierwszej kolejności staram się wyjaśniać, z jakimi rzeczywiście opłatami będzie się musiał liczyć, wybierając tak wyczekiwany kredyt. No dobrze, skupmy się więc na konkretach. Jakie zatem dokładnie opłaty wchodzą w skład kredytu gotówkowego?


Oprocentowanie nominalne


Podstawowym kosztem w przypadku kredytu gotówkowego jest właśnie jego oprocentowanie. Chyba nie pomylę się zbytnio, iż jest to jedna z tych rzeczy, które od razu przychodzą na myśl, gdy ktoś wspomina o kredycie. Reklamy, artykuły na różnych blogach, broszury informacyjne z banków – o oprocentowaniu powiedziano już naprawdę wiele, jednak niejednej osobie spowodowało to tylko mętlik w głowie, prawda? Śpieszę już z pomocą! Zbierzmy więc w całość wszystkie najważniejsze informacje o oprocentowaniu kredytu.

Mówiąc najprościej, oprocentowanie obliczane jest w stosunku do kwoty uzyskiwanego kredytu. Jego wysokość ustalana jest indywidualnie przez bank i stanowi główne źródło zarobku instytucji udzielającej nam kredytu. Oprocentowanie wpływa bezpośrednio na wysokość odsetek, jakie zapłacimy przez cały okres spłacania kredytu. Czyli podsumowując, nasze koszty kredytu zależą w dużej mierze od wysokości oprocentowania oraz wybranego przez nas okresu spłaty.


Prowizja za udzielenie kredytu


Oprocentowanie to jeden z kosztów kredytu, ale czy jedyny? Niestety, jednak często należy liczyć się także z prowizją za udzielenie nam finansowania. Jest to ciekawy wątek i jeszcze nie raz wspomnimy o nim dzisiaj, ale po kolei. Przede wszystkim odpowiedzmy sobie na pytanie, czym jest prowizja za udzielenie kredytu?

Znów wyjaśnię tę kwestię możliwie najprościej. Jest to dodatkowa opłata pobierana przez bank za udzielenie kredytu. Zazwyczaj można spotkać oferty, w których prowizja wynosi od kilku do nawet kilkunastu czy też kilkudziesięciu procent wartości kredytu. Brzmi niezbyt zachęcająco? Spokojnie, każdą ofertę należy dokładnie przenalizować. Co więcej, niektóre banki przedstawiają także warianty, jakim jest kredyt gotówkowy bez prowizji. Właśnie na nim skupimy tym razem naszą największą uwagę w tej publikacji.


Ubezpieczenia


Nierzadko kredytom towarzyszą dodatkowe usługi, które mają znaczący wpływ na atrakcyjność danej oferty. Najczęściej klientom oferowane jest ubezpieczenie kredytu, które może przybierać różne formy. Polisy ubezpieczenia na życie, ubezpieczenie od utraty pracy, choroby czy nawet utraty życia – wszystko zależy od ofert poszczególnych banków. Warto wspomnieć, że najczęściej są to jedynie nieobowiązkowe elementy danej oferty kredytowej.

Skoro więc pojawia się brak obowiązku zakupu ubezpieczeń, czy nie należy zatem zwracać na nie uwagi? No i tutaj pewnie zaskoczę niektórych z Was! Pomimo, iż różne rodzaje ubezpieczeń to raczej dodatkowy koszt, warto się nad nimi zastanowić! Dlaczego? Chociażby dlatego, iż sumarycznie wcale nie musi być to dla nas dużym obciążeniem finansowym, a finalnie możemy liczyć na gwarancję dodatkowego zabezpieczenia. Kluczową kwestią jest również to, iż w sytuacji ewentualnego wypadku (czego absolutnie nikomu nie życzę), taka polisa może odpowiednio podreperować nasz domowy budżet.


Czym dokładnie jest kredyt gotówkowy bez prowizji?


Skoro wiemy, z jakimi dodatkowymi kosztami należy liczyć się przy kredycie gotówkowym, wskazany rodzaj dofinansowania jakim jest kredyt gotówkowy bez prowizji, staje się zdecydowanie łatwiejsze do przyswojenia. Oczywiście, na pierwszy rzut oka brzmi to dosyć ciekawie – no w końcu odchodzi nam konieczność ponoszenia jednego z kosztów. Czyż nie brzmi to interesująco? Zapewne u części osób pojawiła się jednak wątpliwość, iż bank przecież musi jakoś zarabiać.

Jak bank zatem rekompensuje sobie udzielenie kredytu bez prowizji i na czym w takim razie zarabia? Rozwiązanie wydaje się aż nadto proste. Banki po prostu zwiększają pozostałe koszty wpływające na wysokość kredytu, jak chociażby oprocentowanie kredytu. Wtedy właśnie ujawnia się tak istotna rola eksperta kredytowego, który będzie w stanie dokładnie przenalizować taką ofertę, która może okazać się bardzo atrakcyjna dla potencjalnego kredytobiorcy.


Dlaczego banki oferują kredyt gotówkowy bez prowizji?


Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby mieć przystępnie przedstawionych poszczególnych warunków kredytu i jasno określonych wszystkich jego kosztów. Ot, czarno na białym, że zapłacę daną kwotę, wraz ze wskazaniem banku oraz konkretnej oferty, która będzie dla mnie najkorzystniejsza i to za pomocą jednego kliknięcia. Życie niestety nie jest tak idealne, jak wszyscy byśmy tego oczekiwali. No cóż, kredyt gotówkowy bez prowizji to jednak w dużej części coś w rodzaju urozmaicenia marketingowego, które ma za zadanie zainteresować nowych klientów.

Oczywiście, tak jak wspomniałam wcześniej, taki wariant ofertowy może być bardzo korzystny. Analiza, analiza i jeszcze raz… dokładna oraz uważna analiza każdej oferty – wspomnę Wam o tym jeszcze niejednokrotnie! Warto również zaznaczyć, iż banki czasami robią wyjątkowo ciekawe promocje oferując kredyt gotówkowy bez prowizji. Instytucje bankowe zbierają portfel klientów i okresowo zdarzają się niezwykle interesujące warianty ofertowe.


Czy każdy może otrzymać kredyt gotówkowy bez prowizji?


Kredyt gotówkowy bez prowizji może być często ciekawą ofertą, ale zaraz, zaraz… Czy każdy może wnioskować o ten wariant kredytu? W tym miejscu należy się wyjaśnienie, iż kredyt gotówkowy bez prowizji jest jednak dedykowany głównie dosyć klarownie określonym grupom odbiorców. Tak więc omówmy w skrócie, kto przede wszystkim może wnioskować o ten rodzaj dofinansowania?

Kredyt gotówkowy często oferowany jest najczęściej nowym klientom banku lub osobom, które pierwszy raz wnioskują o kredyt w danej instytucji finansowej. Co warto również podkreślić, kredyt gotówkowy bez prowizji przyznawany jest najczęściej dla dofinansowania o wartości maksymalnie kilku tysięcy złotych.


Na co zwracać uwagę wybierając kredyt gotówkowy bez prowizji?


Myśląc o tym, na co zwracać uwagę wybierając kredyt gotówkowy bez prowizji, chciałabym podzielić się z Wami moją konkretną radą. Wnioskując o jakiekolwiek dofinansowanie, należy zacząć od analizy własnych możliwości kredytowych, bo według mnie to właśnie jest kwestia kluczowa. Dobrze jest rzetelnie ocenić, czy będziemy w stanie spłacać wybrany kredyt przez konkretny okres czasu. Można to stwierdzić chociażby przez stabilność posiadanego zatrudnienia. Inna kwestia to ewentualne rezerwy finansowe. Oczywiście, kredyt bierze się właśnie po to, aby podreperować własny budżet, chcąc zrealizować konkretne cele. Bezsprzecznie należy jednak posiadać dodatkowe oszczędności wystarczające przynajmniej na ewentualną spłatę kilku rat kredytu, na wypadek chociażby nagłej utraty pracy.

Każdy kredyt powinien być niezwykle przemyślaną decyzją. Wszystko po to, aby nie wpaść w spiralę zadłużenia. Gdy jednak jesteśmy pewni takiego wyboru, należy przyjrzeć się innym czynnikom. Planując kredyt gotówkowy bez prowizji, dobrze jest na spokojnie przeanalizować różne oferty. Kluczem są tutaj całkowite koszty kredytu dla poszczególnych wariantów. Ja wiem, że ciężko zgubić się w natłoku wyliczeń oprocentowania lub też ujęcia ewentualnych ubezpieczeń. Zapraszam każdą osobę do konsultacji ze mną, a ja jako doradca kredytowy wskażę Wam najkorzystniejszą ofertę kredytową! Oczywiście, może okazać się tak, że kredyt gotówkowy bez prowizji będzie tym najlepszym. Jesteś jednak pewien, że bez konsultacji wybierzesz ofertę, przez którą nie będziesz musiał zbędnie nadpłacać zawyżonych rat?


Chciałabym również wspomnieć, iż naprawdę dobrze jest szczegółowo analizować każdą ofertę. Banki proponują często również takie warianty, jak chociażby dodatkowa karta kredytowa czy możliwość założenia własnego konta. Podkreślę raz jeszcze, iż bezsprzecznie należy zwracać uwagę na takie właśnie detale, które mogą stanowić o atrakcyjności danej oferty, jak i generować nam niepotrzebne koszty.


Kredyt gotówkowy bez prowizji – czy to się opłaca?


Na koniec nadszedł czas, aby odpowiedzieć sobie na kluczowe pytanie – czy tak szeroko omawiany kredyt gotówkowy się opłaca? Każdy pewnie oczekuje jasnej odpowiedzi: tak lub nie… Prawda? No cóż, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na takie pytanie. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji kredytobiorcy jak i samych ofert.

Jak można się jednak przekonać, czy kredyt gotówkowy akurat dla mnie będzie tak mocno wyczekiwanym i tym najkorzystniejszym? Przede wszystkim jako ekspert kredytowy zawsze wnioskuję do co najmniej kilku banków, oszczędzając przy tym czas Klientów. Otrzymując kilka ofert, można dokonać rzetelnej oceny, jak kredyt gotówkowy bez prowizji wypada na tle innych wariantów. Wtedy wspólnie analizujemy i wybieramy najkorzystniejszą opcję.


Kredyt gotówkowy bez prowizji – Podsumowanie


Wybór najkorzystniejszej oferty kredytowej to niezwykle odpowiedzialne zadanie. Szukając dofinansowania na zakup samochodu czy też jakiejkolwiek innej rzeczy, z gatunku tych konsumpcyjnych, można trafić na kredyt gotówkowy bez prowizji. Czy jest on opłacalny i warty uwagi?

Jak najbardziej tak, jednak najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, aby dokładnie sprawdzać każdą otrzymaną ofertę kredytową. Najlepiej jest to robić w obecności eksperta kredytowego! Planujesz uzyskanie kredytu? Zapraszam Cię na spotkanie! Pamiętaj, że moja pomoc jako eksperta kredytowego jest w pełni bezpłatna! Wynagradza mnie bank, z którego oferty zdecydujesz się skorzystać, a co więcej, nie wpłynie to w żaden sposób na koszty Twojego kredytu.


Zleć Nam Pozyskanie Najlepszego Kredytu Hipotecznego

Profesjonalizm, wiedza, doświadczenie


Olga Małycha – Ekspert Kredytów Hipotecznych


Obserwuj nas na Facebook: Małycha Business Finance i Małycha Nieruchomości Premium


Pomocne Materiały:


Strony, osoby i tematy wymienione we wpisie:


Sprawdź nasz blog nieruchomości:


doradca kredytowy

Olga i Dawid Małycha to właściciele firmy pośrednictwa kredytowego, oraz agencji nieruchomości operującej na rynku Premium i mieszkań inwestycyjnych.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje kariery zawodowe w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

W każdym roku zespół MBF pomaga uzyskać kredyty hipoteczne na kwotę kilkudziesięciu milionów złotych. Olga pracuje jako Ekspert Kredytowy, Dawid kieruje agencją nieruchomości, prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości rynku Premium.

Szukasz możliwości na rynku nieruchomości? Sprawdź ten adres Małycha Nieruchomości Premium

 

5/5 - (1 vote)

Oceń powyższy artykuł:

5/5 - (1 vote)

Zostaw proszę komentarzpiotr

4 lata ago

Sytuacja życiowa nas czasem zmusza do skorzystania z kredytu gotówkowego. Zanim jednak rozpoczniemy poszukiwania miejmy na uwadze, to że jego oferta musi być dla nas opłacalna. Jeżeli tylko możemy skorzystajmy z pomocy zaufanego doradcy finansowego.

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Czy jesteś ciekawy
kim jesteśmy?

Potrzebujesz najlepszego kredytu? Napisz do Nas!

Skontaktuj się z Nami

©2017 Małycha Business Finance