5 warunków o jakich musisz pamiętać, wnioskując o kredyt gotówkowy

5/5 - (1 vote)

Potrzebuję dodatkowego dofinansowania. Pewnie trafiłeś tutaj właśnie z taką myślą, prawda? Jako ekspert kredytowy wiem, że powody z reguły są różne. Konieczność zakupu kosztownego sprzętu, może nowy samochód bądź też inna nagła potrzeba. Wszystko jednak sprowadza się do następującej wątpliwości: kredyt gotówkowy warunki – czyli o czym muszę pamiętać, aby otrzymać kredyt gotówkowy? W kilku krokach podsumuję tę kwestię, aby zwrócić Twoją uwagę na konkretne rzeczy. Ostrzegę Cię przed pułapkami kredytowymi i wskażę Ci, o czym powinieneś pamiętać! Ostatnim razem przeanalizowałam następującą kwestię: Kredyt gotówkowy bez prowizji – czy warto? Tym razem dokładnie określimy warunki, jakie należy mieć na uwadze wnioskując o kredyt gotówkowy.

Nazywam się Olga Małycha i jako ekspert kredytowy prowadzę własne biuro Małycha Business Finance. Czym zajmuję się na co dzień? Pomagam wszystkim moim klientom w wyborze najkorzystniejszych wariantów kredytowych, dbam także o wszelkie kwestie formalne i cały proces kredytowy.

Jest to dla mnie dosyć wyjątkowa publikacja, którą przygotowywałam w okresie pandemii. Widzę, jakie zmiany zachodzą wokół nas, zatem w żadnym wypadku nie pominęłam kwestii wnioskowania o kredyt bez wychodzenia z domu. Ta sytuacja zmieni nas jako społeczeństwo w wielu kwestiach. Myślę, że teraz raczej każdy będzie starał się maksymalnie korzystać z dobrodziejstw zdalnych rozwiązań, jak właśnie wnioskowanie o kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu. Czy wybierając taki wariant należy spełnić dodatkowe warunki? Sprawdź mój artykuł!

Czego można dowiedzieć się z artykułu?

  • Kto może wnioskować o kredyt gotówkowy?
  • Jakie trzeba spełnić warunki, aby otrzymać kredyt gotówkowy?
  • W jaki sposób mogę otrzymać kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu?
  • Dlaczego warto korzystać z pomocy eksperta kredytowego?

Kredyt gotówkowy – kto może o niego wnioskować?


Zanim zajmiemy się warunkami uzyskania kredytu gotówkowego, krótko sprecyzujmy, kto w ogóle może wnioskować o kredyt gotówkowy? Przede wszystkim musi być to osoba pełnoletnia, chociaż to chyba oczywistość. Może zabrzmi to nieco formalnie, ale o kredyt gotówkowy może ubiegać się osoba fizyczna, mająca pełną zdolność do czynności prawnych. Zatrzymajmy się jednak na chwilę. Każdy bank ma swoją własną politykę kredytowania i pewne zasady mogą być tutaj odmienne. Istnieją przypadki instytucji, gdzie o kredyt mogą wnioskować chociażby osoby, które ukończyły dopiero 21 lat. Pewne rozbieżności istnieją także w przypadku obcokrajowców. To są właśnie procedury bankowe, na które zawsze staram się uczulać wszystkich moich klientów.

No dobrze, znając już nieco kwestie formalne, skupmy się teraz nieco innym wątku. Co dokładnie mam na myśli? W zasadzie każdy kredyt to spore wyzwanie i olbrzymia odpowiedzialność. Staram się zwracać uwagę, iż chcąc uzyskać właśnie takie dofinansowanie powinno być się pewnym swoich możliwości. Należy ocenić sytuację czy kredyt jest dla Ciebie niezbędny i czy będziesz w stanie go terminowo spłacać. Podsumowując, tak więc według mnie kredyt gotówkowy jest przeznaczony wyłącznie dla osób pewnych swoich możliwości finansowych.


Warunki otrzymania kredytu gotówkowego


Krótko scharakteryzowaliśmy kto może ubiegać się o kredyt gotówkowy, tak więc możemy przejść do tak wyczekiwanych warunków. Przygotowałam pięć konkretnych kwestii, jakie należy mieć na uwadze przygotowując się do wnioskowania o dodatkowe dofinansowanie. Każdy z wymienionych przeze mnie warunków jest mniej lub bardziej rozległy, ale myślę, że dzięki temu można zbudować sobie właściwe rozeznanie. Tak więc przekonajmy się, o czym należy pamiętać przygotowując się do uzyskania kredytu gotówkowego! Oto i obiecane warunki:


1. Odpowiednia zdolność kredytowa


Tak, jest to w zasadzie kluczowa i podstawowa kwestia. Zdolność kredytowa to mówiąc najprościej, ocena możliwości spłaty zobowiązania przez kredytobiorcę. Kto dokonuje takiej weryfikacji? Oczywiście jest to bank, który sprawdza wysokość zarobków czy chociażby formę zatrudnienia osoby, wnioskującej o kredyt.

…i teraz uwaga! Chciałabym Was przestrzec przez jedną konkretną rzeczą. W internecie często można natknąć się na darmowe kalkulatory kredytowe, które w ciągu kilku chwil wyliczą Twoją zdolność kredytową. Brzmi bardzo kusząco, prawda? Pewnie, że tak, jednak nie są one w stanie przedstawić Ci rzetelnych wyników. Takie kalkulatory nie uwzględniają wielu czynników, stąd też możliwe duże rozbieżności i błędne wyniki. Dlatego warto spotkać się z ekspertem kredytowym, który właściwie i w pełni rzetelnie obliczy Twoją zdolność kredytową!


2. Wiarygodność kredytobiorcy


Jest to kwestia mocno związana z przedstawioną zdolnością kredytową, gdyż wiarygodność kredytobiorcy to jeden z czynników wpływających na przedstawioną powyżej kwestię. Dlatego postanowiłam to wyodrębnić, gdyż akurat na ten czynnik każdy kredytobiorca ma duży wpływ. Oczywiście powszechnie wiadomo, że bank weryfikuje wiarygodność osoby, która chce uzyskać kredyt. Sprawdzane są zobowiązania jakie miał potencjalny kredytobiorca i czy regulował je w terminie. Po co jednak właściwie to wszystko? Bank chce mieć pewność, że ma do czynienia z godną zaufania i powierzenia jej pieniędzy osobą.

Skąd bank może wiedzieć o mnie aż tyle? …i to w ogóle jeszcze jakiś obcy, gdzie nawet nie mam konta? Pewnie słyszeliście o Biurze Informacji Kredytowej, w skrócie BIK. Mówiąc krótko, ta instytucja prowadzi bazę, w której gromadzone są najistotniejsze dane o kredytobiorcach i ich historii kredytowej. Praktycznie każdy bank w ciągu chwili może sprawdzić, ile miałeś kredytów i jak je spłacałeś. Oczywiście, działa to w dwie strony. Chcąc się upewnić, że nie przeoczyłeś żadnego mandatu czy terminowo regulowałeś wszelkie zobowiązania, możesz samemu ściągnąć swój własny raport ze strony BIK.

Generalnie chodzi o to, aby terminowo regulować zobowiązania i nie mieć żadnych problemów z jakimikolwiek zaległościami finansowymi. Tak, przez niezapłacony mandat też można nie otrzymać kredytu… Co, jeśli jednak nigdy niczego nie brałem na kredyt? Czy bank wtedy mi zaufa? Muszę kupować jakiś drobny przedmiot, aby zbudować swoją historię kredytową? Nie, spokojnie – banki takie sytuacje też rozumieją. Pracowałam z różnymi klientami i dzięki przygotowanym przez nasze biuro argumentacjom, udawało się bez problemu uzyskać upragnione dofinansowanie.


3. Dokumentacja


Kredyt gotówkowy warunki – no tak, nie można zapomnieć przecież o kwestiach formalnych. Z przymrużeniem oka można zażartować, że wszelkie instytucje lubią stosy dokumentów. Mówiąc jednak już całkiem poważnie, chyba każdy się zgodzi, że bez tego ciężko jest cokolwiek zorganizować. No i trzeba przyznać, że banki starają się ułatwiać wszelkie procedury, ale jednak całkowite pominięcie kwestii związanej z dokumentacją jest niemożliwe.

To jakie dokumenty powinien zgromadzić kredytobiorca? Przede wszystkim należy zacząć od potwierdzenia swojej tożsamości. Może być to nawet i dowód osobisty, dzięki czemu bank zweryfikuje wiek czy obywatelstwo kredytobiorcy. Najłatwiejszą kwestię mamy już więc za sobą, jednak bank potrzebuje także potwierdzenia naszych dochodów. Oczywiście, na papierze, ale wszystko zależy jednak od formy zatrudnienia. W wielu przypadkach może być to sam dokument potwierdzający zatrudnienie, często akceptowane są także dokumenty rozliczeniowe PIT. Odpowiednio przygotowane dokumenty, to kolejny warunek, o jakim należy pamiętać wybierając kredyt gotówkowy.


4. Stabilny dochód


Jak najbardziej, o zarobkach wspomnieliśmy już w powyższych podpunktach, jednak i ta kwestia wymaga dodatkowego omówienia. Teraz wejdziemy na nieco obszerny do analizy grunt, ale który także jest warunkiem uzyskania kredytu. Przede wszystkim, mówiąc o zarobkach często z tyłu głowy pojawia nam się wątpliwość związana z formą zatrudnienia. Czy moja umowa zlecenie będzie akceptowana przez bank? …a jeśli jestem emerytem, to bank to zaakceptuje? Forma zatrudnienia czy uzyskiwania dochodów wcale nie musi utrudniać uzyskania kredytu gotówkowego. Bank przede wszystkim musi mieć pewność, że będziecie w stanie spłacać zobowiązanie. Wszelkie instytucje finansowe doskonale rozumieją, że ludzie zdobywają dochody w oparciu o zróżnicowane uwarunkowania. Studenci często pracują będąc zatrudnionym na umowę zlecenie, artyści preferują umowy o dzieło… Mogłabym tak długo wymieniać.

Wróćmy jednak do stabilności dochodów i ich wysokości. Pewnie zaskoczę teraz niejedną osobę. Generalnie sama wysokość zarobków nie jest jedynym czynnikiem, na jaki kredytodawca zwraca uwagę. Bankowi zależy także na zdolności do spłaty, odpowiedniej historii kredytowej i wystarczającej wypłacalności kredytobiorcy. Oczywiście nie jest też tak, że ledwo wiążąc koniec z końcem bank udzieli nam wysokiego kredytu. Wszystko sprowadza się jednak do zdrowego rozsądku i możliwości ubiegania się o taką wysokość kredytu, jaką bank uzna za osiągalną do spłacenia przez kredytobiorcę.


5. Cel kredytu


Warunek, który tak na dobrą sprawę spełnia się sam z siebie. Brzmi dosyć dziwnie? Olbrzymim atutem kredytu gotówkowego jest dowolny cel jego spożytkowania. Oznacza to, że można go wykorzystać praktycznie według uznania. Zdecydowałam się go ująć jako warunek, gdyż uznałam, że i to tym musicie pamiętać. Bank nie zapyta Was, na co potrzebujecie tych pieniędzy, ale… Skoro cel kredytu wymieniam jako warunek o jakim należy pamiętać, poświęćmy tej kwestii nieco więcej uwagi.

Przede wszystkim to, że kredyt gotówkowy można spożytkować dowolnie nie oznacza, że należy wnioskować o niego za każdym razem. Oczywiście jednak coś za coś… Taki kredyt ma z racji tego wyższe oprocentowanie niż chociażby kredyt hipoteczny. Warto wiedzieć, że w zależności od Waszego celu, możecie wnioskować o inne rodzaje, często tańszych kredytów. Wspominam o tym, bo chciałam Wam wskazać, że jeżeli planujecie odświeżenie swojego lokum, warto wybrać w takim przypadku kredyt hipoteczny na remont mieszkania.


Kredyt Gotówkowy Warunki a rola eksperta kredytowego


No dobrze, poznałem wszystkie powyższe warunki, mogę więc ochoczo zabrać się za wnioskowanie o kredyt. Czy aby jednak na pewno? Jesteś całkowicie pewien swojej zdolności kredytowej? Czy chcesz poświęcić cały swój wolny czas na zajmowanie się kwestiami formalnymi? No właśnie… Może warto zatem rozważyć pomoc eksperta kredytowego?

Poświęcę zatem chwilę i chętnie posłucham, w jaki sposób przekona mnie autorka tego artykułu… Kto o tym teraz właśnie pomyślał? Tak, postaram się zachęcić każdego wątpiącego, że warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego! Przede wszystkim taka osoba zajmuje się całym procesem kredytowym, wskazuje najkorzystniejszą ofertę, pomaga wyliczyć zdolność, dba o kwestie formalne… Można wyliczać tak jeszcze naprawdę długo. Oszczędność czasu, często i także pieniędzy poprzez wskazanie korzystniejszej oferty kredytowej – tak właśnie działają eksperci kredytowi.

Musisz także wiedzieć, iż zawsze wnioskuję do co najmniej kilku banków. Dzięki temu możemy mieć porównanie wszelkich ofert i wybrać najlepszą dla Ciebie. Ogólnie mówiąc z perspektywy osoby zajmującej się na co dzień własnymi zajęciami, wnioskowanie do kilku banków jest pracochłonne. Z racji tego wielu kredytobiorców z tego rezygnuje, wytrącając sobie możliwość porównania ofert. Dla mnie jako eksperta, który zajmuje się tym na co dzień, jest to wręcz rutynowa kwestia.

Każdego klienta staram się także w pełni uświadamiać, z jakim dokładnie kosztem będą musieli się zmierzyć. Nie warto dawać się nabierać na chwyty marketingowe banków, które tylko kuszą niskim oprocentowaniem. Oczywiście, oprocentowanie to nie jedyny koszt kredytu… Ubezpieczenia, dodatkowe opłaty – każdego kredytobiorcę staram się przede wszystkim chronić przed wyborem oferty, której sami będą żałować. Skoro mowa o pieniądzach, to ile zatem taki ekspert zarabia? No i tutaj chyba najciekawsza kwestia – kredytobiorca nic nie płaci za wsparcie eksperta kredytowego. Wynagradza mnie bank, którego ofertę zdecydujesz się wybrać! Więc sami oceńcie, czy warto skorzystać z mojej pomocy i oszczędzić czas oraz pieniądze!


Jak mogę uzyskać kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu?


Oczywiście nie mogłam nie wspomnieć także i o tej kwestii. Zapewne zastanawiasz się, jakie warunki można spełnić, aby uzyskać kredyt bez wychodzenia z domu. Ten artykuł pisałam w okresie pandemii, widząc dookoła, jak trudny jest to dla wszystkich czas. Z pewnością zmieni on w życiu ludzi bardzo wiele i nawet w momencie, gdy uda się wygrać walkę z koronawirusem, mnóstwo osób będzie starać się maksymalnie ograniczać wzajemne kontakty.

Pisząc o warunkach uzyskania kredytu gotówkowego bez wychodzenia z domu, praktycznie niczym nie różnią się od tych, podczas wizyty w banku. Przede wszystkim zapraszam Cię na spotkanie poprzez Skype. Obliczę Twoją zdolność kredytową, przedstawię Ci najkorzystniejsze oferty oraz zadbam o wszystkie kwestie formalne. …a dokumenty i kontakty z bankiem? Zorganizuję wszystko z pomocą kuriera! Niezależnie od miejsca w Polsce, w którym się teraz znajdujesz!


Kredyt Gotówkowy Warunki – Podsumowanie


Tak więc podsumowując, chcąc wnioskować o kredyt gotówkowy trzeba spełnić kilka konkretnych warunków. Przede wszystkim istotna jest zdolność kredytowa, należy dbać o własną historię kredytową. Nie można także zapominać o przygotowaniu dokumentacji. Absolutnie dobrze jest mieć na uwadze stabilne dochody czy sam cel kredytu. Potrzebujesz uzyskać kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu? Z tym również sobie poradzimy! Skontaktuj się ze mną, a bezpłatnie poprowadzę Twój proces kredytowy, zajmując się wszystkimi kwestiami formalnymi, wskazując Ci najkorzystniejszą ofertę.


Zleć Nam Pozyskanie Najlepszego Kredytu Hipotecznego

Profesjonalizm, wiedza, doświadczenie


Olga Małycha – Ekspert Kredytów Hipotecznych


Obserwuj nas na Facebook: Małycha Business Finance i Małycha Nieruchomości Premium


Pomocne Materiały:


Strony, osoby i tematy wymienione we wpisie:


Sprawdź nasz blog nieruchomości:


doradca kredytowy

Olga i Dawid Małycha to właściciele firmy pośrednictwa kredytowego, oraz agencji nieruchomości operującej na rynku Premium i mieszkań inwestycyjnych.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje kariery zawodowe w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

W każdym roku zespół MBF pomaga uzyskać kredyty hipoteczne na kwotę kilkudziesięciu milionów złotych. Olga pracuje jako Ekspert Kredytowy, Dawid kieruje agencją nieruchomości, prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości rynku Premium.

Szukasz możliwości na rynku nieruchomości? Sprawdź ten adres Małycha Nieruchomości Premium

5/5 - (1 vote)

Oceń powyższy artykuł:

5/5 - (1 vote)

Zostaw proszę komentarzTreści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Czy jesteś ciekawy
kim jesteśmy?

Potrzebujesz najlepszego kredytu? Napisz do Nas!

Skontaktuj się z Nami

©2017 Małycha Business Finance