Dochód pasywny

Na tej stronie znajdziesz zbiór artykułów na temat dochód pasywny. Lista artykułów dostępna jest TUTAJ.

Dochód pasywny

Mężczyzna wypoczywający nad morzem, preferując zarabianie pieniędzy poprzez dochód pasywnyDochód pasywny oznacza zarabianie bez konieczności podejmowania regularnej aktywnej pracy. Przede wszystkim odnosi się najczęściej do inwestycji, która przynosi stały i regularny dochód. Źródłem dochodu pasywnego mogą być na przykład zyski z wynajmu nieruchomości – jednego lub większej liczby lokali. Oczywiście poprzedzone jest to koniecznością poniesienia pewnych kosztów początkowych i nakładem pracy. Wyjątkiem są gotowce inwestycyjne, czyli lokale przygotowane od razu do wynajmu.

Jak należy rozumieć dochód pasywny?

Nie istnieje dochód pasywny rozumiany jako czerpanie zysków z próżni, bez wcześniejszego przynajmniej jednorazowego zaangażowania. W przypadku inwestowania w nieruchomości konieczny jest wcześniejszy zakup nieruchomości inwestycyjnych samodzielnie lub z pomocą agenta nieruchomości. Następne koszty, które trzeba ponieść, wiążą się np. z remontem lokalu przeznaczonego na wynajem. Podsumowując, po zakupie odpowiedniej nieruchomości, przygotowaniu jej oraz znalezieniu najemców inwestor jest w stanie osiągać satysfakcjonujący dochód pasywny.

Zapytaj nas o kredyt hipoteczny

Przejdź do przewodnika kredytowego

Flip mieszkania podatek – jak rozliczyć flipa?

Flip mieszkania podatek – jak rozliczyć flipa?

Flip mieszkania podatek, czyli jak rozliczyć podatek kiedy stosujesz flip mieszkania. Poznaj skuteczne wskazówki i cenne porady! Dowiedz się więcej!

Gotowiec inwestycyjny a kredyt hipoteczny

Gotowiec inwestycyjny a kredyt hipoteczny

Gotowiec inwestycyjny to sposób na inwestowanie w nieruchomości. Sprawdź, jak gotowiec inwestycyjny można finansować kredytem hipotecznym!

Kredyt premium na zakup nieruchomości luksusowej

Kredyt premium na zakup nieruchomości luksusowej

Kredyt premium na zakup nieruchomości luksusowej - sprawdź, jak uzyskać korzystny kredyt hipoteczny w segmencie najdroższych mieszkań i domów!

Kredyt deweloperski

Kredyt deweloperski

Kredyt deweloperski to sposób na finansowanie projektów mieszkaniowych. Sprawdź, jak skutecznie pozyskać kredyt deweloperski!

Rynek kredytów hipotecznych

Rynek kredytów hipotecznych

Sprawdź, jak wygląda rynek kredytów hipotecznych w naszym kraju! Zdobądź wiedzę, czego mogą spodziewać się klienci, a czego Inwestorzy!

Flipping mieszkań

Flipping mieszkań

Flipping mieszkań bardzo często jest posiłkowany kredytem hipotecznym. Sprawdź, jak skutecznie inwestować wybierając flipping mieszkań!

Kredyt hipoteczny na mieszkanie pod wynajem

Kredyt hipoteczny na mieszkanie pod wynajem

Kto może zaciągnąć kredyt hipoteczny na mieszkanie pod wynajem? Dowiedz się, jaką politykę stosują banki i na co należy zwrócić największą uwagę!

Luksusowe mieszkania

Luksusowe mieszkania

Luksusowe mieszkania w Polsce wymagają specjalnej wiedzy na temat możliwości kredytowania. Sprawdź, jak uzyskać kredyt hipoteczny na taki cel!

Wynajem czy kredyt?

Wynajem czy Kredyt?

Wynajem czy kredyt? Co jest bardziej opłacalne? Wynajem mieszkania, a może kredyt hipoteczny? Poznaj najlepszy wybór dopasowany dla Ciebie!

Podpisywanie umowy u notariusza

Umowa przedwstępna zakupu nieruchomości

Umowa przedwstępna zakupu nieruchomości - czym dokładnie jest ten dokument? Sprawdź, jak najlepiej przygotować się do podpisania takiej umowy!

Przewodnik kredytowy

Przewodnik po kredycie mieszkaniowym

Poradnik inwestora rynku nieruchomości

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, oraz eksperta kredytowego?