Luksusowe mieszkania

Luksusowe mieszkania w Polsce to rynek rozwijający się coraz prężniej. Kredyty premium to z kolei kwestia trudna dla bankowców. Około połowa nieruchomości segmentu premium w Polsce kupowana jest na kredyt, dlatego warto wiedzieć co zrobić, aby go otrzymać.

Nazywam się Olga Małycha i prowadzę firmę pośrednictwa kredytowego Małycha Business Finance. Mój mąż Dawid odpowiada za agencję Małycha Nieruchomości Premium, funkcjonując na rynku nieruchomości luksusowych. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą, którą opieramy na wieloletnim doświadczeniu zarówno w branży finansowej jak i nieruchomości. Efektem wspólnych naszych działań jest właśnie ten artykuł.

Luksusowe mieszkania stały się dla nas pasją, dzięki czemu wykonywana przez nas praca sprawia nam niezwykle dużo satysfakcji. Tym razem przedstawimy historie naszych klientów, którym pomogliśmy zakupić i sfinansować luksusowe mieszkania. Ostatnim razem na naszym blogu omawialiśmy kwestię jaką jest kredyt hipoteczny dla obcokrajowca w Polsce, ponieważ rynek nieruchomości Premium jest bardzo popularny wśród takich właśnie osób.

Czego można dowiedzieć się z artykułu?

  • Gdzie w Warszawie można kupić luksusowe mieszkania?
  • Jakie dzielnice w Warszawie charakteryzują się luksusowymi mieszkaniami?
  • Na co zwrócić uwagę kupując luksusowe mieszkania?

Luksusowe mieszkania – najdroższe adresy w Warszawie


W stolicy można znaleźć naprawdę wiele ciekawych miejsc, a luksusowe mieszkania są akurat tutaj wyjątkowo mocno eksponowane. Jakie są najdroższe adresy w Warszawie? Przede wszystkim warto wymienić takie miejsca jak chociażby Złota 44, Cosmopolitan, The Tides, Noakowskiego 16 czy kamienica przy ulicy Foksal 13/15, która jest jedną z najdroższych nieruchomości w całej Polsce.

To właśnie w Warszawie odbywa się dużo ciekawych ruchów na rynku nieruchomości, a klienci mają ogromny wybór. W stolicy bez wątpienia można śmiało inwestować w nieruchomości, oczekując wysokich stop zwrotu. Luksusowe mieszkania za stolicę rynku nieruchomości przyjęły również Warszawę. Dlatego historie które przedstawimy, związane są właśnie z tym lokalnym rynkiem.


Warszawa Złota 44, adres który pobudza zmysły


Dawid poznał Panią Adriannę jeszcze kilka lat temu, pracując jako dyrektor regionalny Private Banking dla jednego z polskich banków. Do obowiązków Dawida należało wtedy zarządzanie majątkiem najbogatszych klientów banku. Mniej więcej połowa portfela inwestycji składała się zawsze z nieruchomości.

Pamiętam jak dziś jak dyskutowaliśmy na ubogą ofertą na rynku nieruchomości premium i brakiem możliwości zainwestowania środków.  Na takich mieszkaniach nie można stracić pieniędzy, to bardzo pewna lokata kapitału. Jakby popatrzeć na ceny apartamentów na Złotej 44 sprzed dwóch lat i obecnie to poziom wzrostu jest niesamowity, a nadal zostało wiele w sprzedaży. Czemu tak się dzieje? Po prostu rynek jest nadal zbyt ubogi i rosną ceny tych luksusowych nieruchomości, które są w obiegu.


Złota 44 – najdroższe mieszkania w Polsce


No i stało się. Kilka lat po tym, jak odszedłem z korporacji, aby pracować na wyłączność dla klientów i mieć wybór wielu różnych rozwiązań na rynku nieruchomości i kredytów Pani Adrianna zdecydowała się na zakup apartamentu na Złotej 44. Pomagaliśmy zarówno przy zakupie mieszkania, jak i jego finansowaniu. Dziś w trakcie tego artykułu chciałbym się skupić na pomocy w udzieleniu kredytu.

Pani Adrianna pracuje w korporacji, jako szef sprzedaży (branża kosmetyczna) Zarabia jak klient premium, posiada dobrą historię kredytową, oraz odpowiedni majątek. Mimo to zderzyliśmy się ze ścianą, ponieważ banki nie były w stanie wycenić wartości nieruchomości na poziomie ceny zakupu od dewelopera. Luksusowe mieszkania niestety często cierpią z tego powodu w banku. Piszemy o tym często, ponieważ to klasyczne zachowanie banku. Wycena nieruchomości następuje metodą porównawczą, czyli porównuje się mieszkania z okolicy. Niby więc do czego porównać taki projekt jak Złota 44? Dziś można do Cosmopolitan, choć niektórzy powiedzą że to dwie inne inwestycje. Na pewno jednak nie można porównywać tego, do zwykłych mieszkań rynku masowego, co robiły wtedy banki. Finalnie po długiej batalii znaleźliśmy jeden bank, którym nam pomógł sfinansować zakup tej nieruchomości z 10% wkładem własnym.


Saska Kępa, miejsce magiczne dla artystycznych dusz


Przyjęło się mówić, że luksusowe mieszkania na saskiej kępie są wykupowane przez artystów. Coś w tym jest. Królowej Aldony to bardzo dobry adres, to ulica równoległa do Francuskiej i znajdują się tam piękne kamienice. Właśnie w takiej kamienicy pomagaliśmy kupić mieszkanie Panu Adamowi. Wyobraźcie sobie, trzy i pół metra do sufitu, balkon z widokiem na wewnętrzne zielone patio (tylko na saskiej są takie rzeczy) , trzy pokoje w 80 metrach. Bajka. Pan Adam też jest jak z bajki, właściciel firmy odzieżowej, a na co dzień pasjonat malarstwa. Kiedy pierwszy raz obejrzeliśmy mieszkanie, Pan Adam powiedział: “nie ma zmiłuj Panie Dawidzie, bierzemy a Pan niech targuje dobrą cenę” No i wytargowaliśmy.

Tydzień później bank powiedział, że chce sprawdzić kondycję firmy Pana Adama, mimo że ten zgodnie z prawem był w niej zatrudniony na kontrakcie menadżerskim i dodatkowo co miesiąc wystawiał fakturę za doradztwo strategiczne w firmie uzależnione od ilości przepracowanych godzin. Bank się uparł. Kolejny klasyczny błąd banków – powiązania właścicielskie. Olga trafiła na trudny orzech do zgryzienia – to właśnie ona pomagała przy finansowaniu. Wyobraź sobie, że 6 banków odmówiło finansowania, dwa zakopały nas listą dodatkowych dokumentów, a zgodził się finalnie jeden, na który ja stawialiśmy od początku. Luksusowe mieszkania wymagają zawsze sprawdzenia oferty wielu banków, powtarzam to zawsze moim klientom. Nie ma znaczenia, w jakim private banking posiada się rachunek, później przychodzi szara rzeczywistość i głupie miny bankowców na hasło: nieruchomości premium.


Dom na Zawadach, o tym marzy każda rodzina


Praca przy nieruchomościach Premium dostarcza wielokrotnie okazji inwestycyjnych. Właśnie taką szansą stał się dom na Zawadach sprzedawany z powodu rozwodu dwójki zamożnych osób. To jedna z tych nieruchomości kiedy wchodzisz i klękasz myśląc, gdzie był Twój architekt kiedy dawano lekcje gustu i smaku. To ile pieniędzy zostało włożonych w tą nieruchomość pobudza wyobraźnię do jakichś nieznanych do tej pory granic. Przynajmniej dla mnie. Wiedziałem jednak, że ktokolwiek będzie chciał to kupić będzie walczył jak lew o tą nieruchomość. Tak było.

Niestety dla nas, ja jak lew walczyliśmy również o kredyt na ten luksusowy dom. Nabywcą okazał się sympatyczny Pan pochodzący z Grecji, a pracujący na kontrakcie dla organizacji skupionej wokół działań Unii Europejskiej. Fajna praca, co kilka lat inne miejsce zamieszkania. W tym czasie mój Klient nabył kilka domów i w każdym z państw, gdzie mieszkał dorobił się statusu kredytobiorcy. To znowu sprawiło, że musieliśmy w bankach udowadniać wiele spraw z pozoru prostych, ale trudnych z punktu widzenia logistycznego. Na szczęście nie była to nasza pierwsza przeprawa przez tego typu transakcję kredytową. Olga jak zwykle poradziła sobie doskonale, jest przecież najlepszym doradcą kredytowym jakiego znam.


Luksusowe mieszkania – na co zwrócić uwagę wnioskując o kredyt?


Jak skutecznie wnioskować o kredyt premium na zakup nieruchomości luksusowej? Niestety, jednak nie ma jednego rozwiązania. Każda sprawa jest odrębna, a co za tym idzie inne czynniki mogą okazać się kluczowe. Przede wszystkim chcąc udzielić jednej, ale doskonałej rady, warto udać się na konsultacje do eksperta kredytowego, który zna się na rynku premium. Luksusowe mieszkania to nie są zwykłe nieruchomości. Nie każdy będzie w stanie o nich rozmawiać, a tym bardziej nie każdy ekspert kredytowy będzie posiadał odpowiednie doświadczenie.


Luksusowe mieszkania – Podsumowanie


Luksusowe mieszkania po wielu latach pracy stały się naszą pasją. Możemy pomóc Ci je znaleźć, ale także sfinansować. Przyjdź do nas do biura. Zobaczysz na żywo to, o czym dziś przeczytałeś, dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań. Nasz ekspert kredytowy jest do Twojej dyspozycji.


Zleć Nam Pozyskanie Najlepszego Kredytu Hipotecznego

Profesjonalizm, wiedza, doświadczenie


Olga Małycha – Ekspert Kredytów Hipotecznych


Obserwuj nas na Facebook: Małycha Business Finance i Małycha Nieruchomości Premium


Pomocne Materiały:


Strony, osoby i tematy wymienione we wpisie:


Sprawdź nasz blog nieruchomości:


Małycha Business Finance – Z miłości do nieruchomości i finansów – nasze usługi wynagradza bank

doradca kredytowy

Olga i Dawid Małycha to właściciele firmy pośrednictwa kredytowego, oraz agencji nieruchomości operującej na rynku Premium i mieszkań inwestycyjnych.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje kariery zawodowe w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

W każdym roku zespół MBF pomaga uzyskać kredyty hipoteczne na kwotę kilkudziesięciu milionów złotych. Olga pracuje jako Ekspert Kredytowy, Dawid kieruje agencją nieruchomości, prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości rynku Premium.

Szukasz możliwości na rynku nieruchomości? Sprawdź ten adres Małycha Nieruchomości Premium

Oceń powyższy artykuł:

Zostaw proszę komentarzTreści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Czy jesteś ciekawy
kim jesteśmy?

Potrzebujesz najlepszego kredytu? Napisz do Nas!

Skontaktuj się z Nami

©2017 Małycha Business Finance