Rynek nieruchomości Premium a kredyt

Rynek nieruchomości Premium w Polsce znajduje się w dynamicznej fazie rozwoju. Niestety regulacje bankowe nadal nie zostały przystosowane do tego typu apartamentów, co może przysporzyć kłopotów inwestorom kupującym taką nieruchomość. Na naszym rynku tylko kilka banków może sfinansować zakup mieszań i domów o podwyższonym standardzie. Mam tutaj na myśli zarówno banki komercyjne, jaki i spółdzielcze.

Nazywam się Olga Małycha i pracuję jako Ekspertem Kredytów Hipotecznych. Na co dzień prowadzę biuro pośrednictwa kredytowego Małycha Business Finance. Drugi dział naszej firmy to agencja Małycha Nieruchomości Premium, za działanie której odpowiada mój mąż Dawid Małycha. Funkcjonując na rynkach kredytowych i nieruchomości możemy gwarantować naszym klientom olbrzymie know how. Często dzielimy się naszą wiedzą, czego efektem jest chociażby ta publikacja. Dawid wskazuje istotne kwestie i cenne wskazówki, dzięki którym rynek nieruchomości Premium staje się zrozumiały dla każdego!

Regularnie w naszym biurze pomagamy klientom sfinansować zakup nieruchomości premium. Według danych AMRON co miesiąc w Warszawie udzielanych jest około 30 takich kredytów (kredyty powyżej 1 mln złotych), więc możemy być dumni, iż pryzmat tej statystyki mamy kilkuprocentowy udział w rynku. Niech to będzie zachętą dla Was, że warto przeczytać ten wpis. Ostatnim razem pisaliśmy o tym, co oznacza kredyt premium.

Czego można dowiedzieć się z artykułu?

  • Jak definiować rynek nieruchomości Premium?
  • Co to jest nieruchomość Premium?
  • Jakie dzielnice w Warszawie są uważane za tworzące rynek nieruchomości Premium?
  • Jakie perspektywy rozwoju ma rynek nieruchomości Premium?
  • Jak wybrać kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości Premium?

Jak definiować rynek nieruchomości Premium?


Rynek nieruchomości Premium to przede wszystkim domy i apartamenty o podwyższonym standardzie. Przyjmuje się w Warszawie, że cena apartamentu powinna zaczynać się od 1 mln złotych, natomiast cena domu to już stawka rzędu od 2,5 mln złotych wzwyż. Prywatnie nakładam jednak dodatkowy filtr do tej definicji. Nieruchomości Premium zawężamy do kilku dzielnic, a część z wybranych dzielnic ograniczamy do poszczególnych ulic. Nieruchomości Premium powinny być wyjątkowe ze względu na swoją lokalizację, historię oraz potencjał wzrostu wartości w czasie.


Jakie dzielnice w Warszawie tworzą rynek nieruchomości Premium?


Rynek nieruchomości Premium w stolicy należy jasno określić.  Według doświadczenia zbieranego na przestrzeni wielu lat oraz potencjału wzrostu wartości nieruchomości w czasie przede wszystkim można wyróżnić następujące dzielnice: Śródmieście, Saska Kępa, Stary Żoliborz, Stary Mokotów, Powiśle, Stary Wilanów oraz Konstancin. Według naszej oceny, w długiej perspektywie czasu te dzielnice zawsze będą w cenie. Doradzając klientom zakup domów lub apartamentów, aktualną ceną w agencji Małycha Nieruchomości Premium sprawdzamy, czy dane nieruchomości przetrwają na rynku w czasie. Przykłady? Warto zwrócić uwagę na dzielnicę Ursynów, uważaną kilkanaście lat temu za najlepszą w Warszawie. Nadal jest dobrym miejscem do życia, ale czy jest jest ona elementem tworzącym rynek nieruchomości Premium? Pomijając pojedyncze apartamenty, odpowiedź raczej będzie negatywna.


Jakie perspektywy rozwoju ma rynek nieruchomości Premium?


Perspektywy rozwoju jakie określają rynek nieruchomości Premium są w Polsce bardzo optymistyczne. Po pierwsze jesteśmy społeczeństwem bogacącym się. Po drugie Polska została kilka lat temu odkryta na nowo przez zamożnych Polaków mieszkających za granicą, którzy po latach emigracji wracają do kraju. Czyli innymi słowy, napływ pieniędzy na rynek nieruchomości Premium oraz zmiana pokoleń powoduje zakup i następnie renowację nieruchomości. Jeśli popatrzycie na to, co dziś się dzieje na Saskiej Kępie, Starym Żoliborzu czy Śródmieściu, to jest to dokładnie ten trend, o którym wspominamy. Według nas, rynek nieruchomości Premium, czyli tych o wartości powyżej 1 mln złotych będzie rozwijał się w Polsce bardzo dynamicznie. W perspektywie najbliższych kilku, może kilkunastu lat z kolei doczekamy się obrotu na rynku nieruchomości w kwotach powyżej 10 mln złotych. Ta granica z kolei wyznacza dziś najdrożej sprzedany apartament w Polsce.


Zagrożenia na rynku nieruchomości przeznaczonych pod wynajem?


Jednym z trendów obserwowanych w Warszawie, jest częsty zakup nieruchomości pod wynajem. W bankach mamy bardzo nisko oprocentowane lokaty, więc alternatywną jest rynek nieruchomości. Dotyczy to tak samo mieszkań na rynku masowym, jak i premium. Warto zwrócić uwagę na kwestię, jaką jest kredyt hipoteczny na mieszkanie pod wynajem. Problemem staje się fakt, że nieruchomości jest dziś więcej, niż chętnych do ich wynajmu, a trend zakupu mieszkań przecież nie zniknie. Jak więc sobie z tym poradzić?

W agencji nieruchomości Małycha Nieruchomości Premium kupujemy z klientami trzy rodzaje mieszkań. Każde z nich ma za zadanie zabezpieczyć klienta przed spadkiem wartości nieruchomości w czasie oraz zabezpieczyć przed ryzykiem braku możności wynajmu w przyszłości. Z tego powodu wybieramy następujące opcje:

  • Mikro-kawalerki, czyli duże powierzchnie mieszkaniowe przygotowane pod wynajem oddzielnych kawalerek,
  • Gotowiec inwestycyjny a kredyt hipoteczny, czyli mieszkania podzielone na pokoje,
  • Apartamenty w dzielnicach, w których wartość mieszkań ma szansę wzrosnąć w czasie.

Bardzo szczegółowo można sprawdzić to na stronie agencji Małycha Nieruchomości Premium: inwestowanie w nieruchomości strategie.


Jak wybrać kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości premium?


Rynek nieruchomości Premium to specyficzna kategoria dla banków. Zapewnia ona duże możliwości zarobku, ale przez niektóre z nich traktowana jako trudno zbywalna. Właściwie tylko dwa, czasami trzy banki komercyjne dziś bez problemu będą kredytować takie inwestycję. 

Przede wszystkim należy rozmawiać z kilkoma bankami jednocześnie. Kliencie, sprawdź więc, czy Twój ekspert kredytowy ma jakiekolwiek doświadczenie w obsłudze zamożnych klientów, jakie posiada kontakty oraz tak cenne know-how.

Warto, aby Twój doradca dobrze opisał Twoje doświadczenie zawodowe, Twój plan „B” na wypadek utraty pracy, co możesz zaoferować bankowi, gdybyś musiał upłynnić natychmiast nieruchomość. Tutaj zasada posiadania kilku nieruchomości może działać in plus dla Ciebie.

Kolejnym ważnym aspektem jest ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym. Może zdarzyć się, że bank będzie wymagał właśnie takiego ubezpieczenia. Da się to jednak ominąć. Pojawia się zatem pytanie, jak negocjować kredyt hipoteczny? Posiadając odpowiedni wkład własny do kredytu hipotecznego (powyżej 35%) można z bankiem porozumieć się w sprawie tego zapisu.


Rynek nieruchomości Premium – Podsumowanie


Jeśli szukasz pomocy profesjonalnego biura kredytowego lub agencji nieruchomości operującej na rynku nieruchomości inwestycyjnych i premium, to koniecznie daj nam znać! Nasz ekspert kredytowy jest przygotowany do tego, aby Ci pomóc. Tymczasem zapraszamy Cię do zapoznania się z kolejnym ciekawym wątkiem jakim jest kredyt hipoteczny dla obcokrajowca w Polsce.


Zleć Nam Pozyskanie Najlepszego Kredytu Hipotecznego

Profesjonalizm, wiedza, doświadczenie


Olga Małycha – Ekspert Kredytów Hipotecznych


Obserwuj nas na Facebook: Małycha Business Finance i Małycha Nieruchomości Premium


Pomocne Materiały:


Strony, osoby i tematy wymienione we wpisie:


Sprawdź nasz blog nieruchomości:


Małycha Business Finance – Z miłości do nieruchomości i finansów – nasze usługi wynagradza bank

doradca kredytowy

Olga i Dawid Małycha to właściciele firmy pośrednictwa kredytowego, oraz agencji nieruchomości operującej na rynku Premium i mieszkań inwestycyjnych.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje kariery zawodowe w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

W każdym roku zespół MBF pomaga uzyskać kredyty hipoteczne na kwotę kilkudziesięciu milionów złotych. Olga pracuje jako Ekspert Kredytowy, Dawid kieruje agencją nieruchomości, prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości rynku Premium.

Szukasz możliwości na rynku nieruchomości? Sprawdź ten adres Małycha Nieruchomości Premium

Oceń powyższy artykuł:

Zostaw proszę komentarzLuksusowe mieszkania - Małycha Business Finance

6 lat ago

[…] Niestety nie ma jednego rozwiązania. Każda sprawa jest inna, w każdej co innego może okazać się ważne. Myślę, że jeśli miałbym udzielić jednej ale doskonałej rady, to powiedziałbym że trzeba udać się na konsultacje do eksperta kredytowego, który zna się na rynku premium. Nie mam wcale na myśli siebie, bądź mojej firmy. Może w Warszawie są inni specjaliści posiadający podobne doświadczenie zawodowe do mojego. Oczywiście z przyjemnością Ci pomogę, ale niech to będzie Twój wybór, nie tania reklama poprzez artykuł. Wiem jedno. Luksusowe mieszkania to nie są zwykłe nieruchomości. Nie każdy będzie w stanie o nich rozmawiać, ani nie każdy będzie w stanie posiadać wystarczające znajomości, jak chociażby w bankach spółdzielczych, pisałem o tym w innym naszym artykule rynek nieruchomości premium. […]

Szybka sprzedaż nieruchomości - Małycha Business Finance

6 lat ago

[…] Jeśli jest to rynek Premium – możesz sprawdzić mój inny artykuł na ten temat: rynek nieruchomości premium W przypadku kupna mieszkania w celu inwestycyjnym należy ograniczyć koszt uruchomienia kredytu i […]

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Czy jesteś ciekawy
kim jesteśmy?

Potrzebujesz najlepszego kredytu? Napisz do Nas!

Skontaktuj się z Nami

©2017 Małycha Business Finance