Szybka sprzedaż nieruchomości

Szybka sprzedaż nieruchomości i dobry zysk z jej sprzedaży to cel biznesowy każdego inwestora na rynku nieruchomości. Kto z nas nie chciałby dopracować się dochodu pasywnego i żyć według zasady wolności finansowej? Inwestowanie w nieruchomości ma służyć właśnie osiągnięciu tego celu.

Nazywam się Olga Małycha i jestem Ekspertem Kredytów Hipotecznych, prowadząc własne biuro pośrednictwa kredytowego Małycha Business Finance. Drugi dział naszej firmy to agencja Małycha Nieruchomości Premium, za którą odpowiada mój mąż Dawid Małycha. Dzięki funkcjonowaniu na rynkach kredytowych i nieruchomości możemy oferować naszym klientom olbrzymie know how. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą, czego efektem jest ten artykuł. Dawid wskazuje najważniejsze kwestie i konkretne wskazówki, dzięki którym szybka sprzedaż nieruchomości jest jak najbardziej możliwa.

Przede wszystkim możemy wybrać jedną z dwóch metod dojścia do wolności finansowej: wynajmowanie mieszkań na pokoje bądź kupno nieruchomości po zaniżonej cenie i szybką sprzedaż z zyskiem. Tym razem skupimy się na tej drugiej metodzie, a konkretnie na sposobie finansowania zakupu takiej nieruchomości oraz sposobach jej sprzedaży. Ostatnio opisaliśmy kwestię, jaką jest flip mieszkania podatek.

Czego można dowiedzieć się z artykułu?

  • Jak wybrać finansowanie?
  • Jak ograniczyć koszty finansowe inwestycji w mieszkanie?
  • Ile należy mieć wkładu własnego na mieszkanie inwestycyjne?
  • Co to jest home staging?

Szybka sprzedaż nieruchomości – jak wybrać finansowanie?


Jeśli szukasz kredyt na flipa dla inwestorów, przede wszystkim warto wspomnieć, że cena kredytu liczona jako marża nie jest w tym wypadku w ogóle ważna. Co więc jest istotne? Ważna jest prowizja za udzielenie kredytu oraz prowizja za wcześniejszą spłatę. Dlaczego? Spróbujmy się przyjrzeć kosztom, jakie musisz ponieść, kiedy kupujesz nieruchomość z zamiarem szybkiej sprzedaży:

  • Podatek 2% od ceny zakupu na rynku wtórnym – oddajesz do Państwa,
  • Taksa notarialna – od kilkuset od kilku tysięcy złotych (tak przy okazji, nasi Klienci zawsze korzystają z usług sprawdzonego przez nas notariusza),
  • Prowizja za udzielenie kredytu,
  • Koszt remontu nieruchomości,
  • Prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu,
  • Podatek od wzbogacenia się, nie tylko 19%, ale także VAT.

Z wyżej wymienionych czynników, dwie składowe są zdecydowanie najważniejsze: prowizja za wejście i wyjście z kredytu. Szybka sprzedaż nieruchomości ma sens, jeśli unikniesz obu tych prowizji. Jednocześnie w obu przypadkach zazwyczaj są płatne w wysokości 2%, czyli w sumie 4%. Załóżmy, że kupujesz mieszkanie za 350 tys. złotych, w takim przypadku z Twojego zarobku znika 14 tys. złotych. To duża suma pieniędzy! Zauważ, że nie pokazujemy tutaj kosztu odsetkowego kredytu. Dlaczego? Marża kredytu jest ważna, jeśli kupujesz mieszkanie przeznaczone na inwestycję długoterminową. Jeśli jest to rynek Premium – możesz sprawdzić nasz inny artykuł na ten temat: rynek nieruchomości premium W przypadku kupna mieszkania w celu inwestycyjnym należy ograniczyć koszt uruchomienia kredytu i jego wcześniejszej spłaty.


Jak ograniczyć koszty finansowe inwestując w nieruchomości?


  1. Znajdź bank, który nie pobiera opłaty za wejście lub wyjście z kredytu – na start zyskujesz 2%, czyli w tym przypadku 7 tys. złotych. Na dziś mamy dwa takie banki. Jeden bank z wymogiem wkładu własnego na poziomie 10% i drugi z wymogiem wkładu własnego na poziomie 20%.
  2. Jak negocjować kredyt hipoteczny? Przede wszystkim wybierz, który się na tym zna i może się pochwalić realnymi przykładami skutecznych negocjacji z bankiem. W naszym biurze w każdym miesiącu negocjujemy oferty dla naszych Klientów i jesteśmy w tym bardzo skuteczni. Dziś wiemy, co można wynegocjować w ramach każdego banku i odpowiadamy na potrzeby Klientów.
  3. Możesz odstąpić od umowy – dziś jeden z banków pozwala na takie rozwiązanie. Jest to zapisane w umowie kredytowej: odstępujesz od umowy zgodnie z jej zapisami w ciągu trzech miesięcy od daty zawiadomienia banku i nie płacisz z tego tytułu żadnej dodatkowej opłaty. Jak to zrobić oraz w jakim banku, to jest już know-how naszej firmy.

Ile potrzeba wkładu własnego na mieszkanie inwestycyjne?


Szybka sprzedaż nieruchomości z zyskiem nastąpi, kiedy ograniczysz koszty bankowe. To już wiesz. Teraz powinieneś zająć się kwestią jaką jest wkład własny do kredytu hipotecznego. Jest takie powiedzenie, że pieniądze powinny pracować dla Ciebie. Dlatego w sytuacji zakupu nieruchomości w celach inwestycyjnych nie ma sensu angażować ich w dużym procencie wartości nieruchomości. Właściwie to wszyscy inwestorzy jakich znam, korzystają z dźwigni finansowej z wkładem własnym 10%. Kupując inwestycyjnie nieruchomość wiesz, że zarobisz nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, ponieważ wtedy działa szybka sprzedaż nieruchomości. Nie ma więc znaczenia jakie odsetki zapłacisz za kilka rat kredytu (czas sprzedaży powinien być wyliczony na maksymalnie 6 miesięcy od dnia zakupu) od większego kredytu. Warto wspomnieć to raz jeszcze – należy negocjować z bankiem prowizję za udzielenie kredytu i jego wcześniejszą spłatę, nie tylko marżę kredytu.


Szybka sprzedaż nieruchomości – Home Staging


Skoro już wiesz w jaki sposób wybrać finansowanie preferując flipping mieszkań oraz jakim wkładem własnym powinieneś dysponować, skupmy się na sprzedaży mieszkania. Bardzo pomocnym narzędziem będzie dla Ciebie Home Staging nieruchomości. Innymi słowy musisz przygotować mieszkanie do sprzedaży. Z naszego doświadczenia wynika, że jeśli flipujesz, musisz umieć zorganizować Home Staging.

Dlaczego jesteśmy o tym tak mocno przekonani? Prowadzimy również agencję nieruchomości Małycha Nieruchomości Premium. Wiemy, że domy i mieszkania odpowiednio przygotowane sprzedają się szybciej. Dotyczy to zarówno mieszkań z rynku masowego, jak i wyższego oraz Premium. Koszt takiej usługi to zazwyczaj do 500 złotych za przygotowanie sesji oraz około 1000 złotych za materiały. Wchodząc w segment Premium musisz się liczyć z wyższymi kosztami.

Przykład mieszkania sprzedawanego przez Małycha Nieruchomości Premium po przygotowaniu w ramach Home Staging. Robi wrażenie?

home stagingnieruchomości luksusowe


Home Staging – jak zacząć ten proces?


W ramach nieruchomości inwestycyjnych – czyli przeznaczonych na flipa – mamy wrażenie, że wszystkie mieszkania wyglądają podobnie. Te same podłogi, płytki i ogólny wystrój. Na pewno wpływ na to mają szkolenia, na jakie udają się początkujący inwestorzy. To ma dobre strony, ale również i wady. Świetnie, że ludzie po szkoleniu wychodzą zorientowani, ale niezbyt korzystne jest to że, wszyscy robią kopię tych samych przykładowych mieszkań.

Jak więc pracujemy w naszej agencji, żeby być unikatowym? Każde mieszkanie traktujemy jako oddzielny projekt. To znaczy, że do każdego mieszkania podchodzimy w sposób indywidualny. Szybka sprzedaż nieruchomości istnieje i doświadczamy jej każdego dnia. Jest jednak efektem pracy kilku osób nad daną nieruchomością. Po pierwsze sprawdzamy co możemy wykorzystać z mieszkania właściciela bądź poprzedniego właściciela. Jeśli się rozejrzycie, znajdziecie na pewno unikatowe przedmioty, takie jak: obrazy, antyki czy wszelkie dodatki. Po drugie zastanawiamy się, co chcemy uzyskać i jakim stylem będziemy dekorować mieszkanie. Po trzecie decydujemy co zostawiamy w mieszkaniu w myśl zasady, że mniej znaczy w tym wypadku więcej.


Szybka sprzedaż nieruchomości – Tips and Tricks od Małycha Nieruchomości Premium


Na koniec mamy dla Was niespodziankę. Jeśli chcecie dokładnie poszerzyć wiedzę o temacie, jakim jest szybka sprzedaż nieruchomości, koniecznie przeczytajcie poniższe artykuły na stronie naszej agencji Małycha Nieruchomości Premium:

Jak sprzedać mieszkanie – sprawdź odpowiedź na najczęściej poszukiwaną wątpliwość na rynku nieruchomości

Marketing nieruchomości – co dziś wpływa na szybką sprzedaż nieruchomości

Home Staging – pełen wpis na temat tej usługi z przykładami sprzedaży mieszkań


Szybka sprzedaż nieruchomości – Podsumowanie


Powodzenia w wyborze kredytu na zakup nieruchomości inwestycyjnej! Stosując się do przedstawionych wskazówek, możecie jak najbardziej liczyć na kwestię, jaką jest szybka sprzedaż nieruchomości. Jeśli potrzebujecie pomocy profesjonalistów nasz ekspert kredytowy jest do Waszej dyspozycji. Tym artykułem zakończyliśmy cykl wpisów o kredytach dla inwestora. Zachęcamy Was do zapoznania się z kolejnym cyklem – kredyty deweloperskie – zaczynamy od wpisu kredyt dla spółki celowej.


Zleć Nam Pozyskanie Najlepszego Kredytu Hipotecznego

Profesjonalizm, wiedza, doświadczenie


Olga Małycha – Ekspert Kredytów Hipotecznych


Obserwuj nas na Facebook: Małycha Business Finance i Małycha Nieruchomości Premium

 


Pomocne Materiały:


Strony, osoby i tematy wymienione we wpisie:


Sprawdź nasz blog nieruchomości:


Małycha Business Finance – Z miłości do nieruchomości i finansów – nasze usługi wynagradza bank

doradca kredytowy

Olga i Dawid Małycha to właściciele firmy pośrednictwa kredytowego, oraz agencji nieruchomości operującej na rynku Premium i mieszkań inwestycyjnych.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje kariery zawodowe w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

W każdym roku zespół MBF pomaga uzyskać kredyty hipoteczne na kwotę kilkudziesięciu milionów złotych. Olga pracuje jako Ekspert Kredytowy, Dawid kieruje agencją nieruchomości, prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości rynku Premium.

Szukasz możliwości na rynku nieruchomości? Sprawdź ten adres Małycha Nieruchomości Premium

 

Oceń powyższy artykuł:

Zostaw proszę komentarz



Kredyt hipoteczny w PKO BP - Małycha Business Finance

6 lat ago

[…] Kredyt hipoteczny w PKO BP nie należy jednak tej grupy. Dla inwestora flipującego (strategia szybkiej sprzedaży nieruchomości) bank nie przygotował odpowiednich rozwiązań. Z kolei dla klienta kupującego mieszkania z […]

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Czy jesteś ciekawy
kim jesteśmy?

Potrzebujesz najlepszego kredytu? Napisz do Nas!

Skontaktuj się z Nami

©2017 Małycha Business Finance