Szybka sprzedaż nieruchomości

5/5 (3)

Szybka sprzedaż nieruchomości, jak można z tego żyć? Kto z nas nie chciałby dopracować się dochodu pasywnego i żyć według zasady wolności finansowej? Inwestowanie w nieruchomości ma służyć właśnie osiągnięciu tego celu. Możemy wybrać jedną z dwóch metod dojścia do wolności finansowej: wynajmowanie mieszkań na pokoje bądź kupno nieruchomości po zaniżonej cenie i szybką sprzedaż z zyskiem. Dziś skupię się na tej drugiej metodzie, a konkretnie na sposobie finansowania zakupu takiej nieruchomości. Na wstępie napiszę, że cena kredytu liczona jako marża kredytu nie jest w tym wypadku w ogóle ważna. Co więc jest? Ważna jest opłata za wejście do kredytu i opłata za wyjście. Dlaczego? Spróbujmy się przyjrzeć kosztom, jakie musisz ponieść, kiedy kupujesz nieruchomość z zamiarem szybkiej sprzedaży:

  • Podatek 2% od ceny zakupu na r. wtórnym – oddajesz do państwa.
  • Taksa notarialna – od kilkuset od kilku tysięcy złotych (tak przy okazji, nasi Klienci zawsze korzystają z usług sprawdzonego przez nas notariusza).
  • Prowizja za udzielenie kredytu.
  • Koszt remontu nieruchomości.
  • Prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu.
  • Podatek od wzbogacenia się, nie tylko 19%, ale także VAT (jak tego uniknąć to materiał na odrębny artykuł)
Jeśli potrzebujesz wsparcia w wyborze kredytu hipotecznego, skontaktuj się z ekspertem Małycha Busines Finance

Z wyżej wymienionych dwie składowe są najważniejsze: prowizja za wejście i wyjście z kredytu. Szybka sprzedaż nieruchomości ma sens, jeśli unikniesz obu tych prowizji. Jednocześnie w obu przypadkach zazwyczaj są płatne w wysokości 2%, czyli w sumie 4%. Załóżmy, że kupujesz mieszkanie za 350 000 PLN, w takim przypadku z Twojego zarobku znika 14 000 PLN. To duża suma pieniędzy! Zauważ, że nie pokazuję tutaj kosztu odsetkowego kredytu. Dlaczego? Marża kredytu jest ważna, jeśli kupujesz mieszkanie przeznaczone na inwestycję długoterminową. Jeśli jest to rynek Premium – możesz sprawdzić mój inny artykuł na ten temat: rynek nieruchomości premium W przypadku kupna mieszkania w celu inwestycyjnym należy ograniczyć koszt uruchomienia kredytu i jego wcześniejszej spłaty. Oto sposoby:

  1. Znajdź bank, który nie pobiera opłaty za wejście lub wyjście z kredytu – na start zyskujesz 2%, czyli w naszym przypadku 7 000 PLN. Na dziś mamy dwa takie banki. Jeden bank z wymogiem wkładu własnego na poziomie 10% i drugi z wymogiem wkładu własnego na poziomie 20%.
  2. Negocjuj z bankiem – czytaj, wybierz eksperta kredytowego, który się na tym zna i może się pochwalić realnymi przykładami skutecznych negocjacji z bankiem. W naszej kancelarii w każdym miesiącu negocjujemy oferty dla naszych Klientów i jesteśmy w tym bardzo skuteczni. Dziś wiemy, co można wynegocjować w ramach każdego banku i odpowiadamy na potrzeby Klientów.
  3. Możesz odstąpić od umowy – dziś jeden z banków pozwala na takie rozwiązanie. Jest to zapisane w umowie kredytowej: odstępujesz od umowy zgodnie z jej zapisami w ciągu trzech miesięcy od daty zawiadomienia banku i nie płacisz z tego tytułu żadnej dodatkowej opłaty. Jak to zrobić oraz w jakim banku, to jest już know-how naszej kancelarii – Klienci, których reprezentujemy, mają takie możliwości.

Szybka sprzedaż nieruchomości – co jeszcze musisz wiedzieć, aby osiągnąć zmaksymalizować zysk?

Szybka sprzedaż nieruchomości z zyskiem nastąpi, kiedy ograniczysz koszty bankowe. To już wiesz. Teraz powinieneś zająć się kwestią wkładu własnego. Jest takie powiedzenie, że pieniądze powinny pracować dla Ciebie. Dlatego w sytuacji zakupu nieruchomości w celach inwestycyjnych nie ma sensu angażować ich w dużym procencie wartości nieruchomości. Właściwie to wszyscy inwestorzy jakich znam, korzystają z dźwigni finansowej z wkładem własnym 10% Kupując inwestycyjnie nieruchomość wiesz, że zarobisz nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, ponieważ wtedy działa szybka sprzedaż nieruchomości. Nie ma więc znaczenia jakie odsetki zapłacisz za kilka rat kredytu (czas sprzedaży powinien być wyliczony na maksymalnie 6 miesięcy od dnia zakupu) od większego kredytu. Raz jeszcze powtórzę – należy się bić z bankiem o prowizję za wejście lub wyjście z kredytu, nie o marżę kredytu.

 

Dawid Małycha – Z miłości do nieruchomości i finansów

Małycha Business Finance – nasze usługi wynagradza bank

Olga i Dawid to właściciele firmy pośrednictwa kredytowego. Posiadają kilkunastoletnie doświadczenie i specjalizują się w finansowaniu nieruchomości. Olga zarządza w biurze linią kredytów na zakup mieszkania w celach mieszkaniowych, Dawid z kolei zajmuje się linią kredytów private banking (kredyty powyżej 1 mln złotych) Wspólnie zarządzają linią kredytów dla Inwestorów, ponieważ oboje kochają nieruchomości. W dwóch ostatnich latach zespół MBF pomógł klientom uzyskać kredyty na kwotę 100 mln złotych.

Jeśli artykuł nie odpowiedział na wszystkie Twoje pytania, skontaktuj się ze mną.

Podziel sie wiedzą:
Facebook
Google+
http://malychabusinessfinance.com/jak-finansowac-zakup-nieruchomosci-przeznaczonych-na-szybka-sprzedaz/
LinkedIn

Może zainteresuje Cię również:

O co pytać doradcę kredytowego? W artykule dowiesz się o co pytać doradcę kredytowego podczas pierwszego spotkania. Sprawdź, jakie pytania należy zadać doradcy kredytowemu, oraz jak finalnie wybrać właściwą osobę do współpracy? Kiedy wyobrażam sobie nad czym mogą zastanawiać...
Kredyt na Flipa – jak zaoszczędzić 10.000 złotych ... Kredyt na flipa – czyli kredyt pozwalający uniknąć prowizji za udzielenie kredytu i opłaty za jego wcześniejszą spłatę. Sprawdź jak go zdobyć? Kredyt na flipa – czyli kredyt pozwalający uniknąć opłaty za wejście lub wyjście z kredytu. W dzisiejszym ...
Kredyt dla spółki celowej Kredyt dla spółki celowej, czyli różne oblicza finansowania pomysłów inwestorskich. Sprawdź kiedy możesz skorzystać z tego wehikułu finansowego? W tym artykule chciałbym przybliżyć kredyt dla spółki celowej. Jest to doskonała struktura prawna dla ...
RRSO a kredyt hipoteczny RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa. Sprawdź, co oznacza, oraz w jaki sposób należy czytać ten wskaźnik wybierając kredyt hipoteczny? Dlaczego RRSO nie jest najważniejszym parametrem kredytu hipotecznego? RRSO, a kredyt hipoteczny RRSO ...

Oceń powyższy artykuł

Zostaw proszę komentarzKredyt hipoteczny w PKO BP - Małycha Business Finance

8 miesięcy ago

[…] Kredyt hipoteczny w PKO BP nie należy jednak tej grupy. Dla inwestora flipującego (strategia szybkiej sprzedaży nieruchomości) bank nie przygotował odpowiednich rozwiązań. Z kolei dla klienta kupującego mieszkania z […]

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Potrzebujesz najlepszego kredytu? Napisz do Nas!

logo_mbf_wh

Znajdź Nas:

Skontaktuj się z Nami

©2017 Małycha Business Finance