Doradca Kredytowy czy warto?

5/5 (1)

Pracujemy w tym zawodzie wiele lat, od kilkunastu lat pracujemy w sektorze bankowym. Gdybyśmy mieli odpowiedzieć jednym zdaniem na pytanie co warto wiedzieć o pracy doradcy kredytowego, napisalibyśmy, że powinno się skorzystać z usług eksperta. Odpowiadając dłużej musielibyśmy napisać artykuł. Ostatnim razem opisaliśmy najtańszy kredyt hipoteczny, a dziś skupimy się na pracy doradcy kredytowego.

Doradca hipoteczny to zawód, który pomaga ludziom spełnić marzenia, stąd występuje tam swego rodzaju odpowiedzialność społeczna. Pisząc dzisiejszy artykuł czujemy tą właśnie odpowiedzialność. Stąd też w dzisiejszym artykule wyjaśnimy min:

 • doradca kredytowy, czy ekspert kredytowy?
 • ekspert finansowy, a doradca hipoteczny, gdzie jest różnica?
 • ile kosztuje praca doradcy?
 • Jak wybrać doradcę kredytowego?
 • doradca kredytowi i opinie, oraz jak je sprawdzić?
 • inwestowanie w nieruchomości z doradcą kredytowym
 • o co pytać doradcę kredytowego?

Doradca kredytowy, czy ekspert kredytowy?

doradca kredytowyŻeby wyjaśnić różnicę pomiędzy tymi pojęciami musimy wyjaśnić najpierw co zmieniło się w lipcu 2017 roku? Wtedy właśnie została wprowadzona w życie ustawa o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami. Dzięki niej możemy powiedzieć, że staliśmy się zawodem regulowanym. To znaczy, musieliśmy zdać egzamin przed KNF aby móc wykonywać zawód. Mamy również przypisany nr licencji dla wykonywania zawodu eksperta kredytowego. No właśnie, dlaczego eksperta, a nie doradcy kredytowego? Dokument ten mówi także o tym, że jesteśmy wynagradzani przez banki, a wysokość naszego wynagrodzenia jest przedstawiona do wiadomości klienta. Przyznajcie, że bardziej przejrzyście być nie może?

Ekspert kredytowy to dziś osoba wynagradzana przez banki, stąd potoczna nazwa doradca kredytowy zaczyna pomału zanikać na rzecz nowej. My oczywiście pracujemy w myśl wspomnianej ustawy, stąd w oficjalnej komunikacji nazywamy się ekspertami kredytowymi. Na potrzeby tego artykułu będziemy jednak używać nazwy dziś bardziej popularnej wśród klientów. Zapisy tego dokumentu to niezwykle ciekawy wątek. Zawsze na pierwszym spotkaniu z klientami wyjaśniamy jego najważniejsze aspekty. Na blogu jakiś czas temu napisaliśmy na jej temat artykuł, link do niego zamieścimy na końcu tego wpisu.

Doradca finansowy, a doradca hipoteczny, gdzie jest różnica?

Kilkanaście lat temu, kiedy powstało pośrednictwo finansowe w Polsce zawód doradcy finansowego stał się bardzo popularny. Taka osoba miała mieć wiedzę na temat inwestowania, kredytów, oraz ubezpieczeń i nieruchomości. Doradca od wszystkiego, czyli doradca od niczego. Życie zweryfikowało zasadność tego zawodu bardzo szybko. Instytucje finansowe popularne kilkanaście lat temu dziś stają przed pozwami sądowymi od niezadowolonych klientów.

Dlatego my zajmujemy się tylko pośrednictwem na rynku kredytów i nieruchomościami. Dawid, współwłaściciel Małycha Business Finance jest założycielem agencji nieruchomości na rynku premium i inwestycyjnym. Ta firma nazywa się Małycha Nieruchomości Premium. Jest to wydzielona linia biznesu, z innym know-how i kompetencjami zatrudnionych tam osób. W naszych biurach za kredyty i nieruchomości odpowiadają inne osoby. Nasz pomysł na taki biznes wziął się stąd, że nasi klienci oczekiwali od nas pełnej obsługi w ramach nieruchomości i kredytów. Życie pokazało, że to się sprawdziło. Wyjątkiem od tej reguły jest Dawid, który obsługuje również klientów szukających kredytów hipotecznych od 1 mln złotych. Dawid przez wiele lat pracował w bankowości i posiada bardzo rozległą wiedzę ba rynku nieruchomości i finansowania. Pewnie nie bez przyczyny wspólnie ze swoją żoną Olgą prowadzę dwie firmy.

Jeśli więc szukasz osoby, która miałaby Ci pomóc w uzyskaniu kredytu hipotecznego to na pewno doradcy kredytowi i hipoteczni będą lepsi, niż osoby zajmujące się każdą dziedziną finansów i inwestycji i ubezpieczeń. Zresztą to, co zrobili kilka lat temu Dawid z Olgą dziś robią duże firmy sieciowe wydzielając swoje biznesy. Czy byliśmy prekursorami rynku? Na poziomie lokalnym na pewno tak.

Doradca kredytowy ile kosztuje jego praca?

To, że wynagradza nas bank już napisaliśmy. Napisaliśmy również, że wysokość naszego wynagrodzenia jest przedstawiona klientowi. Warto również wiedzieć, że praktycznie nie ma dziś różnicy pomiędzy wysokością wynagrodzenia pomiędzy bankami. Rynek sam się tak ukształtował wiedząc, że na koniec dnia klient będzie wiedział wszystko. Doradca hipoteczny to dobrze opłacalny zawód, nigdy tego nie ukrywaliśmy. Tak było zawsze na całym świecie. Odpowiedzialność jaka jednak za nim stoi jest bardzo duża. Wiedza i doświadczenie eksperta kredytowego niejednokrotnie pomogły klientom odnaleźć się w zawiłych często procedurach bankowych. Proszę pamiętajcie, że reprezentujemy klienta w kilku bankach jednocześnie oszczędzając dla niego mnóstwo czasu. Gdyby więc przeliczyć naszą pracę na godziny robocze stawka wynagrodzenia byłaby wtedy rynkowa i bardzo normalna.

No to ile zarabiamy? Wiemy, że jesteście ciekawi. Kiedy klienci pytają o to w biurze, zanim złożą wniosek kredytowy zawsze pokazujemy im widełki rynkowe. Nigdy nikogo nie szokowały. Co więcej, ustawa o kredycie hipotecznym zabrania wynagradzania ekspertów kredytowych za produkty ubezpieczeniowe do kredytu. Dzięki temu możemy się skupić w 100% na pomocy w uzyskaniu najlepszego kredytu hipotecznego. To znowu niejednokrotnie przełożyło się na zarobek dla naszych klientów w dziesiątkach tysięcy złotych.

Jak wybrać doradcę kredytowego?

To, że zawód jest regulowany nie oznacza, że każdy doradca hipoteczny jest doskonałym ekspertem kredytowym. Świat niestety nigdy nie będzie idealny. Warto skorzystać z usług eksperta. Należy jednak wybrać doradcę z głową. Jak więc to zrobić? Poniżej damy Ci kilka przykładów przychodzących nam do głowy:

 • zapytaj znajomych o rekomendację, dziś praktycznie każdy ma kredyt hipoteczny, albo za chwilę będzie mieć
 • sprawdź facebook’a i poszukaj eksperta w tej branży
 • raczej unikaj dużych sieciowych firm na rzecz mniejszych kancelarii kredytowych
 • sprawdź doświadczenie – ekspert kredytowy mlepiej żeby to nie był jego pierwszy zawód
 • porównaj kilka osób, dla nas to było zawsze normalne zachowanie klientów

Doradca kredytowi i opinie, oraz jak je sprawdzić?

Dziś w dobie Internetu jest to bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę firmy pośrednictwa kredytowego i sprawdzić, czy jej klienci ją polecają. Umówmy się, jeśli ktoś wykonuje ten zawód od wielu lat i nie posiada choćby jednej rekomendacji wideo, to jakim jest ekspertem? Wedle statystyk nasze biuro poleca co trzeci klient. To bardzo wysoka średnia na rynku. Jak to sprawdzamy? To proste, zawsze pytamy się klientów jak do nas trafili. Dodatkowo nasz doradca kredytowy pracuje według standardów pracy jakie wymyśliliśmy kilka lat temu, dzięki temu klienci zawsze czują się bezpiecznie. Na przykład takim standardem dla nas jest raportowanie do klienta dwa razy w tygodniu wyników naszej pracy na rzecz jego wniosku kredytowego. Po drugie zawsze tłumaczymy zapisy umowy kredytowej.

Inwestowanie w nieruchomości z doradcą kredytowym

Doradca kredytowy posiada bardzo specjalistyczny know-how. Przynajmniej tak powinno być. Dzięki temu można lepiej inwestować w nieruchomości. Dziś na rynku nie ma klasycznych produktów dla inwestorów rynku nieruchomości. Trzeba więc wykorzystywać kredyt hipoteczny do tego, aby flipować i budować portfele nieruchomości na wynajem. Flipować znaczy kupować mieszkania z przeznaczeniem szybkiej sprzedaży z zyskiem po remoncie. Budować portfel nieruchomości pod wynajem znaczy budować dochód pasywny. Dziś po kilku latach obsługujemy wielu inwestorów rynku nieruchomości. Dawid z Olg również inwestują w mieszkania, ponieważ uważają to za najlepszy sposób na budowę majątku w długiej perspektywie czasu.

Jeśli więc szukasz świetnego eksperta kredytowego sprawdź, czy interesuje się rynkiem nieruchomości, zna strategie inwestowania w nieruchomości, oraz czy na koniec dnia sam je wdraża w życie? Na końcu artykułu zamieścimy kolejny ważny link, tym razem o flippingu mieszkań. Zacznij od tego artykułu, jeśli chcesz rozpocząć przygodę z nieruchomościami poprzez kredyt hipoteczny. Na koniec jeszcze jedna wartość dodana ze współpracy z doradcą kredytowym znającym rynek nieruchomości. Nasi klienci mają zawsze jako pierwsi dostęp do ciekawych okazji na rynku mieszkań. Dziś bardzo popularnym sposobem inwestowania w nieruchomości stał się zakup mieszkań na pokoje. Taka taktyka oferuje ROE 10% w skali roku. Jeśli wynajmujesz mieszkanie, czy udało Ci się osiągnąć chociaż połowę tej wartości?

O co pytać doradcę kredytowego?

Kiedy idziesz na spotkanie do lekarza, to nie czekasz na diagnozę. Na pewno masz w głowie przygotowaną listę pytań. Chcesz zapytać o rzeczy dodatkowe, bądź o swoje własne przemyślenia. Czasy, kiedy ludzie szli do specjalisty nie pytając o nic innego już dawno minęły. Chcemy Cię zachęcić, aby tak samo się zachowywał kiedy ekspert kredytowy siedzi naprzeciwko Ciebie. Dlatego skupimy się na przedstawieniu pytań jakie należy zadać doradcy kredytowemu podczas pierwszego spotkania. Większość osób nie ma doświadczenia w wyborze kredytu hipotecznego. Doradca kredytowy może tak samo pomóc, jak i przeszkodzić w wyborze najlepszego kredytu. Dlatego zapytaj o następujące kwestie:

 • Doświadczenie zawodowe doradcy kredytowego
 • Ustawa o kredycie hipotecznym
 • Kredyt hipoteczny krok po kroku
 • Sprawdzenie zdolności kredytowej, oraz wyjaśnienie Twoich wątpliwości
 • Rekomendacje pracy – najlepszy ekspert kredytowy
 • Porównanie kredytów hipotecznych
 • Prezentacja ofert w PDF
 • Czy doradca żyje swoim zawodem?

Dlaczego jest to ważne, oraz jak zadać te pytania opisaliśmy szczegółowo w kolejnym naszym artykule o co pytać doradcę kredytowego. Zachęcamy Cię do zapoznania się z tym tekstem.


Kredyt hipoteczny z ratą 411 złotych za każde 100.000 złotych 

Sprawdź jakie kredyty posiadają nasi klienci. Zapisz się na spotkanie z naszym ekspertem kredytowym TUTAJ


Dlaczego nasz doradca kredytowy?

Napisaliśmy ten artykuł, dlatego że chcieliśmy wykonać rzecz, jaka wpisuje się w naszą misję. Chcemy pomagać klientom w wyborze najlepszego kredytu na zakup nieruchomości, oraz w wyborze najlepszej nieruchomości zakupionej w celu inwestycyjnym. Jakkolwiek dumnie to zabrzmi, wydaje nam się, że podołaliśmy temu zadaniu. Mam nadzieję, że te wpis będzie dla Ciebie pomocny. Napisaliśmy artykuł również z powodów komercyjnych. Zależy nam na tym, abyście stali się naszymi kolejnymi zadowolonymi klientami. Jeśli szukacie najlepszego kredytu hipotecznego zapraszamy Was do naszego biura. Nasz doradca kredytowy pomoże Wam wybrać taki kredyt – do tego bezpłatnie!


Znajdź korzystny kredyt z nawet 10% wkładem własnym 

Zapisz się na spotkanie z Ekspertem Kredytowym


Wybierz najlepszy dla Ciebie termin, oddzwonimy z potwierdzeniem spotkania.

Pomocne Materiały

1️⃣ ustawa o kredycie hipotecznym – najważniejsza ustawa dla klienta kredytu hipotecznego

2️⃣ flipping mieszkań – przeczytaj ten artykuł jako pierwszy jeśli chcesz inwestować w nieruchomości poprzez kredyty hipoteczne

3️⃣ kredyt hipoteczny poradnik – poradnik na temat kredytów hipotecznych


Małycha Business Finance – Z miłości do nieruchomości i finansów – nasze usługi wynagradza bank

doradca kredytowyOlga i Dawid Małycha to właściciele firmy pośrednictwa kredytowego, oraz agencji nieruchomości operującej na rynku Premium i mieszkań inwestycyjnych.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje kariery zawodowe w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

W dwóch ostatnich latach zespół MBF pomógł klientom uzyskać kredyty na kwotę 100 mln złotych. Olga zarządza w biurze linią kredytów na zakup mieszkania w celach mieszkaniowych, Dawid z kolei zajmuje się linią kredytów private banking (kredyty powyżej 1 mln złotych). Wspólnie zarządzają linią kredytów dla Inwestorów.

Agencja nieruchomości dostarcza dla klientów specjalnie przygotowane mieszkania przeznaczone pod wynajem. Dawid prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości rynku Premium.

Szukasz możliwości na rynku nieruchomości? Sprawdź ten adres Małycha Nieruchomości Premium

Podziel sie wiedzą:
Facebook
Google+
http://malychabusinessfinance.com/doradca-kredytowy-czy-warto/
LinkedIn

Może zainteresuje Cię również:

Najtańszy kredyt hipoteczny Najtańszy kredyt hipoteczny - jak wybrać najlepszy kredyt ze wszystkich banków? Przeczytaj artykuł i zdobądź przydatną wiedzę. Najtańszy kredyt hipoteczny to najpierw marzenie wielu Polaków, a następnie udręka części z nich. W dzisiejszym artykule...
O co pytać doradcę kredytowego? W artykule dowiesz się o co pytać doradcę kredytowego podczas pierwszego spotkania. Sprawdź, jakie pytania należy zadać doradcy kredytowemu, oraz jak finalnie wybrać właściwą osobę do współpracy? Kiedy wyobrażam sobie nad czym mogą zastanawiać...
Jak negocjować kredyt hipoteczny? Jak negocjować kredyt hipoteczny skutecznie? Poznaj 4 elementy zwiększające możliwości negocjacji z bankiem, a  zaoszczędzisz dużo pieniędzy! W naszej branży wiedza z zakresu jak negocjować kredyt hipoteczny jest w czymś rodzaju Złotego Grala. Ostat...

Oceń powyższy artykuł

Zostaw proszę komentarzTreści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Potrzebujesz najlepszego kredytu? Napisz do Nas!

logo_mbf_wh

Znajdź Nas:

Skontaktuj się z Nami

©2017 Małycha Business Finance