Kredyt na Flipa dla inwestorów

5/5 (3)


Kredyt na flipa – czyli kredyt pozwalający uniknąć opłaty za wejście lub wyjście z kredytu. W dzisiejszym artykule piszę właśnie o takim produkcie, ponieważ pojawił się w ofercie bankowej. Ostatnio bardzo popularny stał się temat inwestowania w nieruchomości. Właściwie czy otworzę facebook’a , czy instagram, czy linekdin zalewają mnie zewsząd informacje o tym, jak można zarobić 30.000 złotych na mieszkaniu 55 m2. Czyli klasyczne mieszkanie na tak zwanego flipa. Dzisiaj więc skupimy się na pokazaniu Ci strategii w wyborze kredytu, kiedy chcesz zrobić flipa.

Jeśli natomiast chcesz przeczytać nasze refleksje na temat flippingu mieszkań zapraszamy Cię do innego artykułu. Oba artykuły stanowią część cyklu wpisów, jakie przygotowaliśmy dla inwestorów rynku nieruchomości. Czytając do końca dzisiejszy wpis spotkasz przekierowanie do kolejnego ciekawego wątku kredytowego.

Flip – to określenie z języka angielskiego, na coś co po polsku nazywa się po prostu spekulacją. Chodzi o to, aby taniej kupić i drożej sprzedać. Jak zazwyczaj liczy się Flipa? Cena zakupu przez Ciebie nieruchomości musi być niższa od ceny sprzedaży za jaką Ty będziesz sprzedawał o jakieś 30%. Dodatkowo Twoja cena sprzedaży musi być niższa o 5% – 7% od cen ofertowych na podobnym rynku nieruchomości. Czyli mówiąc wprost, aby flip’ować musisz kupić znacznie taniej nieruchomość, niż jest w rzeczywistości warta.

Jeśli finansujesz zakup kredytem, koniecznie musisz wybrać taki, który spełnia kryterium wejścia (brak prowizji za udzielenie kredytu ) lub wyjścia z kredytu (brak prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu). Najlepiej jeśli jednocześnie unikniesz obu tych opłat. Innymi słowy interesuje Cię tylko kredyt na flipa. Jeśli kiedyś będziesz kupował mieszkanie na kredyt z celem mieszkaniowym, nie inwestycyjnym to koniecznie przeczytaj mój inny artykuł: najtańszy kredyt hipoteczny. W dzisiejszym artykule kredyt na flipa dowiesz się o następujących aspektach inwestowania w nieruchomości:

  • Jakie są koszty związane z zakupem nieruchomości na flipa
  • Ile można na tym zarobić? Czy to jest konkurencyjny rynek, oraz kim są liderzy?
  • Jak uniknąć opłaty za wejście (prowizja za kredyt hipoteczny) i wyjście (prowizja za wcześniejszą spłatę) do kredytu?

Kredyt na flipa – jakie koszty wiążą się z tym finansowaniem?

Te koszty są łatwe do przewidzenia, oto one:

  • Prowizja za kredyt (dalej napiszę, co zrobić aby jej uniknąć)
  • Koszt życia kredytu przez okres kilku miesięcy (w praktyce ten koszt nie ma znaczenia, o czym później napiszę)
  • Koszt remontu
  • Prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu (dalej napiszę, co zrobić aby jej uniknąć)
  • Podatek PCC od zakupu nieruchomości na rynku wtórnym
  • Notariusz

Część z nich jest stała, powtarzalna i zawsze musi być zapłacona. Należą do nich: notariusz, PCC, koszt remontu. Część z nich można omijać zgodnie z literą prawa – podatki, część można uniknąć – opłaty kredytowe. O tym właśnie jest dzisiejszy artykuł. Co zrobić, aby nie zapłacić prowizji za udzielenie kredytu, jak i jego wcześniejszą spłatę? Dlaczego to jest ważne? Bo dla przykładowego mieszkania wymienionego na początku artykułu dzięki takiej operacji finansowej możesz zaoszczędzić 10.000 złotych. Mówi się, że potrzebujesz kwoty trzy krotnie wyższej, aby zacząć swoją przygodę z inwestowaniem w nieruchomości. Ja oferuję Ci dziś możliwość zaoszczędzenia jednej trzeciej takiej kwoty. Musisz przyznać, że to dobry interes? Teraz zapraszam Cię do zapoznania się z informacją, co możesz zrobić aby na flipie zarobić jeszcze więcej?

Brak opłaty za kredyt, brak opłaty za wcześniejszą spłatę.

Pewnie zastanawiasz się, jak to jest możliwe że bank rezygnuje z prowizji za udzielenie kredytu, oraz za jego wcześniejszą spłatę? Właściwie to o opłacie za wcześniejszą spłatę dba ustawa o kredycie hipotecznym. Pewnie myślisz, że jest tutaj gdzieś ukryty tak zwany haczyk? Nic bardziej mylnego. Kredyt na flipa naprawdę istnieje. W moim poprzednim artykule na temat flip’ów pisałem o tym, że nie ma znaczenia koszt kredytu liczony miesięczną ratą.  Innymi słowy nie ma znaczenia czy podejmiesz kredyt na najniższej dziś marży 1,85 (licząc dla kredytu 300.000 z 10% wkładem własnym), czy podejmiesz go na marży 2,8 (licząc dla kredytu 300.000 z 10% wkładem własnym) Pewnie myślisz, że oszalałem? Nie, spójrz poniżej oto wyliczenia. Pokazuję poniżej w przykładzie nr 1 koszt najtańszej dziś oferty kredytu mieszkaniowego, oraz w przykładzie nr 2 koszt najtańszego dziś kredytu inwestorskiego – kredyt na flipa, jaki się pojawił właśnie w ofercie banków:

1 przykład:

koszt kredytu liczony jako koszt miesięcznej raty wynosi 1360,57 zł (marża 1.85 + Wibor 3M – 1,73 w okresie 30 lat)

2 przykład:

koszt kredytu liczony jako koszt miesięcznej raty wynosi 1525,41 zł (marża 2.80 + Wibor 3M – 1,73 w okresie 30 lat)

Jeśli potrzebujesz wsparcia w wyborze kredytu na flipa, skontaktuj się z ekspertem Małycha Busines Finance

Różnica w racie wynosi 164,84 zł w skali miesiąca.  To dużo jeśli rozpatrujemy kredyt w okresie 30 lat (różnica 59.734,92 zł).  To bardzo mało jeśli rozpatrujemy go w okresie maksymalnie sześciu miesięcy (różnica 989,04 zł). Tyle bowiem zakłada się na sprzedaż nieruchomości przeznaczonej na inwestycję. Jeśli dodatkowo powiem Ci, że w pierwszym przypadku musisz zapłacić za prowizję za udzielenie kredyt (1,90% od kwoty kredytu) , oraz zapłacić prowizję za jego wcześniejsza spłatę (2% w okresie pierwszych trzech lat), a w przypadku drugim możesz uniknąć tych opłat (!!!) to okazuje się, że kredyt z pozoru droższy może być dla Ciebie jako inwestora rynku nieruchomości znacznie tańszy. To, co jest bardzo ważne, dziś na rynku mamy taki produkt, który ma droższą cenę odsetek, ale nie ma opłaty za wejście i wyjście z kredytu, to jest kredyt inwestorki.

Czy można z tego żyć?

Znam wielu inwestorów, dla których zakupy nieruchomości w celach inwestycyjnych stały się zawodem. Jeden z naszych klientów wiele lat temu zaczynał od jednego mieszkania na kwartał, a pieniądze pożyczał na rynku prywatnym na 10% w skali roku. Dziś ma kilka ekip budowlanych, a większość transakcji przeprowadza bez udziału kredytu. Musisz jednak wiedzieć, że konkurencja na tym rynku jest ogromna. Dlatego warto podpatrywać najlepszych. Dla mnie osobiście liderem wśród zawodowych fliperów jest inwestor Daniel Siwiec. To co ma do powiedzenia na temat tego typu inwestycji w nieruchomości możesz obejrzeć poniżej.

Podsumowanie.

Koszt kredytu w pierwszym przypadku w 6 miesiącach: prowizja za wejście, rata kredytu, prowizja za wyjście przy sprzedaży mieszkania: 19.863,42 zł

Koszt kredytu w drugim przypadku (kredyt inwestorki dostępny dziś na rynku) w 6 miesiącach: rata kredytu: 9.152,46 zł

Łatwo wyliczyć, że oszczędzasz około 10.000 złotych od najlepszej oferty kredytu mieszkaniowego na rynku. Ale zaraz, zaraz, pewnie się zastanawiasz, to dlaczego mówię że coś droższego jest tańszą ofertą? Bardzo prosto, kupując mieszkanie na wiele lat – dla siebie – nie myślisz o wcześniejszej spłacie. Wtedy akceptujesz koszt prowizji za wejście i martwisz się tylko o koszt miesięcznej raty, bo to ona buduje koszt odsetek w długim okresie czasu. Kupując mieszkanie inwestycyjnie na okres maksymalnie sześciu miesięcy martwisz się o koszty wejścia do kredytu i koszty wyjścia, bo to obniża Twój zysk.

Jeśli już wiesz, jak zaoszczędzić 10.000 złotych na inwestycji w nieruchomości (czyli uniknąć prowizji za udzielenie kredytu, jak i wcześniejszą spłatę) zadzwoń do mnie i przyjdź do naszego biura. Wraz z moim zespołem obsługujemy wielu inwestorów rynku nieruchomości, możesz dołączyć do tej grupy osób a zawsze otrzymasz najtańsze finansowanie. Kredyt na flipa jest dziś dostępny na rynku! Mam nadzieję, że tym dobitnym przykładem przekonałem Cię że dobry ekspert kredytowy jest niezbędny do współpracy z Inwestorem.

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę o finansowanie nieruchomości przeznaczonych na dochód pasywny, koniecznie przeczytaj nasz artykuł na temat finansowania mieszkań pod wynajem: kredyt hipoteczny na mieszkanie pod wynajem.

 

Dawid Małycha – Z miłości do nieruchomości i finansów

Małycha Business Finance – nasze usługi wynagradza bank

Olga i Dawid to właściciele firmy pośrednictwa kredytowego. Posiadają kilkunastoletnie doświadczenie i specjalizują się w finansowaniu nieruchomości. Olga zarządza w biurze linią kredytów na zakup mieszkania w celach mieszkaniowych, Dawid z kolei zajmuje się linią kredytów private banking (kredyty powyżej 1 mln złotych) Wspólnie zarządzają linią kredytów dla Inwestorów, ponieważ oboje kochają nieruchomości. W dwóch ostatnich latach zespół MBF pomógł klientom uzyskać kredyty na kwotę 100 mln złotych.

Jeśli artykuł nie odpowiedział na wszystkie Twoje pytania, skontaktuj się ze mną.

Podziel sie wiedzą:
Facebook
Google+
http://malychabusinessfinance.com/kredyt-na-flipa/
LinkedIn

Może zainteresuje Cię również:

Kredyt hipoteczny a BIK Poważnie rozważasz kredyt hipoteczny, jednak obawiasz się, że bank negatywnie rozpatrzy Twój wniosek, ponieważ… Twoja historia kredytowa nie jest najlepsza? W dzisiejszym artykule: kredyt hipoteczny, a BIK odpowiemy na kluczowe pytania w tym aspekcie...
Doradca Kredytowy czy warto? W dzisiejszym artykule dowiesz się dlaczego doradca kredytowy jest niezbędny dla osób szukających najlepszego kredytu hipotecznego? Pracujemy w tym zawodzie wiele lat, od kilkunastu lat pracujemy w sektorze bankowym. Gdybyśmy mieli odpowiedzieć je...
Finansowanie Pomostowe Finansowanie pomostowe. Nie masz zdolności kredytowej, a masz nieruchomość? Możesz otrzymać kredyt, sprawdź na czym polega taka usługa? Od kilku tygodni planowałem napisać, na czym polega finansowanie pomostowe. Temat jest mocno na czasie, poza ty...
Jak negocjować kredyt hipoteczny? Jak negocjować kredyt hipoteczny skutecznie? Poznaj 4 elementy zwiększające możliwości negocjacji z bankiem, a  zaoszczędzisz dużo pieniędzy! W naszej branży wiedza z zakresu jak negocjować kredyt hipoteczny jest w czymś rodzaju Złotego Grala. Ostat...

Oceń powyższy artykuł

Zostaw proszę komentarzKredyty hipoteczne ING - co warto wiedzieć? - Małycha Business Finance

10 miesięcy ago

[…] nie ma większego znaczenia. Czemu tak jest? Możesz o tym przeczytać w innym naszym artykule kredyt na flipa. Można więc przyznać, że kredyty hipoteczne ING wspierają inwestorów rynku nieruchomości w […]

Kredyt hipoteczny na mieszkanie pod wynajem - Małycha Business Finance

7 miesięcy ago

[…] Kredyt na Flipa – jak zaoszczędzić 10.000 złotych finansując mieszkanie przeznaczone na inwest… […]

Flipping Mieszkań - Małycha Business Finance

5 miesięcy ago

[…] w nieruchomości poprzez tanie finansowanie bankowe koniecznie przeczytaj nasz artykuł kredyt na flipa. Dzięki tej wiedzy będziesz wiedział na co zwrócić uwagę przy wyborze finansowania, oraz […]

ArFeN

2 miesiące ago

Nie wiedziałem, że jest coś takiego jak kredyt na flippa
Dorzucam swoją poradę
ekonomiczny-wojownik.pl/finanse/jak-rozbic-bank-jak-wziac-kredyt

Dawid Małycha

2 miesiące ago

tak, po wycofaniu z rynku kilka lat temu kredytu w Nordea Bank – kredyt Komfort – to była linia kredytowa zabezpieczona hipoteką, rynek sam wymyślił nowy produkt. życie nie zna próżni 🙂

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Potrzebujesz najlepszego kredytu? Napisz do Nas!

logo_mbf_wh

Znajdź Nas:

Skontaktuj się z Nami

©2017 Małycha Business Finance