Kredyty hipoteczne ING – co warto wiedzieć?

Kredyty hipoteczne ING Bank Śląski S.A. uważane są za jedne z najlepszych rozwiązań na rynku kredytów mieszkaniowych. Warto wiedzieć, że ING od kilku lat szczególnie upodobał sobie finansowanie kredytów hipotecznych. Pracujemy jako ekspert kredytowy, oraz właściciele firmy pośrednictwa kredytowego. Możemy więc powiedzieć od kuchni” jak wygląda ten bank, ten produkt i finalnie jakie odczucia posiadają klienci korzystający z oferty banku. Chciałabym jednocześnie zaznaczyć, że nie jest to artykuł sponsorowany.  Statystycznie większość klientów naszego biura wybiera tą właśnie ofertę. Pomyśleliśmy więc, że to dobry pomysł aby opisać ją w szczegółach. Pracujemy jako doradca kredytowy i mamy wrażenie, że wiemy bardzo dużo na temat ofert wszystkich banków. Dziś skupimy się na banku ING. Zresztą, co tu dużo mówić, nasi klienci nas do tego zainspirowali.

W dzisiejszym artykule kredyty hipoteczne ING nie będziemy skupiać się na cenie kredytu, ponieważ wszyscy wiedzą że jest dobra. Zamiast tego opiszemy parametry produktu, których nie można znaleźć w standardowym opisie oferty, ani w tabeli opłat i prowizji banku. Wierzymy, że będzie to dla Was prawdziwa wartość dodana, coś czego nie można znaleźć w innym miejscu w internecie. Dzięki temu nasz blog mieszkaniowy będzie dla Ciebie jeszcze ciekawszym miejscem.


Kredyty hipoteczne ING – jak czytać nasz artykuł?


Naszą intencją jest przedstawienie tego artykułu w taki sposób, jakbyście byli na spotkaniu w naszym biurze. Dlatego podzielimy go na kilka części. Po pierwsze pokażemy Wam, jak bank liczy zdolność kredytową. Następnie przedstawimy ofertę banku. Kolejnym etapem artykułu będzie opisanie procesu kredytowego wraz z ciekawostkami proceduralnymi i naszymi wolnymi wnioskami. Na koniec gratka dla klientów Premium, oraz inwestorów rynku nieruchomości – jak bank z Wami współpracuje. Wierzymy, że taki podział tekstu na etapy pozwoli Wam łatwo nawigować po całym artykule. Zaczynajmy! W dzisiejszym wpisie Kredyty hipoteczne ING — co warto wiedzieć” przeczytacie na temat:

  • Jakie są plusy i minusy zaciągania kredytu mieszkaniowego w ING Bank Śląski S.A.
  • W jaki sposób można wcześniejszej spłacić kredyt w ING Bank Śląski S.A.
  • O ubezpieczeniach do kredytu mieszkaniowego w ING Bank Śląski S.A.
  • Czy ING jest bankiem dla inwestorów rynku nieruchomości i Klientów premium? Czy kredytem ING można finansować luksusowe mieszkania?
  • Co można negocjować z bankiem?

Kredyty hipoteczne ING Bank Śląski a rodzaje uzyskiwanych dochodów


1. Umowa o pracę czas nieokreślony

Jeśli kredytobiorca zatrudniony jest od minimum 3 miesięcy,  ING Bank Śląski S.A akceptuje umowy na czas nieokreślony. Jest możliwość akceptacji dochodu już po jednym miesiącu, jeśli kredytobiorca udowodni 6-miesięczny staż pracy na podstawie umowy o pracę. Jak liczy zdolność kredytową ten ING? Bank wylicza średnią za ostatnie 3 miesiące lub krótszą, jeśli zatrudnienie w obecnym miejscu zatrudnienia trwa krócej. Bardzo lubię ten bank, ponieważ można tu stosować odstępstwa. Kilka przykładów. Jeśli otrzymujesz wynagrodzenie do ręki bank to zaakceptuje pod warunkiem, że przedstawisz raport składek odprowadzonych do ZUS. Inny przykład. Jeśli Twoja średnia za okres 6–12 miesięcy wypada lepiej ze względu na premie lub prowizje, ING Bank Śląski może także wziąć te dane pod uwagę przy liczeniu zdolności. Promesa zatrudnienia to także odstępstwo od procedur. Odstępstwa akceptowane są przez analityka bankowego.

2. Umowa o pracę czas określony

Może zostać zaakceptowana przez bank w przypadku, kiedy umowa trwała od minimum 6 miesięcy wstecz oraz będzie trwać przez minimum 12 miesięcy w przód.

3. Umowa zlecenie i umowa o dzieło 

Umowa zlecenie i dzieło przestała być w banku dochodem, jaki jest akceptowalny przez ryzyko kredytowe. Taka sytuacja wydarzyła się w ostatnich miesiącach i jest konsekwentnym działaniem banku na rzecz zaostrzenia polityki kredytowej.

4. Działalność gospodarcza

Powinna być prowadzona od min. 12 miesięcy i nie musisz przedstawiać PIT, jeśli rozpoczniesz prowadzenie firmy w styczniu. W drodze odstępstwa bank może się zgodzić się na krótszy okres prowadzenia działalności. Musisz wtedy wykazać, że działalność jest kontynuacją poprzedniej formy zatrudnienia. Jakiś przykład? Pracujesz jako programista w firmie informatycznej i zmieniasz formę zatrudnienia. Nadal świadczysz usługi dla tego samego pracodawcy, bądź kilku jednocześnie wykonując te same obowiązki.

5. Dochody z najmu

ING dla kredytów hipotecznych zaprzestał akceptować dochody uzyskiwane z najmu, co jest bardzo słabą informacją dla inwestorów rynku nieruchomości. Mniej więcej rok temu bank akceptował około 30% takich dochodów. Jak widać polityka banku w zakresie ryzyka kredytowego uległa w ostatnim czasie mocnemu zaostrzeniu.

6. Dochody premium

Kredyty hipoteczne ING nie są przeznaczone dla klienta segmentu premium ze względu w ograniczeniach maksymalnej kwoty kredytu (1,5 mln złotych). Napiszemy o tym później bardziej szczegółowo. Trzeba jednak przyznać że bank dobrze sobie radzi z dochodami klientów premium.


Kredyty hipoteczne ING – oferta 


1. Wymagany wkład własny

Bank, jako jeden z trzech obecnie na rynku wymaga by kredytobiorca wniósł minimum 20% wkładu własnego. Wkład własny musi być wpłacony gotówką w przypadku zakupu nieruchomości. Jeśli budujesz dom możesz wnieść wkład własny w postaci działki i poprzez wykonane nakłady inwestycyjne. To, co ważne i o co pytają nas często inwestorzy rynku nieruchomości. Bank nie akceptuje wkładu w postaci zabezpieczenia na drugiej nieruchomości. Młode osoby z kolei pytają o możliwość dopłaty środków pochodzących z książeczki mieszkaniowej. To także nie jest możliwe. Jako ekspert kredytowy bardzo lubię ten bank i jego ofertę, choć trzeba przyznać że nie jest ona dedykowana dla wszystkich.

Czasami zdarzają się bardzo dobre wyceny nieruchomości i tutaj bank także ma konserwatywne stanowisko. Do wkładu własnego nie zostanie zaakceptowana różnica wynikająca między wartością z wyceny a wartości transakcyjną. Bank jednak zezwala na tak zwane  finansowanie naprzemienne. Mianem tym określa się płatności realizowane na przemian z bankiem. Bank zawsze wypłaca ostatnią transzę kredytu. W tym przypadku powinieneś posiadać jednak 40% wkładu własnego. Z naszego doświadczenia wynika, że nie każdy ekspert kredytowy ma tą wiedzę, więc ten punkt może być dla Ciebie szczególnie ciekawy. Podsumowując kredyty hipoteczne ING wymagają więc większego wkładu własnego porównując to z innymi bankami w Polsce.

2. Wcześniejsza splata kredytu

Tutaj bank wyszedł frontem do klienta. Nadpłata kredytu, jak i jego całkowita spłata jest możliwa od pierwszego dnia bez dodatkowych opłat. To zupełnie inaczej, niż większość banków. To duży plus. Zwracają na to uwagę zarówno klienci masowi, jak i inwestorzy rynku nieruchomości, a także klienci premium. W przypadku inwestycji w luksusowe mieszkania, a to zdarza się coraz częściej, ten aspekt będzie ważny. Tutaj jest ciekawostka. Wiele banków po wprowadzeniu ustawy o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami zmieniło swoje stanowisko. Innymi słowy wprowadziło opłatę w wysokości 3% od wcześniejszej spłaty w okresie pierwszych trzech lat kredytu. ING z kolei wyszedł myśleniem z pudełka, zostawiając w tym aspekcie świetne warunki dla klientów – czyli brak opłat za nadpłatę i całkowitą spłatę. Z pełną odpowiedzialnością jako ekspert kredytowy mogę więc napisać, że kredyty hipoteczne ING wspierają wcześniejszą spłatę kredytu.

Bankowość elektroniczna, która w ING uważana jest za nowoczesną (tak mówią nasi klienci) pozwala dokonywać nadpłat w formie przelewu. Jest to szczególnie pomocne w przypadku niewielkich kwot nadpłat. Nasi klienci bardzo chwalą sobie tą możliwość. Wcześniejsza spłata oznacza obniżenie raty. Po dokonaniu nadpłaty kredytu bank dokonuje przeliczenia harmonogramu płatności. Wcześniejsza spłata kredytu to jeden z ważniejszych parametrów kredytu, jakie są inne możesz sprawdzić w innym naszym artykule najtańszy kredyt hipoteczny.

3. Wycena nieruchomości

Wycena nieruchomość w ING może być przeprowadzona na dwa sposoby. Jako klient możesz przedstawić wycenę przygotowaną przez Twojego rzeczoznawcę, a możesz także skorzystać z wyceny banku. W drugiej opcji zapłacisz 420 PLN dla wyceny mieszkań i działek, 680 PLN dla wyceny domów jednorodzinnych i 1 100 PLN dla nieruchomości niestandardowych.

4. Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego

Bank ING nie wymaga ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, ponieważ wymaga 20% wkładu własnego.

5. Ubezpieczenie na życie i utraty pracy

Bank oferuje dwie opcje ubezpieczenia: Życie Plus oraz Bezpieczny Kredyt. Opcją najczęściej wybieraną przez klientów naszego biura jest opcja Życie Plus. Jest to zabezpieczenie wyłącznie na życie.  Miesięczna kwota tego ubezpieczenia to 0,035% od salda zadłużenia. Łatwo policzyć, że każde 100 000 PLN salda zadłużenia kosztuje 35 PLN w skali miesiąca.

Druga opcja to Bezpieczny Kredyt. Jest to wersja rozszerzona, zabezpiecza Twoje życie i utratę pracy.  Kosztuje 0,055% miesięcznie od bieżącego salda zadłużenia. Licząc prosto, od każdych 100 000 PLN salda zadłużenia trzeba będzie płacić 55 PLN w skali miesiąca.

Warto wiedzieć, że ubezpieczenie Życie Plus i Bezpieczny Kredyt są dostępne tylko do kwoty kredytu 700 000 PLN oraz dla ludzi, którzy na moment złożenia wniosku nie przekroczyli 50 lat. Co więc bank oferuje dla klientów premium? Trzeba uczciwie przyznać, że bank wypada tutaj słabo. Stawka ubezpieczenia jest wysoka i wynosi 0,12% od salda zadłużenia w skali miesiąca. Oznacza to koszt 120 PLN za każde 100 000 PLN kredytu. Dla kredytu o wartości 700 000 PLN będzie to 740 PLN w skali miesiąca. To dużo.

Bank wymaga, by składki ubezpieczeniowe opłacać przez min. 3 lata. Ustawa o kredycie hipotecznym określa, że klient musi mieć wybór, w praktyce bank nie może nikogo zmusić do podjęcia kredytu z ubezpieczeniem. Dlatego bank zezwala na rezygnację z produktów ubezpieczeniowych. Rezygnacja z ubezpieczenia w okresie pierwszych 3 lat kredytu oznacza wzrost marży o 0,4 p.p. do końca okresu kredytowania. Po tym czasie możesz bezpłatnie zrezygnować z ubezpieczenia.

6. Ubezpieczenie nieruchomości

Jak każdy inny bank, tak ING wymaga również, aby nieruchomość została ubezpieczona od tzw. ognia. Ubezpieczenie to obejmuje w swym zakresie zabezpieczenie przed pożarem, zalaniem i zdarzeniami losowymi. Takie ubezpieczenie możesz wykupić w banku, ale bank nie wymaga tego do przedstawienia promocyjnej oferty. Istnieje udogodnienie  jeśli wykupisz ubezpieczenie w banku. Bank może ubezpieczyć mieszkanie licząc składkę od wartości kredytu, nie ceny zakupu. Taka promocja.

7. Ubezpieczenie pomostowe

Ubezpieczenie pomostowe w ING jest zazwyczaj najtańszym ubezpieczeniem wśród wszystkich ofert kredytów hipotecznych i aktualnie kosztuje 0,05 p.p. W porównaniu z innymi bankami jest to bardzo duża oszczędność pieniędzy.

8. Koszt kredytu hipotecznego w ING

Jest taki magiczny parametr, który każdy ekspert kredytowy bardzo lubi. To koszt kredytu hipotecznego. Parametr ten definiuje wszystkie koszta związane z kredytem: koszt odsetek, prowizji, ubezpieczeń, wyceny, dodatkowych produktów. Trzeba uczciwie przyznać, że na dziś (Luty 2018) ING jest liderem od wielu miesięcy w tym parametrze, a właśnie koszt kredytu hipotecznego bardzo często wpływa na ostateczną decyzję klienta. Abstrahuję tutaj od sytuacji, kiedy negocjujemy warunki z innymi bankami, bądź kiedy wykorzystujemy inne promocje. W standardowym układzie ING jest jednak jednym z korzystniejszych cenowo banków dla klienta. O szczegółach ceny kredytu rozmawiamy z klientami podczas spotkania w biurze.


Kredyty hipoteczne ING a proces kredytowy


 1. Decyzja wstępna — co to oznacza?

Tylko kilka banków w Polsce wydaje wstępną decyzję finansową. ING jest w tym gronie i jako jedyny wydaje promesę kredytową. Oznacza to, że bank sprawdził Twoją zdolność kredytową. Gwarantuje też przyznanie kredytu, pod warunkiem wyceny nieruchomości na poziomie jaki przyjął do analizy finansowej. W standardowych czasach operacyjnych bank wydaje promesę w przeciągu 5-6 dni roboczych, w okresie promocji ten czas wydłuża się nawet do 14-15 dni. Warto jednak wiedzieć o kilku rzeczach. Bank od jakiegoś czasu wprowadził dodatkowy szczebel decyzyjny. Oznacza to, że mniej więcej 40% wniosków (według informacji uzyskanych z departamentu wsparcia sprzedaży banku) kierowanych jest do dodatkowej analizy. Może zdarzyć się, że bank odmówi przyznania kredytu zazwyczaj wysyłając informację o treści: wysokie ryzyko banku.

Kredyty hipoteczne ING co do zasady więc są przewidywalnym procesem. Twój ekspert kredytowy musi mieć jednak szeroką wiedzę i doświadczenie we współpracy z bankiem, aby móc rzetelnie ocenić Twoje szanse na kredyt. Ostatnia ciekawa kwestia. Aby otrzymać decyzję finansową nie musisz mieć podpisanej umowy przedwstępnej ze zbywcą nieruchomości. Wystarczy, że przedstawisz wymagane dokumenty finansowe, oraz Twój ekspert kredytowy pomoże wypełnić Ci wnioski do banku.

2. Kredyt hipoteczny ING – współpraca z pośrednikami kredytowymi

Z naszego doświadczenia w kontaktach z klientami wynika, że jesteście zawsze tym zainteresowani. Proces kredytowy dla kredytu hipotecznego w ING jest bardzo klarowny. O czasach operacyjnych dla wydania decyzji finansowej pisaliśmy powyżej. Zaraz po niej bank wysyła promesę kredytową z podanym nr rachunku do wpłaty dla zamówienia wyceny nieruchomości. Na taką czeka się około 5-6 dni roboczych. Zazwyczaj potwierdzamy dla klientów, czy bank zaakceptował wartość nieruchomości? Może Was zaskoczymy, ale różnicę w wycenach w innych bankach zdarzają się dosyć często, dlatego pilnujemy tego aspektu dla naszych klientów. Na decyzję ostateczną czeka się następnie do 3 dni roboczych.

Proces kredytowy w ING działa sprawnie, jeśli nie ma kolejek w banku. Może się jednak zdarzyć, że będziecie długo czekać na wydanie decyzji kredytowej w ING hipoteczny. Zależy to od aktualnej promocji banku i zainteresowania nią klientów. Tu warto dodać jeszcze jedno słowo na temat współpracy banku z biurami pośrednictwa kredytowego. System obsługi takich partnerów uważany jest przez rynek za jeden z najlepszych. Widać, że bank stawia na długotrwałą współpracę z pośrednikami wiedząc, że koszt pozyskania kredytu przez partnera zewnętrznego jest tańszy, niż przez pracownika banku.

3. Negocjacje kredytu hipotecznego ING

W tym aspekcie bank stosuje ciekawą politykę, zupełnie odmienną od większości banków w Polsce. Bank nie negocjuje. ING woli stracić klienta, niż bić się o marżę z innym bankiem. Bank wychodzi z założenia, że jako jedyny na rynku pozwala wybrać klientowi ofertę z prowizją, lub bez prowizji. W tym drugim przypadku podwyższa marżę i tak odbiera ten koszt w trakcie spłaty kredytu. Osobiście uważam, że jest to przejrzyste, uczciwe i może to być przykładem dla innych banków, jak świetnie można rozwiązać system negocjacji. Bank zostawia sobie jednak furtkę dla klientów segmentu private banking – to dobra informacja dla klientów premium. Kredyty hipoteczne ING nie są jednak uważane za lidera rynku premium, szerzej o tym piszemy w kolejnym punkcie.

4. Ciekawostki proceduralne

Dziś w dobie ogromnej konkurencji każdy bank stara się wyróżnić czymś, ponad inne banki i przygotować tym samym udogodnienia dla swoich klientów. I tak właśnie w ING Bank Śląski S.A. pozwala na wydanie promesy kredytowej na podstawie złożenia wniosku i dokumentów finansowych. Innymi słowy bank wydaje decyzję finansową bez umowy przedwstępnej, bądź rezerwacyjnej. Idąc na negocjacje ze zbywcą nieruchomości Twój ekspert kredytowy może zapewnić Ci komfort posiadania decyzji kredytowej w ręku. Jeśli dla Twojego Zbywcy czas jest ważny wyobraź sobie jaką uzyskujesz przewagą nad innymi kupującymi?

Kolejnym udogodnieniem jest możliwość aplikowania o kredyt bez przedstawiania zaświadczenia o zarobkach, jeśli jesteś klientem banku.

Następną ciekawą sprawą jest fakt, że bank uruchamia pierwszą transzę kredytu w oddziale w przeciągu godziny od dostarczenia kompletu dokumentów. Jest to bardzo pomocne w sytuacji, kiedy terminy obowiązujące na umowie deweloperskiej, lub umowie notarialnej dla rynku wtórnego są bliskie.

Trzeba przyznać, że kredyty hipoteczne ING posiadają kilka przewag konkurencyjnych nad innymi bankami.


Kredyty hipoteczne ING a klienci Private Banking – kredyty Premium


Poza możliwością negocjacji cenowych z bankiem dla klientów segmentu private banking trzeba przyznać, że bank wypada słabo w tym aspekcie. O komentarz poprosiłam tutaj mojego męża, który specjalizuje się w kredytach premium. Dawid na co dzień pracuje jako doradca luksusowych nieruchomości. Pomaga klientom kupić i sprzedać luksusowe mieszkania, oraz ma ogromną wiedzę w finansowaniu domów i apartamentów. Dlatego poprosiłam go o komentarz:

„Rynek kredytowy dla klientów segmentu premium w Polsce w praktyce nie istnieje. Tylko kilka banków ma jakiś pomysł na ten segment klienta. Bardzo lubię bank ING, za prostotę w ofercie, świetną cenę i doskonałe rozwiązania informatyczne. Nie wymieniłem jednak aspektu kredytu premium, bo taki tam nie istnieje. Kredyty do 1,5 mln to nie kredyty premium. A koszt wymaganego ubezpieczenia dla takiego wolumenu powoduje, że nawet negocjacje cenowe z bankiem nie mają sensu. Luksusowe mieszkania finansuje się dziś w innych bankach. Wniosek jest więc jeden — na rynku kredytów premium mogą być inne, lepsze rozwiązania”


Kredyty dla Inwestorów w banku ING


Bank w swojej ofercie doskonale nadaje się do flipów, słabiej wypada tutaj zakup na długoterminowy wynajem ponieważ bank wymaga 20% wkładu własnego. Jak pisaliśmy w części dotyczącej dochodów bank bardzo krytycznie patrzy na dochody uzyskiwane z najmu, praktycznie ich nie akceptuje. Dla uzyskania najlepszych rentowności zaangażowanie gotówkowe powinno być jak najniższe, więc ta oferta nie jest atrakcyjna. Kupno nieruchomości z zamiarem jej sprzedaży z zyskiem to jednak inny temat. Bank oferuje zazwyczaj wybór: oferta z prowizją tańsza w całkowitym koszcie kredytu, oraz oferta bez prowizji z wyższą marżą, która w krótkim okresie czasu nie ma większego znaczenia. Czemu tak jest? Możesz o tym przeczytać w innym naszym artykule kredyt na flipa. Można więc przyznać, że kredyty hipoteczne ING wspierają inwestorów rynku nieruchomości w zakresie strategii szybkiej sprzedaży nieruchomości.


Kredyty hipoteczne ING – Podsumowanie


Z naszego doświadczenia we współpracy z klientami wynika, że ten bank wybierają osoby oczekujące od banku prostoty i doskonałych rozwiązań informatycznych. Pomijam nadal aspekt cenowy, bo bank zazwyczaj wypada tutaj bardzo dobrze. Osoby ceniące możliwość wcześniejszej spłaty kredytu również często zostają klientami banku. Kredyty hipoteczne ING nie są jednak przeznaczone dla klientów premium. Luksusowe mieszkania finansuje się dzisiaj w innych bankach. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że to bank który ma świetny proces kredytowy, bardzo dobrą jakość obsługi klienta w oddziale banku. Na koniec raz jeszcze powtórzę, że nie był to artykuł sponsorowany. Nasi klienci po prostu statystycznie wybierają bardzo często kredyt mieszkaniowy ING.

ZŁÓŻ WNIOSEK O KREDYT HIPOTECZNY ING

Także reklamy banku przez wielu ekspertów uważane są świetne, przygotowane ze smakiem i nie nachalne. Dla przypomnienia jedna z nich, która kilka lat temu była hitem internetu!

 

Kolejny ciekawy wpis na temat kredytów hipotecznych ⤵️

Ten wpis zainspirował nas do napisania cyklu artykułów o innych bankach. Daj nam koniecznie znać w komentarzu poniżej, czy ma to sens? Kredyty hipoteczne ING z pewnością są warte uwagi każdego klienta posiadającego wkład własny na poziomie 20%. Zazwyczaj są ciekawą ofertą, nie zawsze najlepszą. Jeśli chcesz porównać kredyty hipoteczne ING z innym ofertami banku koniecznie się do nas zgłoś. Nasz zespół pomoże Ci w wyborze najlepszej oferty. Dziś zapraszamy Cię do zapoznania się z artykułem na temat kolejnego banku: kredyt hipoteczny w PKO BP.


Zleć Nam Pozyskanie Najlepszego Kredytu Hipotecznego

Profesjonalizm, wiedza, doświadczenie


Olga Małycha – Ekspert Kredytów Hipotecznych


Obserwuj nas na Facebook: Małycha Business Finance i Małycha Nieruchomości Premium

 


Pomocne Materiały:


Strony, osoby i tematy wymienione we wpisie:


Sprawdź nasz blog nieruchomości:


Małycha Business Finance – Z miłości do nieruchomości i finansów  – nasze usługi wynagradza bank

doradca kredytowyOlga i Dawid Małycha to właściciele firmy pośrednictwa kredytowego, oraz agencji nieruchomości operującej na rynku Premium i mieszkań inwestycyjnych.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje kariery zawodowe w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

W dwóch ostatnich latach zespół MBF pomógł klientom uzyskać kredyty na kwotę 100 mln złotych. Olga zarządza w biurze linią kredytów na zakup mieszkania w celach mieszkaniowych, Dawid z kolei zajmuje się linią kredytów private banking (kredyty powyżej 1 mln złotych). Wspólnie zarządzają linią kredytów dla Inwestorów.

Agencja nieruchomości dostarcza dla klientów specjalnie przygotowane mieszkania przeznaczone pod wynajem. Dawid prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości rynku Premium.

Szukasz możliwości na rynku nieruchomości? Sprawdź ten adres Małycha Nieruchomości Premium

Oceń powyższy artykuł:

Zostaw proszę komentarz



Kredyt hipoteczny w PKO BP - Małycha Business Finance

7 lat ago

[…] pozyskując w inteligentny sposób nowych klientów. O innym banku możesz przeczytać tutaj: kredyty hipoteczne ING. Mam nadzieję, że ten artykuł przybliżył Ci ten bank, jak i jego ofertę. Na pewno warto […]

Odmowa kredytu hipotecznego - najczęściej popełniane błędy kredytobiorców. - Małycha Business Finance

7 lat ago

[…] oferty kredytów hipotecznych dwóch kluczowych banków w Polsce. Kredyt hipoteczny w PKO BP, oraz kredyty hipoteczne ING. Te artykuły okazały się bardzo przydatne dla naszych […]

Kredyt hipoteczny w PKO BP - Małycha Business Finance

6 lat ago

[…] jako powód podając, że jest polskim bankiem. W ostatnim tygodniu opisaliśmy na naszym blogu kredyty hipoteczne w ING. Dziś skupimy się na banku PKO BP – największym banku w naszym kraju i jednocześnie […]

Ustawa o kredycie hipotecznym - Małycha Business Finance

6 lat ago

[…] porównanie dwóch czołowych banków na polskim rynku kredytów hipotecznych. Zaczęliśmy od kredyty hipoteczne ING. Po zapoznaniu się z dzisiejszym wpisem Wasza wiedza powinna być już znacznie większa i […]

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Czy jesteś ciekawy
kim jesteśmy?

Potrzebujesz najlepszego kredytu? Napisz do Nas!