Najtańszy kredyt hipoteczny

5/5 - (1 vote)


Najtańszy kredyt hipoteczny to bez wątpienia marzenie wielu Polaków. W dzisiejszym artykule postaram się przedstawić, co należy zrobić, aby znaleźć się w grupie osób zadowolonych z tak trudnego wyboru, jakim jest kredyt hipoteczny. Zawsze wspominam swoim Klientom, że najtańszy kredyt hipoteczny jest możliwy do uzyskania, jednak jest to produkt wielowątkowy. Brak wiedzy na ten temat może spowodować, że potencjalny kredytobiorca zagubi się w wielu dostępnych ofertach na rynku.

Nazywam się Olga Małycha i pracuję jako Ekspert Kredytów Hipotecznych. Mój mąż Dawid jest natomiast odpowiedzialny za drugi dział naszej firmy, agencję nieruchomości rynku inwestycyjnego Małycha Nieruchomości Premium. Często dzielimy się swoją wiedzą, którą zdobyliśmy przez wiele lat zarówno w bankowości i branży kredytowej, jak i na rynku nieruchomości Premium. Tym razem przedstawimy Wam wytyczne, na jakie należy zwrócić uwagę wybierając najtańszy kredyt hipoteczny.

Czego można dowiedzieć się z artykułu?

  • W jaki sposób można uzyskać najtańszy kredyt hipoteczny?
  • Jak wybrać doradcę kredytowego?
  • W jaki sposób sprawdzić doświadczenie eksperta kredytowego?
  • Czy Ekspert kredytowy polecany przez dewelopera jest godny zaufania?
  • Jakie są kluczowe parametry kredytu hipotecznego?
  • Co powinieneś otrzymać na koniec spotkania od pośrednika kredytowego?

Najtańszy kredyt hipoteczny – od czego zacząć?


Pod pewnym warunkami najtańszy kredyt hipoteczny jest bardzo łatwy do uzyskania. Należy jednak posiadać odpowiednią wiedzę. Przede wszystkim musisz uświadomić sobie, jaką posiadasz zdolność kredytową oraz czy Twoje zarobki wraz z premią są akceptowalne w całości przez bank. Co natomiast, jeżeli dotyczy Cię kwestia jaką jest kredyt hipoteczny a umowa zlecenie? A co jeśli otrzymałeś podwyżkę lub jako przedsiębiorecę interesuje Cię kredyt hipoteczny a działalność gospodarcza i nie zawsze wykazujesz dochód? Co zrobisz, gdy posiadasz zatrudnienie w formie jaką jest umowa o pracę a kredyt hipoteczny, która kończy się za kilka miesięcy? O co chodzi z tymi wszystkimi ubezpieczeniami? Czy musisz posiadać ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym? Dlaczego bank chce zaoferować swój produkt, a nie akceptuje Twojego?

No właśnie, chcąc odpowiedzieć na te pytania musisz posiadać odpowiednią wiedzę, albo potrzebny jest Ci świetny ekspert kredytowy! Zakładam, że druga opcja będzie prostsza do pozyskania. Przygotowując się do procesu. kredytowego warto wiedzieć, jakim ważnym wątkiem jest kredyt hipoteczny a zatrudnienie. Wielu osób może również dotyczyć kwestia, jaką jest kredyt hipoteczny a zmiana pracy.


Najtańszy kredyt hipoteczny – jak wybrać eksperta kredytowego?


Doradca kredytowy czy warto – takie pytanie zadaje sobie niejedna osoba, przygotowująca się do procesu kredytowego. Ekspert kredytowy powinien być polecony bądź taki, który ma duże doświadczanie w tym zawodzie. Jak to sprawdzić? To proste. Sprawdź jego stronę internetową oraz media społecznościowe. Dziś łatwo znaleźć opinie o innych.Ekspert kredytowy służy dużym wsparciem dla zapracowanych (chyba dziś dla wszystkich). Masz możliwość zbadania zdolności kredytowej we wszystkich bankach, do tego bezpłatnie. Jak to możliwe? Ten status regulowany jest poprzez ustawę o kredycie hipotecznym. Mówi ona m.in. o tym, że wynagrodzenie pośrednika kredytowego leży po stronie banku.

Dziś jest tak, że wiele osób uważa się za ekspertów kredytowych. To, że przy okazji zajmują się także innymi rzeczami nie związanymi ze światem finansów to inna sprawa. Dlatego należy wybrać dobrze, to rzecz fundamentalna. Od wiedzy i doświadczenia takiej osoby zależy następnie Twoja finansowa przyszłość. Warto zapytać znajomych, szczególnie tych, którzy już wzięli kredyt mieszkaniowy. Na pewno mogą kogoś polecić lub też odradzić.


Jak sprawdzić doświadczenie Eksperta kredytowego?


Wybierając eksperta kredytowego należy sprawdzić doświadczenie takiej osoby. Przede wszystkim dobrze wiedzieć, ile lat pracuje w branży, ile obsłużyła w tym czasie Klientów oraz warto zapytać o rekomendacje. Dobry ekspert kredytowy powinien mieć własną stronę internetową oraz prowadzić profile w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się wiedzą. Olbrzymią wartością byłoby to, gdyby tworzył do tego blog. Oznacza to, że żyje swoim zawodem. Kiedy można uważać, że dana osoba jest godna polecania? Gdy finalizuje średnio miesięcznie przynajmniej kilka spraw kredytowych. Ogólnie przygotowując się do spotkania z Ekspertem kredytowym warto wiedzieć, o co pytać doradcę kredytowego.


Czy Ekspert kredytowy polecany przez dewelopera jest godny zaufania?


Często klienci opowiadają nam, że trafiają na pośredników kredytowych pracujących w biurze dewelopera. To dobrze, że deweloper posiada biuro kredytowe. Powinien mieć jednak zewnętrznych doradców, nie stacjonarnych. Nie jest dobrze dla Ciebie, jeśli zdecydujesz się na współpracę z taką osobą. Oznacza to bowiem, że nie potrafi poradzić sobie na dzisiejszym konkurencyjnym rynku. To w mniejszym, bądź większym stopniu przełoży się na Twoją sprawę kredytową. Potwierdzone jest to w większości przypadków trudnymi doświadczeniami naszych klientów i naszą ciężką pracą, kiedy musimy w biurze poprawiać różne sprawy kredytowe.


Najtańszy kredyt hipoteczny – kluczowe elementy kredytu


Najtańszy kredyt mieszkaniowy jest prostym kredytem, ale wielowątkowym. Każdy potencjalny kredytobiorca powinien mieć świadomość, na co dokładnie zwracać uwagę wnioskując o najkorzystniejszy kredyt hipoteczny. Istnieje kilka elementów, o których bezsprzecznie warto pamiętać.


Najtańszy kredyt hipoteczny a bank


Dziś kilka banków jest w przededniu zmiany właściciela. Co to oznacza? Za chwilę tam będzie wielki chaos, zmiana struktur, procedur, sieci sprzedaży. Warto to wziąć pod uwagę. Co do zasady Twoje warunki pozostaną niezmienne po ewentualnej zmianie właściciela banku. Proces obsługi kredytu może jednak ulec zmianie. Porównanie kredytów hipotecznych znajdziesz na naszej stronie!


Najtańszy kredyt hipoteczny a marża


To kluczowy parametr jeśli chcesz uzyskać najtańszy kredyt hipoteczny. Marża kredytu musi być jak najniższa, ponieważ jest to inaczej zarobek banku. Marża kredytu jest jednym z dwóch parametrów budujących oprocentowanie kredytu. Drugim parametrem jest WIBOR. Na jego wysokość nie masz wpływu, zależy bowiem od wysokości stóp procentowych w Polsce. Ogólnie mówiąc, warto wiedzieć co to jest WIBOR, szczególnie wnioskując o najtańszy kredyt hipoteczny.  Najważniejsza jest wysokość marży banku, oczywiście im niższa, tym lepiej. Zadaniem Twojego eksperta kredytowego powinno być wynegocjowanie tego parametru kredytu dla Ciebie. Klienci często uważają, że marża kredytu jest mniej ważnym parametrem, niż RRSO. Dlaczego tak nie jest? Przeczytaj w naszym wpisie RRSO a kredyt hipoteczny!


Najtańszy kredyt hipoteczny a ubezpieczenia na życie i utraty pracy


Banki często pokazują promocje oferując niskie marże w zamian za różnego rodzaju ubezpieczenia. Czy to się opłaca? Generalnie możemy wyróżnić ubezpieczenia od utraty pracy oraz ubezpieczenia życia. Takie produkty oferowane są przez banki w okresie trzech, pięciu, dziesięciu lat i całego okresu kredytowania. Oczywiście co bank, to inna polityka w tym zakresie. Ważne jest, aby Twój doradca kredytowy pokazał Ci, jaki to ma wpływ na całkowity koszt kredytu hipotecznego. Może bowiem zdarzyć się tak, że drogie z pozoru ubezpieczenie pomniejsza na tyle koszt odsetkowy całego kredytu, że dodatkowe ubezpieczenie staje się dla Ciebie opłacalne.

Nasze prywatne zdanie jest jednak takie, że kredyt mieszkaniowy w fazie wejścia nie powinien dużo kosztować. Niektóre z tych ubezpieczeń powodują jednak, że koszty początkowe mogą zostać zachwiane. Przykład? Jeden z banków oferuje dziś marżę na poziomie 1,83 (I kwartał 2018 roku) przy zerowej prowizji, ale z ubezpieczeniem od utraty pracy. Takie ubezpieczenie kosztuje 3,25% na start licząc od kwoty kredytu. W całości kosztów odsetkowych ma to sens, ale nie ma warto płacić tak dużo na wejściu.


Najtańszy kredyt hipoteczny a ubezpieczenie niskiego wkładu oraz ubezpieczenie pomostowe


Kolejna kwestia to ubezpieczenie niskiego wkładu oraz ubezpieczenie pomostowe. Pierwsze ubezpieczenie dotyczy sytuacji, kiedy nie posiadasz 20% wkład własny do kredytu hipotecznego i bank do całości oprocentowania dodaje X. Wysokość parametru X zależy od banku i jego polityki w tym zakresie. Podwyższone oprocentowanie posiadasz do czasu spłaty 20% kwoty kredytu. Ubezpieczenie pomostowe ma zastosowanie do czasu, kiedy bank zostanie wpisany do IV działu Księgi Wieczystej. Wnioskując o dofinansowanie, warto wiedzieć jak funkcjonuje Księga Wieczysta a kredyt hipoteczny. Tu działa podobna zasada. Do tego czasu Twoje oprocentowanie kredytu będzie podwyższone o wysokość parametru X i ten parametr X może być inny w każdym banku. Oba ubezpieczenia wpływają na całkowity koszt kredytu hipotecznego.


Najtańszy kredyt hipoteczny a prowizja bankowa


Kolejny ważny parametr to prowizja bankowa. Dziś na rynku mamy dwa warianty. Kredyt z prowizją, albo kredyt bez prowizji. Jeśli wybierzesz drugą opcję, w zamian od banku otrzymasz ubezpieczenie od utraty pracy. Jego koszt zwraca często brak prowizji z nawiązką do banku. Co więc wybrać? Raz jeszcze sprawdź koszt kredytu hipotecznego. Może zdarzyć się tak, że zależy Ci na niskich kosztach początkowych i nie ważne są koszty całościowe. Wybierz wtedy opcję bez prowizji ale z droższym ubezpieczeniem rozłożonym w czasie. Ma to szczególnie zastosowanie, kiedy wybierasz zakup mieszkania na rynku wtórnym na kredyt. Tam koszty kredytu są duże. Podatek agencji nieruchomości, podatek od zakupu mieszkania na rynku wtórnym oraz prowizja bankowa. Doradca kredytowy ma to szczęście, że może pomóc klientom uzyskać kredyt właśnie bez prowizji i ograniczyć jeden z trzech kosztów.


Najtańszy kredyt hipoteczny a raty równe lub malejące


Następna wątpliwość z jaką zmagają się kredytobiorcy to raty równe czy malejące? Które są lepsze? W racie równej zwrócimy do banku więcej odsetek w ostatecznym rozrachunku, w racie malejącej natomiast mniej, ale ta ostatnia będzie zdecydowanie wyższa na początku i będzie maleć wraz z upływem lat.


Najtańszy kredyt hipoteczny a wycena nieruchomości


Wybierając najtańszy kredyt hipoteczny należy mieć na uwadze niezwykle ważny parametr jakim jest wycena nieruchomości. Każdy bank zechce, abyśmy wycenili swoją nieruchomość i cena tutaj jest różna w zależności od wyboru banku. Niektóre banki proszą o wykonanie wyceny od razu. Inne po wydaniu dla Ciebie decyzji finansowej – zapewnienia, że otrzymasz kredyt. Jeszcze inne dopiero wtedy, kiedy finalnie wybierzesz bank. W praktyce oznacza to, że bank opłaca koszt wyceny, a klient zwraca taką opłatę dopiero w dniu podpisania umowy kredytowej.


Najtańszy kredyt hipoteczny a koszt kredytu


To jest najważniejszy parametr kredytu wybierając kredyt mieszkaniowy. Tak naprawdę ten element wyznacza, czy Twój kredyt może być oznaczony jako najtańszy kredyt hipoteczny na rynku. Jak go policzyć? Przed chwilą przeczytałeś o wszystkich elementach składowych kredytu mieszkaniowego. Suma poszczególnych składników to właśnie koszt kredytu hipotecznego. Istnieje wiele elementów wpływających na ten parametr, dlatego te sprawy najlepiej jest oddać w ręce specjalistów. Doradca kredytowy jakiego wybierzesz na pewno Ci w tym pomoże.


Co otrzymasz na koniec spotkania z doradcą kredytowym?


Po takiej prezentacji powinieneś otrzymać od doradcy kredytowego prezentację minimum trzech banków. Prezentacja powinna być przedstawiona w profesjonalnym kalkulatorze kredytowym do tego służącym. Powinieneś zobaczyć dwie opcje: wersję podstawową oraz z dodatkowymi produktami banku. My w biurze korzystamy właśnie z takiego kalkulatora. Przedstawiamy naszym klientom wszystkie parametry kredytu, wraz za podsumowaniem: koszty wejścia do kredytu, miesięczne koszty kredytu, oraz całkowity koszt kredytu hipotecznego.

Zawsze mówimy naszym Klientom, że największą wartością pośrednictwa kredytowego jest dziś oszczędność czasu i pieniędzy. Nasi Klienci do banku idą tylko raz – na podpisanie umowy kredytowej. Wszystkimi innymi sprawami zajmujemy się za nich wraz z naszym zespołem. Pomagamy zebrać dokumenty, wypełnić wnioski kredytowe oraz przedstawiamy raporty z naszej pracy. Pracując, mając hobby czy zajmując się rodziną nie masz czasu na chodzenie po bankach, zbieranie dokumentacji i pilnowanie później kilku banków na raz. My taki czas mamy, ponieważ to jest nasz zawód. Poza tym nie możesz mieć wiedzy o kredytach i nieruchomościach takiej jak my. Pracujemy w tej branży kilkanaście lat. Tak samo jak ja my nie możemy mieć wiedzy takiej jak Ty o Twojej pracy. Kredyt hipoteczny krok po kroku to kolejny artykuł jaki powinieneś przeczytać.


Najtańszy kredyt hipoteczny – Podsumowanie


Najtańszy kredyt hipoteczny, który nierzadko okazuje się najkorzystniejszy, jest tak samo Twoim jak i naszym celem. Dzięki uzyskaniu takiego kredytu dla Ciebie wiemy, że nas polecisz. Dlatego nasz doradca kredytowy zrobi wszystko, aby Ci pomóc. Aby to się stało umów się na spotkanie i przyjdź do nas do biura! Przede wszystkim na własne oczy będziesz mógł przekonać się, że to, co dziś przeczytałeś jest w pełni dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań. Bezpłatnie pomożemy wybrać Ci najtańszy kredyt hipoteczny – pamiętaj bowiem, że zgodnie z tym, co określa ustawa o kredycie hipotecznym wynagradzają nas banki.

Podsumowując, jeśli chcesz się dowiedzieć więcej szukając odpowiedzi na wątpliwość doradca kredytowy czy warto, to zapoznaj się z naszym kolejnym artykułem. Będzie to drugi wpis w ramach cyklu artykułów na temat jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, oraz najlepszego eksperta kredytowego?


Zleć Nam Pozyskanie Najlepszego Kredytu Hipotecznego

Profesjonalizm, wiedza, doświadczenie


Olga Małycha – Ekspert Kredytów Hipotecznych


Obserwuj nas na Facebook: Małycha Business Finance i Małycha Nieruchomości Premium

 


Pomocne Materiały:


Strony, osoby i tematy wymienione we wpisie:


Sprawdź nasz blog nieruchomości:


Małycha Business Finance – Z miłości do nieruchomości i finansów – nasze usługi wynagradza bank

doradca kredytowy

Olga i Dawid Małycha to właściciele firmy pośrednictwa kredytowego, oraz agencji nieruchomości operującej na rynku Premium i mieszkań inwestycyjnych.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje kariery zawodowe w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

W każdym roku zespół MBF pomaga uzyskać kredyty hipoteczne na kwotę kilkudziesięciu milionów złotych. Olga pracuje jako Ekspert Kredytowy, Dawid kieruje agencją nieruchomości, prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości rynku Premium.

Szukasz możliwości na rynku nieruchomości? Sprawdź ten adres Małycha Nieruchomości Premium

 

5/5 - (1 vote)

Oceń powyższy artykuł:

5/5 - (1 vote)

Zostaw proszę komentarz



Kredyty hipoteczne ING - co warto wiedzieć? - Małycha Business Finance

6 lat ago

[…] Tutaj bank wyszedł frontem do klienta. Nadpłata kredytu, jak i jego całkowita spłata jest możliwa od 1 dnia bez dodatkowych opłat. To zupełnie inaczej, niż większość banków. To duży plus. Zwracają na to uwagę zarówno klienci masowi, jak i inwestorzy rynku nieruchomości, a także klienci premium. Bankowość elektroniczna pozwala dokonywać nadpłat w formie przelewu, co jest pomocne w przypadku niewielkich nadpłat. Nasi klienci bardzo chwalą sobie tą możliwość. Wcześniejsza spłata domyślnie oznacza obniżenie raty. Po nadpłacie kredytu bank dokonuje przeliczenia harmonogramu płatności. Wcześniejsza spłata kredytu to jeden z ważniejszych parametrów kredytu, jakie są inne możesz sprawdzić w innym naszym artykule najtańszy kredyt hipoteczny. […]

Co to jest Wibor? Wibor a rata kredytu? - Małycha Business Finance

6 lat ago

[…] jest marża po jakiej otrzymujesz kredyt hipoteczny, możesz przeczytać w innym naszym artykule najtańszy kredyt hipoteczny. Wibor może być wyrażony w postaci 1M,3M, 6M i 12M. Zazwyczaj banki przyjmują wartość trzy […]

Kredyt na Flipa – jak zaoszczędzić 10.000 złotych finansując mieszkanie przeznaczone na inwestycję? - Małycha Business Finance

6 lat ago

[…] Flip – to określenie z języka angielskiego, na coś co po polsku nazywa się po prostu spekulacją. Chodzi o to, aby taniej kupić i drożej sprzedać. Jak zazwyczaj liczy się Flipa? Cena zakupu przez Ciebie nieruchomości musi być niższa od ceny sprzedaży za jaką Ty będziesz sprzedawał o jakieś 30%. Dodatkowo Twoja cena sprzedaży musi być niższa o 5% – 7% od cen ofertowych na podobnym rynku nieruchomości. Czyli mówiąc wprost, aby flip’ować musisz kupić znacznie taniej nieruchomość, niż jest w rzeczywistości warta. Jeśli finansujesz zakup kredytem, koniecznie musisz wybrać taki, który spełnia kryterium wejścia lub wyjścia z kredytu. Innymi słowy interesuje Cię tylko kredyt na flipa. Jeśli kiedyś będziesz kupował mieszkanie na kredyt z celem mieszkaniowy, nie inwestycyjnym to koniecznie przeczytaj mój inny artykuł: najtańszy kredyt hipoteczny. […]

Kredyt hipoteczny na mieszkanie pod wynajem - Małycha Business Finance

6 lat ago

[…] parametrach. Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wygląda najtańszy kredyt hipoteczny możesz przeczytać nasz inny artykuł na ten […]

O co pytać doradcę kredytowego? - Małycha Business Finance

6 lat ago

[…] Najtańszy kredyt hipoteczny – sprawdź na co zwrócić uwagę podczas wyboru kredytu hipotecznego […]

Ustawa o kredycie hipotecznym - Małycha Business Finance

6 lat ago

[…] zaciągnąć kredyt hipoteczny. W ostatnim czasie przedstawiliśmy Wam szczegółowo jak wybrać najtańszy kredyt hipoteczny, oraz o co pytać doradcę kredytowego. Po zapoznając się z dzisiejszym wpisem Wasza wiedza […]

Jak negocjować kredyt hipoteczny? - Małycha Business Finance

6 lat ago

[…] Tymczasem zapraszam Cię do zapoznania się z kolejnym artykułem cyklu jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny i najlepszego eksperta kredytowego. Tym razem powinieneś przeczytać wpis na temat co oznacza najtańszy kredyt hipoteczny? […]

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Czy jesteś ciekawy
kim jesteśmy?

Potrzebujesz najlepszego kredytu? Napisz do Nas!

Skontaktuj się z Nami

©2017 Małycha Business Finance