Najtańszy kredyt hipoteczny

5/5 (3)


Najtańszy kredyt hipoteczny to najpierw marzenie wielu Polaków, a następnie udręka części z nich. W dzisiejszym artykule postaram się przedstawić co należy zrobić, aby znaleźć się w grupie osób zadowolonych z wyboru wcale nie łatwego produktu, jakim jest kredyt hipoteczny. Zawsze mówię swoim Klientom, że najtańszy kredyt hipoteczny jest możliwy do uzyskania. Jest to jednak produkt wielowątkowy. Brak wiedzy na ten temat może spowodować, że człowiek zagubi się w wielu dostępnych ofertach na rynku.

Pracuję jako ekspert nieruchomości rynku Premium. Wspólnie z żoną prowadzimy także firmę pośrednictwa kredytowego, gdzie każdego dnia pomagamy wybrać klientom najlepszy kredyt. Nasza firma pośrednictwa kredytowego to Małycha Business Finance. Z kolei agencja nieruchomości rynku inwestycyjnego i premium to Małycha Nieruchomości Premium. Dziś przedstawimy wytyczne, na jakie należy zwrócić uwagę wybierając najtańszy kredyt hipoteczny. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się:

  • jak wybrać doradcę kredytowego?
  • w jaki sposób sprawdzić doświadczenie eksperta kredytowego?
  • jakie są kluczowe parametry kredytu hipotecznego?
  • co powinieneś otrzymać na koniec spotkania od pośrednika kredytowego?

Artykuł ten rozpoczyna jednocześnie cykl wpisów na temat jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, oraz najlepszego eksperta kredytowego. Po przeczytaniu tego artykułu natkniesz się na kolejny ważny wątek kredytowy. Zachęcamy Cię do przeczytania wszystkich wpisów w tym temacie.

Najtańszy kredyt hipoteczny, od czego zacząć?

Pod pewnym warunkami najtańszy kredyt hipoteczny jest bardzo łatwy do uzyskania. Należy jednak posiadać odpowiednią wiedzę. Bo niby skąd możesz wiedzieć jaką posiadasz zdolność kredytową, oraz czy Twoje zarobki wraz z premią są akceptowalne w całości przez bank, no i jaki bank? A jeśli zarabiasz na umowę zlecenie, bądź dzieło? A co jeśli otrzymałeś podwyżkę, albo jesteś przedsiębiorcą i nie zawsze wykazujesz dochód? Co zrobisz, kiedy Twoja umowa o pracę kończy się za kilka miesięcy? O co chodzi z tymi wszystkimi ubezpieczeniami? Czy musisz posiadać ubezpieczenie na życie? Dlaczego bank chce zaoferować swój produkt, a nie akceptuje Twojego? No właśnie, albo musisz posiadać odpowiednią wiedzę, albo potrzebny jest Ci świetny ekspert kredytowy. Zakładam, że druga opcja będzie prostsza do pozyskania.

Ekspert kredytowy, jak go znaleźć?

Ekspert kredytowy powinien być polecony, bądź taki który ma duże doświadczanie w tym zawodzie. Jak to sprawdzić? To proste. Udaj się na jego stronę internetową, oraz social media. Dziś łatwo znaleźć opinie o innych. Ale za chwilę napiszę o tym więcej. Ekspert kredytowy to idealna sprawa dla zapracowanych (chyba dziś dla wszystkich) W jednym miejscu masz możliwość zbadania zdolności kredytowej we wszystkich bankach, do tego bezpłatnie. Jak to możliwe? Ten status regulowany jest poprzez ustawę o kredycie hipotecznym. Mówi ona m.in. o tym, że wynagrodzenie pośrednika kredytowego leży po stronie banku.

Potrzebujesz wsparcia w wyborze kredytu hipotecznego? Skontaktuj się z ekspertem Małycha Business Finance

Dziś jest tak, że rzucając kamieniem na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie mamy szansę trafić kogoś, kto uważa że jest ekspertem kredytowym. To, że przy okazji zajmuje się także innymi rzeczami nie związanymi ze światem finansów to inna sprawa. Dlatego należy wybrać dobrze, to rzecz fundamentalna. Od wiedzy i doświadczenia takiej osoby zależy następnie Twoja finansowa przyszłość. Warto zapytać znajomych, szczególnie tych, którzy już wzięli kredyt mieszkaniowy. Na pewno mogą kogoś polecić, albo kogoś odradzić.

Jak sprawdzić doświadczenie doradcy kredytowego?

Następnie należy sprawdzić doświadczenie takiej osoby, ile lat pracuje w branży, ile obsłużyła w tym czasie Klientów, należy zapytać o rekomendacje. Dobry ekspert kredytowy powinien mieć własną stronę internetową, oraz prowadzić stronę na Facebook. Czyli największym dziś medium social media. Cudownie by było gdyby pisał do tego blog. Znaczy, że żyje swoim zawodem. Kiedy osobiście uważamy, że dana osoba jest godna polecania? Kiedy finalizuje średnio miesięcznie przynajmniej pięć – osiem spraw kredytowych. Zróbcie taki test, a przekonacie się jak niewielu to potrafi. Czemu tyle? Bo wtedy wiem, że żyje tylko z tego i jest w pełni zaangażowana dla Klienta.

Doradca u Dewelopera?

Często klienci opowiadają nam, że trafiają na pośredników kredytowych pracujących w biurze dewelopera. To dobrze, że deweloper posiada biuro kredytowe. Powinien mieć jednak zewnętrznych doradców, nie stacjonarnych. Nie jest dobrze dla Ciebie, jeśli zdecydujesz się na współpracę z taką osobą. Oznacza to bowiem, że nie potrafi poradzić sobie na dzisiejszym konkurencyjnym rynku. To w mniejszym, bądź większym stopniu przełoży się na Twoją sprawę kredytową. Potwierdzone jest to w większości przypadków trudnymi doświadczeniami naszych klientów i naszą ciężką pracą, kiedy musimy w biurze poprawiać różne „kwiatki”.

Kluczowe elementy kredytu, dzięki którym wybierzesz najtańszy kredyt hipoteczny

Na początku artykułu napisaliśmy, że najtańszy kredyt mieszkaniowy jest prostym kredytem, ale wielowątkowym. Tak właśnie jest. Istnieje kilka elementów, na które musisz zwrócić swoją uwagę.

Bank:

Po pierwsze bank. Dziś kilka banków jest w przededniu zmiany właściciela. Co to oznacza? Za chwilę tam będzie wielki chaos, zmiana struktur, procedur, sieci sprzedaży, może i naszego doradcy? Warto to wziąć pod uwagę. Co do zasady Twoje warunki pozostaną niezmienne po ewentualnej zmianie właściciela banku. Proces obsługi kredytu może jednak ulec zmianie.

Marża Kredytu:

To kluczowy parametr jeśli chcesz uzyskać najtańszy kredyt hipoteczny. Marża kredytu musi być jak najniższa, ponieważ jest to inaczej zarobek banku. Marża kredytu jest jednym z dwóch parametrów budujących oprocentowanie kredytu. Drugim jest Wibor. Na jego wysokość nie masz wpływu, zależy bowiem od wysokości stóp procentowych w Polsce. Najważniejsza jest wysokość marży banku, oczywiście im niższa, tym lepiej. Zadaniem Twojego eksperta kredytowego powinno być wynegocjowanie tego parametru kredytu dla Ciebie.

Ubezpieczenia na życie i utraty pracy:

Dziś banki często pokazują promocje oferując niskie marże w zamian za różnego rodzaju ubezpieczenia. Czy to się opłaca? To zależy. Generalnie możemy wyróżnić ubezpieczenia od utraty pracy oraz ubezpieczenia życia. Takie produkty oferowane są przez banki w okresie, trzech, pięciu, dziesięciu i całego okresu kredytowania. Oczywiście co bank to inna polityka. Ważne jest, aby Twój doradca kredytowy pokazał Ci jaki to ma wpływ na całkowity koszt kredytu hipotecznego. Może bowiem zdarzyć się tak, że drogie z pozoru ubezpieczenie pomniejsza na tyle koszt odsetkowy całego kredytu, że dodatkowe ubezpieczenie staje się dla Ciebie opłacalne.

Potrzebujesz wsparcia w wyborze kredytu hipotecznego? Skontaktuj się z ekspertem Małycha Business Finance

Nasze prywatne zdanie jest jednak takie, że kredyt mieszkaniowy w fazie wejścia nie powinien dużo kosztować. Niektóre z tych ubezpieczeń powodują jednak, że koszty początkowe mogą zostać zachwiane. Przykład? Jeden z banków oferuje dziś marżę na poziomie 1,83 (I kwartał 2018) przy zerowej prowizji, ale z ubezpieczeniem od utraty pracy. Takie ubezpieczenie kosztuje 3,25% na start licząc od kwoty kredytu. W całości kosztów odsetkowych ma to sens, ale nie ma sensu płacić tak dużo na wejściu.

Ubezpieczenie Niskiego Wkładu oraz Pomostowe:

Kolejna sprawa: ubezpieczenie niskiego wkładu i ubezpieczenie pomostowe. Pierwsze dotyczy sytuacji, kiedy nie posiadasz 20% wkładu własnego i bank do całości oprocentowania dodaje X. Wysokość parametru X zależy od banku i jego polityki w tym zakresie. Podwyższone oprocentowanie posiadasz do czasu spłaty 20% kwoty kredytu. Ubezpieczenie pomostowe ma zastosowanie do czasu kiedy bank zostanie wpisany do IV działu Księgi Wieczystej. Tu działa podobna zasada. Do tego czasu Twoje oprocentowanie kredytu będzie podwyższone o wysokość parametru X i ten parametr X może być inny w każdym banku. Oba ubezpieczenia wpływają na całkowity koszt kredytu hipotecznego.

Prowizja Bankowa:

Kolejny ważny parametr to prowizja bankowa. Dziś na rynku mamy dwie szkoły. Kredyt z prowizją, albo kredyt bez. Jeśli wybierzesz drugą opcję w zamian od banku otrzymasz ubezpieczenie od utraty pracy, bądź życia. Jego koszt zwraca często brak prowizji z nawiązką do banku. Co więc wybrać? Raz jeszcze sprawdź koszt kredytu hipotecznego. Może zdarzyć się tak, że zależy Ci na niskich kosztach początkowych i nie ważne są koszty całościowe. Wybierz wtedy opcję bez prowizji ale z droższym ubezpieczeniem rozłożonym w czasie. Ma to szczególnie zastosowanie, kiedy kupujesz mieszkanie na rynku wtórnym. Tam koszty kredytu są duże. Podatek agencji nieruchomości, podatek od zakupu mieszkania na rynku wtórnym, oraz prowizja bankowa. Doradca kredytowy ma to szczęście, że może pomóc klientom uzyskać kredyt właśnie bez prowizji i ograniczyć jeden z trzech kosztów.

Raty Równe lub Malejące:

Następna sprawa: raty równe, czy malejące? Które są lepsze? W racie równej zwrócimy do banku więcej odsetek w ostatecznym rozrachunku, w racie malejącej natomiast mniej, ale ta ostatnia będzie znowu wyższa na początku i będzie maleć wraz z upływem lat.

Wycena Nieruchomości:

Kolejny ważny parametr: wycena nieruchomości. Każdy bank zechce, abyśmy wycenili swoją nieruchomość i cena tutaj jest różna, w zależności od wyboru banku. Niektóre banki proszą o wykonanie wyceny od razu. Inne po wydaniu dla Ciebie decyzji finansowej – zapewnienia, że otrzymasz kredyt. Jeszcze inne dopiero wtedy kiedy finalnie wybierzesz bank. W praktyce oznacza to, że bank opłaca koszt wyceny, klient zwraca tą opłatę dopiero w dniu podpisania umowy kredytowej. I to jest bardzo fair.

Koszt kredytu hipotecznego:

To jest najważniejszy parametr kredytu mieszkaniowego. Tak naprawdę ten element wyznacza, czy Twój kredyt może być oznaczony jako najtańszy kredyt hipoteczny na rynku. Jak go policzyć? Przed chwilą przeczytałeś o wszystkich elementach składowych kredytu mieszkaniowego. Suma poszczególnych składników to właśnie koszt kredytu hipotecznego. Jest wiele elementów wpływających na ten parametr, dlatego te sprawy najlepiej jest oddać w ręce specjalistów. Doradca kredytowy, jakiego wybierzesz na pewno Ci w tym pomoże.

Potrzebujesz wsparcia w wyborze kredytu hipotecznego? Skontaktuj się z ekspertem Małycha Business Finance

Co otrzymasz na koniec spotkania z doradcą kredytowym?

Po takiej prezentacji powinieneś otrzymać od doradcy kredytowego prezentację minimum trzech banków. Prezentacja powinna być przedstawiona w profesjonalnym kalkulatorze kredytowym do tego służącym. Powinieneś zobaczyć dwie opcje: wersję podstawową, oraz z dodatkowymi produktami banku. My w biurze korzystamy właśnie z takiego kalkulatora. Przedstawiamy naszym klientom wszystkie parametry kredytu, wraz za podsumowaniem: koszty wejścia do kredytu, miesięczne koszty kredytu, oraz całkowity koszt kredytu hipotecznego.

Zawsze mówimy naszym Klientom, że największą wartością pośrednictwa kredytowego jest dziś oszczędność czasu i pieniędzy. Nasi Klienci do banku idą tylko raz – na podpisanie umowy kredytowej. Wszystkimi innymi sprawami zajmujemy się za nich wraz z naszym zespołem. Pomagamy zebrać dokumenty, wypełnić wnioski kredytowe, oraz przedstawiamy raporty z naszej pracy. Pracując, mając hobby, rodzinę nie masz czasu na chodzenie po bankach, zbieranie tej całej papierologi i pilnowanie później kilku banków na raz. My mamy, ponieważ to jest nasz zawód. Poza tym nie możesz mieć wiedzy o kredytach i nieruchomościach takiej jak my. Pracujemy w tej branży kilkanaście lat. Tak samo jak ja my nie możemy mieć wiedzy takiej jak Ty o Twojej pracy.

Nasz doradca kredytowy – zadzwoń!

Najtańszy kredyt hipoteczny jest tak samo Twoim, jak i naszym celem. Dzięki uzyskaniu takiego kredytu dla Ciebie wiemy, że nas polecisz. Dlatego nasz doradca kredytowy zrobi wszystko, aby Ci pomóc. Aby to się stało umów się na spotkanie i przyjdź do nas do biura, zobaczysz na żywo to, co dziś przeczytałeś dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań. Bezpłatnie pomożemy wybrać Ci najtańszy kredyt hipoteczny – pamiętaj bowiem, że nasze usługi zgodnie z ustawą o kredycie hipotecznym wynagradzają banki.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej jak pracuje doradca kredytowy to zapoznaj się z naszym kolejnym artykułem. Będzie to drugi wpis w ramach cyklu artykułów na temat jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, oraz najlepszego eksperta kredytowego?


ABY NIE OMIJAŁY CIĘ WARTOŚCIOWE TREŚCI 

ZAPISZ SIĘ DO GRUPY OSÓB BĘDĄCYCH NA BIEŻĄCO Z KREDYTAMI HIPOTECZNYMI 

(aktualne promocje, porady kredytowe, nagrania Live, oferty nieruchomości premium i inwestycyjnych) ⤵️


Obserwuj nas na Facebook: Małycha Business Finance i Małycha Nieruchomości Premium


Pomocne Materiały:


Strony, osoby i tematy wymienione we wpisie:


Małycha Business Finance – Z miłości do nieruchomości i finansów – nasze usługi wynagradza bank

doradca kredytowy

Olga i Dawid Małycha to właściciele firmy pośrednictwa kredytowego, oraz agencji nieruchomości operującej na rynku Premium i mieszkań inwestycyjnych.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje kariery zawodowe w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

W dwóch ostatnich latach zespół MBF pomógł klientom uzyskać kredyty na kwotę 100 mln złotych. Olga zarządza w biurze linią kredytów na zakup mieszkania w celach mieszkaniowych, Dawid z kolei zajmuje się linią kredytów private banking (kredyty powyżej 1 mln złotych). Wspólnie zarządzają linią kredytów dla Inwestorów.

Agencja nieruchomości dostarcza dla klientów specjalnie przygotowane mieszkania przeznaczone pod wynajem. Dawid prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości rynku Premium.

Szukasz możliwości na rynku nieruchomości? Sprawdź ten adres Małycha Nieruchomości Premium

 

Podziel sie wiedzą:
Facebook
Google+
https://malychabusinessfinance.com/najtanszy-kredyt-hipoteczny/

Może zainteresuje Cię również:

Promesa kredytowa – jak uzyskać? Co oznacza dziś promesa kredytowa? W jaki sposób Cię zabezpiecza? Czy każdy bank jest w w stanie przedstawić promesę do kredytu? Jak uzyskać promesę kredytową? O tym wszystkim dowiesz się czytając nasz artykuł. Promesa kredytowa to dokument, który...
Wkład własny do kredytu hipotecznego Wkład własny do kredytu hipotecznego. Przeczytaj artykuł i dowiedz się w jakiej sytuacji bank wymaga 10%, w jakiej 20%, w jakiej nie wymaga w ogóle wkładu pieniężnego w zakup mieszkania? Wkład własny do kredytu hipotecznego jest tematem, o który b...
Co to jest Wibor? Wibor a rata kredytu? Warto wiedzieć co to jest Wibor, oraz na czym polega zależność: Wibor a rata kredytu? Bo przecież kredyt hipoteczny jest na wiele lat, a taką decyzję należy podjąć w przemyślany sposób. Co to jest Wibor? To pytanie można usłyszeć często w naszym...
Nadpłata kredytu hipotecznego Nadpłata kredytu hipotecznego to ważny aspekt kredytu hipotecznego. Odpowiadamy dziś na pytania: czy i kiedy jest bezpłatna, oraz dlaczego nie wszystkie banki pobierają opłatę? Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem obciążającym nasz domowy budżet...

Oceń powyższy artykuł

Zostaw proszę komentarzKredyty hipoteczne ING - co warto wiedzieć? - Małycha Business Finance

1 rok ago

[…] Tutaj bank wyszedł frontem do klienta. Nadpłata kredytu, jak i jego całkowita spłata jest możliwa od 1 dnia bez dodatkowych opłat. To zupełnie inaczej, niż większość banków. To duży plus. Zwracają na to uwagę zarówno klienci masowi, jak i inwestorzy rynku nieruchomości, a także klienci premium. Bankowość elektroniczna pozwala dokonywać nadpłat w formie przelewu, co jest pomocne w przypadku niewielkich nadpłat. Nasi klienci bardzo chwalą sobie tą możliwość. Wcześniejsza spłata domyślnie oznacza obniżenie raty. Po nadpłacie kredytu bank dokonuje przeliczenia harmonogramu płatności. Wcześniejsza spłata kredytu to jeden z ważniejszych parametrów kredytu, jakie są inne możesz sprawdzić w innym naszym artykule najtańszy kredyt hipoteczny. […]

Co to jest Wibor? Wibor a rata kredytu? - Małycha Business Finance

12 miesięcy ago

[…] jest marża po jakiej otrzymujesz kredyt hipoteczny, możesz przeczytać w innym naszym artykule najtańszy kredyt hipoteczny. Wibor może być wyrażony w postaci 1M,3M, 6M i 12M. Zazwyczaj banki przyjmują wartość trzy […]

Kredyt na Flipa – jak zaoszczędzić 10.000 złotych finansując mieszkanie przeznaczone na inwestycję? - Małycha Business Finance

11 miesięcy ago

[…] Flip – to określenie z języka angielskiego, na coś co po polsku nazywa się po prostu spekulacją. Chodzi o to, aby taniej kupić i drożej sprzedać. Jak zazwyczaj liczy się Flipa? Cena zakupu przez Ciebie nieruchomości musi być niższa od ceny sprzedaży za jaką Ty będziesz sprzedawał o jakieś 30%. Dodatkowo Twoja cena sprzedaży musi być niższa o 5% – 7% od cen ofertowych na podobnym rynku nieruchomości. Czyli mówiąc wprost, aby flip’ować musisz kupić znacznie taniej nieruchomość, niż jest w rzeczywistości warta. Jeśli finansujesz zakup kredytem, koniecznie musisz wybrać taki, który spełnia kryterium wejścia lub wyjścia z kredytu. Innymi słowy interesuje Cię tylko kredyt na flipa. Jeśli kiedyś będziesz kupował mieszkanie na kredyt z celem mieszkaniowy, nie inwestycyjnym to koniecznie przeczytaj mój inny artykuł: najtańszy kredyt hipoteczny. […]

Kredyt hipoteczny na mieszkanie pod wynajem - Małycha Business Finance

9 miesięcy ago

[…] parametrach. Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wygląda najtańszy kredyt hipoteczny możesz przeczytać nasz inny artykuł na ten […]

O co pytać doradcę kredytowego? - Małycha Business Finance

7 miesięcy ago

[…] Najtańszy kredyt hipoteczny – sprawdź na co zwrócić uwagę podczas wyboru kredytu hipotecznego […]

Ustawa o kredycie hipotecznym - Małycha Business Finance

7 miesięcy ago

[…] zaciągnąć kredyt hipoteczny. W ostatnim czasie przedstawiliśmy Wam szczegółowo jak wybrać najtańszy kredyt hipoteczny, oraz o co pytać doradcę kredytowego. Po zapoznając się z dzisiejszym wpisem Wasza wiedza […]

Jak negocjować kredyt hipoteczny? - Małycha Business Finance

7 miesięcy ago

[…] Tymczasem zapraszam Cię do zapoznania się z kolejnym artykułem cyklu jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny i najlepszego eksperta kredytowego. Tym razem powinieneś przeczytać wpis na temat co oznacza najtańszy kredyt hipoteczny? […]

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Potrzebujesz najlepszego kredytu? Napisz do Nas!

logo_mbf_wh

Znajdź Nas:

Skontaktuj się z Nami

©2017 Małycha Business Finance